Parfum de Nicolai

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: melwin, Módosítva: 2018. április 6.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2006

Fejjegyek: keserű narancs, kókusz

Szívjegyek: ylang-ylang, tubarózsa

Alapjegyek: cédrus, pálmalevél, tonkabab, vanília

melwin

2018. március 17.

Sikerült beszereznem egy mintát ebből a már nem gyártott parfümből és nagyon kíváncsian vártam vajon milyen lesz. A Fragrantica-n a jó vélemények tettek ilyen kíváncsivá, valaki még azt is merte írni, hogy a Cococabana Hawaii hivatalos illata is lehetne olyan trópusi. Sajnos emiatt túl nagy elvárásokkal indultam a felfedezésnek, hogy nem, ez nem így van. És sajnos ez még mindig nem az az illat, amit keresek. :( Egy ideje vadászom a (számomra) legszebb trópusi illatot, de még csak félúton járok...
Cococabana erősen nyit, a keserű narancs és talán az ilang-ilang és pálmalevél, ami dominál. Kicsit van egy "nyanyás" beütése ebben a szakaszban. Kb 30-45 perc elteltével érzem a kókuszt is és szépen kezd krémessé válni, ami már sokkal kellemesebb, mint a nyitás, de nem az a tipikus trópusi illat, amire számítanál. Nagyon picit a Juste un Reve-vel hoznám hasonlatba, mivel abban is van kókusz, de az mintha jobban ki lenne dolgozva. Bőrközeli, nincs nagy szillázsa, de ez igy is van jól máskülönben túl "nehéz" lenne. Minél jobban telik az idő annál jobban tetszik.
A Cococabana nem naptejes, nem tengeri fuvallatos illat, inkább egy virágdomináns kókusz-pálma keverék, ami igazából rendben van, de nem túl nagy veszteség, hogy már nem lehet kapni. Ennek ellenére örülök, hogy megismerhettem mielőtt teljesen elérhetetlen lesz a piacon.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. március 17.