Naturland

Ár:   350 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: pixie, az összetevőket feltöltötte: _-Mia-_, Módosítva: 2013. december 11.

Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Vízhiány

Fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő hatású orrkenőcs.

A készítmény hatóanyagai: egy tubusban (10 g) 200 mg bórsav, 75 mg eukaliptuszolaj, 60 mg borsosmentaolaj.

Egyéb összetvők: cetil-sztearil-alkohol, gyapjúviasz-alkoholok, szemészeti fehér vazelin, fehér vazelin.

Fiszuli

2020. július 1.

Megfázós, náthás időszakban a legjobb társam. Az esetek 90%-ban csak az orrom bőrét kenem vele, hiszen a sok orrfújástól sebesre, véresre dörzsölöm. Nagyon sokat segít a bőröm regenerálásában. A mentolos illat miatt valóban nagyon sokat segít az orrduguláson is, főleg, ha az ember az orrába is ken belőle, de én ezt ritkán alkalmazom, mert általában nincs rá szükség. Akkor is megindul az orrom, ha csak simán a bőrömet kenem vele. Én mindenképpen hűtőben való tárolást javaslok, mert sokkal jobban hűsít felkenés után, ezáltal sokkal hatásosabb. Semmilyen más terméket nem alkalmazok, ha meg vagyok fázva, csak ezt. Nálam kiváltja az orrcseppet, orrspray-t, mindent, amik egyrészt piszkosul drágák, másrészt nem is hozzák a kívánt hatást. Én ezeket a termékeket maximum csak kipróbáltam pár napig, egyiknek sem volt soha olyan hatása, mint ennek az orrkenőcsnek. Már több embert át tudtam "téríteni", hogy CSAK EZT használják és senki nem csalódott még.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 1.

jajanna

2020. március 11.

A legjobb orrkenőcs. Vény nélkül kapható, sokáig elég napi használat mellett is, és nem vészes az ára sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 11.

lucy105

2020. február 18.

Minden megfázós - intenzív orrfújós időszakban jól jön. Egy igazi csodaszer a kipirult orrnak(bőrnek). Nem irritál, kellemesen hűsít, és a mentolos illata is hasznos az eldugult orrnak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 18.

VGaba

2019. április 1.

Itteni vélemények alapján vettem meg. A kisebesedett orra egy csodaszer. Gondoltam kipróbálom pattanásra is :), másnapra teljesen jól lehúzta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 1.

Floree

2019. március 23.

Egy valódi csodaszer ez a kence. Már két hete kínlódom az orrdugulás-orrfolyás kombóval, és teljesen ki van már sebesedve az orrom, fájt is emiatt nagyon belül is. 3-4 napja kezdtem el ezzel kenegetni és szépen gyógyítja a pirosodást az orrom környékén is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 23.

zsofiaa96

2019. március 18.

Ez egy icipici olcsó csodaszer. A fül-orr-gégész ajánlotta, mert allergia szezonban vagy megfázáskor egyfolytában vérzik az orrom. Egy-egy borsónyi nyomás az orromba elalvás előtt és teszi a hatását. Finom mentolos illata van. Tökéletes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 18.

BTamika

2019. március 15.

Barátnőm ajánlotta és azóta csak ezt használom ha náthás vagyok. A pirosságot egy éjszaka alatt megszüntette. Csak ajánlani tudom mindenkinek. És fogom is. MEGÉRI minden forintját. Szerintem a dupláját is megérné..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 15.

Kingucii

2019. február 22.

Nekem az orvosom írta fel. (nem vényköteles)
Csodát tett a kipirosodott, kisebesedett orrommal.
Kitisztultak a légutaim, a sebesedést hamar leszedte.
Hútőben kell tárolni.
Csak ajánlani tudom, tényleg egy csodaszer!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 22.

Nekem az orvosom írta fel. (nem vényköteles)
Csodát tett a kipirosodott, kisebesedett orrommal.
Kitisztultak a légutaim, a sebesedést hamar leszedte.
Hútőben kell tárolni.
Csak ajánlani tudom, tényleg egy csodaszer!!

laurahorvath95

2019. február 11.

Csodát tesz a náthás, száraz és kivörösödött orral. Ha az ember nem rest kb minden fújás után kenegetni az orrát, akkor bizony megspórolja magának a csúnyán hámló, vöröslő bőrt. Igazi megmentő a téli időszakban.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. február 11.

Freegine77

2018. november 24.

Nagyon szeretem, bár én nem orrdugulásra használom, hanem a sok zsebkendőhasználattól kipirosodott és sebes orra. Ha lefekvés előtt bekenem, másnap reggel nyoma sincs a rengeteg orrfújásnak. Nagyon kevés kell belőle, sokáig elég!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 24.

Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol
Emolliensek: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Vaselinum Album
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol
Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil

Bórsav. Gyenge sav, melyet  antiszeptikus és rovarirtó tulajdonságai miatt használnak. A vegyiparban alapanyag. Fehér por, vízben oldódik. Ásványa a szasszolit. A bórsavat fertőtlenítő (antiszeptikus) hatása miatt a gyógyászatban is alkalmazzák.

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.

Nem szabványos INCI név. Fehér vazelin, mely kőolajból nyert, félszilárd szénhidrogének tisztított és elszíntelenített elegye. Fehér vagy csaknem fehér, áttetsző, lágy, kenőcsállományú anyag. Az ásványi olajhoz hasonló tulajdonságokkal rendelkezik.