Naturland

Ár:   356 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: pixie, az összetevőket feltöltötte: _-Mia-_, Módosítva: 2020. szeptember 1.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Vízhiány

Fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatású orrkenőcs.

A készítmény hatóanyagai: egy tubusban (10 g) 200 mg bórsav, 75 mg eukaliptuszolaj, 60 mg borsosmentaolaj.

Egyéb összetvők: cetil-sztearil-alkohol, gyapjúviasz-alkoholok, szemészeti fehér vazelin, fehér vazelin.

fioretta

2021. február 11.

Náthás időszakban, a sok orrfújástól kipirosodott bőrre szoktam használni. Hatásos, szépen rendbe teszi és nyugtatja a bőrt, nem csíp, rendszeres használat mellett is nagyon lassan fogy a kis tubus. Az illata is nagyon kellemes, mentolos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 11.

Katzenfenster

2021. február 11.

A doki arcüreg műtét után ajánlotta, nagyon jó! A covid és utána az influenza, plusz az állandó allergia teljesen kikészítette az orrom nyálkahártyáját, reggelente véres arccal keltem, mert éjszaka is vérzett az orrom. Már az első használat is segített, azóta nem vérzik még fújáskor sem. Azóta esténként használom, és egyre jobb! Remélem a szaglásom is helyre jön, mert most mindennek rohadó konzerv szaga van :( fuckovid
A 10g-os 2021.01.29-én 350 Ft volt a Bpatikában.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 11.

A 10g-os 2021.01.29-én 350 Ft volt a Bpatikában.

babszem81

2020. augusztus 31.

Anyukám már kis gyerekkoromban ezt alkalmazta nátha idején. Már akkor is szerettem az illatát. Sokáig nem voltam beteg, így feledésbe merült. Aztán középsuliban a barátnőm használta és előjöttek az emlékek. Legutóbb teljes egészében kisebesedett belül az orrom valami baktériumtól, ezt írta fel fül-orr-gégész kisdoki. 2nap alatt teljesen rendbe jött az orrom nyálkahártyája. Az ára nevetségesen olcsó, mert csodaszer. 350ft körül vettem. Orrproblémára csakis ez!! Imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. augusztus 31.

justagirl

2020. augusztus 28.

Az ára nagyon nem 350 Ft, én 1290 Ft-ért rendeltem netről, nem kis utánanézés után :) Enyhébb-közepes megfázás esetén tényleg nagyon jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 28.

ramonav

2020. augusztus 12.

Nagyon jó krém, megfázásos vagy allergiás időszakban mindig ezt használjuk. Sajnos nekem hajlamos már pár nap alatt kisebesedni az orrom a sok fújástól. Utána pedig bevarasodik, ami csúnya és fájdalmas. Ha ezzel a kis krémmel időben elkezdem kenni, egyáltalán nem lesz sebes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 12.

Fiszuli

2020. július 1.

Megfázós, náthás időszakban a legjobb társam. Az esetek 90%-ban csak az orrom bőrét kenem vele, hiszen a sok orrfújástól sebesre, véresre dörzsölöm. Nagyon sokat segít a bőröm regenerálásában. A mentolos illat miatt valóban nagyon sokat segít az orrduguláson is, főleg, ha az ember az orrába is ken belőle, de én ezt ritkán alkalmazom, mert általában nincs rá szükség. Akkor is megindul az orrom, ha csak simán a bőrömet kenem vele. Én mindenképpen hűtőben való tárolást javaslok, mert sokkal jobban hűsít felkenés után, ezáltal sokkal hatásosabb. Semmilyen más terméket nem alkalmazok, ha meg vagyok fázva, csak ezt. Nálam kiváltja az orrcseppet, orrspray-t, mindent, amik egyrészt piszkosul drágák, másrészt nem is hozzák a kívánt hatást. Én ezeket a termékeket maximum csak kipróbáltam pár napig, egyiknek sem volt soha olyan hatása, mint ennek az orrkenőcsnek. Már több embert át tudtam "téríteni", hogy CSAK EZT használják és senki nem csalódott még.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

jajanna

2020. március 11.

A legjobb orrkenőcs. Vény nélkül kapható, sokáig elég napi használat mellett is, és nem vészes az ára sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 11.

lucy105

2020. február 18.

Minden megfázós - intenzív orrfújós időszakban jól jön. Egy igazi csodaszer a kipirult orrnak(bőrnek). Nem irritál, kellemesen hűsít, és a mentolos illata is hasznos az eldugult orrnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 18.

VGaba

2019. április 1.

Itteni vélemények alapján vettem meg. A kisebesedett orra egy csodaszer. Gondoltam kipróbálom pattanásra is :), másnapra teljesen jól lehúzta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 1.

Floree

2019. március 23.

Egy valódi csodaszer ez a kence. Már két hete kínlódom az orrdugulás-orrfolyás kombóval, és teljesen ki van már sebesedve az orrom, fájt is emiatt nagyon belül is. 3-4 napja kezdtem el ezzel kenegetni és szépen gyógyítja a pirosodást az orrom környékén is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 23.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Vaselinum Album
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol
Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.

Nem szabványos INCI név. Fehér vazelin, mely kőolajból nyert, félszilárd szénhidrogének tisztított és elszíntelenített elegye. Fehér vagy csaknem fehér, áttetsző, lágy, kenőcsállományú anyag. Az ásványi olajhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.