Officina delle Essenze

Ár:   32 500 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Cherry Garden   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: dandy, Módosítva: 2020. május 19.

Ár:   32 500 Ft
Lelőhely:   Cherry Garden

Fejjegyek: füge levelek és gyümölcse

Szívjegyek: mandulatej, kókusz, tengeri akkord

Alapjegyek: galbanum, szantálfa

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Borbalia

2021. szeptember 27.

A Puro Fico volt életem első meghatározó élménye a niche parfümökkel. Cherry Gardenben mutatta egy rendkívül kedves eladó (kb minimum 20 parfümöt kifújt nekem, mikor mondtam, hogy most ismerkedem a niche világgal), nagyon hamar rátalált az ízlésemre, azóta is hálás vagyok neki ezért. :) Mikor először kifújta ezt a parfümöt, azt éreztem rögtön, hogy ez valami nagyon más mint a többi. Ott ismerkedtem meg először a fügével, ami azóta is drogként hat rám.. :D Azóta is vadászom a fügés illatokat, és mióta volt lehetőségem többet is kipróbálni, egyre pontosabban körvonalazódott bennem, hogy milyen illat is a Puro Fico, és miben is tér el hasonló fügés társaitól. A többi fás, fügés illathoz képest sokkal vizesebb, mintha tengervizet fújtam volna magamra egy kis kókusszal és fügefalevéllel dúsítva. Nem olyan édes és fűszeres, mint a Premier Figuier. Koncepcióban engem elég erősen emlékeztet a Philosykosra (de totál más illat a kettő!!), ami szintén ezzel a harsogóan friss, fanyar, fás fügefalevéllel indít, aztán később lágyul és krémesedik. Itt azonban inkább ez a vizes, sós tenger-illat adja meg eleinte az üde fanyarságát a kompozíciónak, bár lehet ez csak rajtam fejeződik ki ilyen markánsan. Üde, friss, sós-vizes, fás, a leszáradása pedig lágy, krémes, enyhén fás és kókuszos, de nem az émelyítően édes kategória, talán a Philosykoshoz tudnám hasonlítani ebben is, úgy édes, hogy nem édes :D Nem egy átlagos, jól megszokott kompozíció, tipikusan az a kategória, amin már lehet érezni, hogy ki akar törni a tömegillatok közül, ugyanakkor még bőven befogadható és emészthető. Ezt csakis azért jegyzem itt meg, mert - ugyan számomra első szaglásra szerelem volt - az ismerőseim már kissé nagyobb fenntartásokkal kezelték, látszott az arcukon, hogy ez már inkább az elvontabb kategória nekik. Nőként lehet, hogy nem mindenkinek ez lenne az első gondolata (bár férfi családtagjaim véleménye alapján inkább női parfüm), szerintem ez egy abszolút uniszex illat. Tartósságában is sajnos eléggé hajaz nálam a Philosykosra, de talán kicsit tovább bírja.. 1-2 órával később már bottal üthetem a nyomát a bőrömön, és ez is egy eléggé intim, test-közeli hatósugarú parfüm. Addig viszont maga a mennyország. :) Az ára is egészen emészthető, tekintve hogy 100 ml-re vonatkozik. Azért egy kisebb kiszerelésnek még örültem volna, bár ezt is hamar el fogom fújkálni így is úgy is.. Kellemes, nyári, különleges illat, ha valaki olyat keres, ami nem egy mainstream kategória. Ha a Philosykos a Füge erdő, akkor ez a Füge tenger. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 27.

kundus

2020. szeptember 8.

Gyönyörű fügés illat, imádom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 8.

Gyönyörű fügés illat, imádom.