Parfums Balint

Ár:   €138   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: dandy, Módosítva: 2018. november 5.

Ár:   €138

"Egy krémes, puha, fűszeres virágillat, amely a bergamott olaj citrusosságával és a vad szamóca játékos akkordjával indít, amit fehér virágok csokra, gardénia, champaca, a spanyol és az arab jázmin abszolút kivonata visznek tovább az illat központi virágához, a krémes, mézesen fülledt tubarózsához, melyet oly nemes fűszerek tesznek kacéran csipkedőssé, mint a sáfrány abszolút, római kömény és szerecsendió virág kivonatok, míg végül megpihen a puha kasmírfa, fehér pézsmás, cseppnyit balzsamos párnáján."

Parfuwoman

2020. június 2.

Nagy reményekkel indultam neki a tesztelésnek, Bálint Csabának a Cherryben elérhető összes illatát szagoltam,egyediek ,de valahogy egyik sem én vagyok.
A Balifleur a legszebb illata,tényleg jól sikerült alkotás .
Virágos ,én azért érzek benne egy enyhe vintage jelleget,de tényleg nem mamás illat. Krémesek,enyhén édesek a virágok és valahogy egyet sem tudnék kiemelni közülük ,olyan szépen elegyedik egymással .Benne van a régiónkra jellemző zöld,buja vidék bája : érezni a vadon termő eper zamatát és egy lágy bergamottos fuvallatot. Nagyon természetes,de egyúttal romantikus illat. Egy erdei sétához ugyanúgy megállja a helyét,mint egy trópusi álomutazáshoz.
Mivel én nem vagyok egy nagy virágos parfüm rajongó ,ez nem az én illatom,de adózom szépsége előtt .
Rajtam valahogy nem tartós és a sillage se erőteljes ,ezért csak 4*.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. június 2.

A Balifleur a legszebb illata,tényleg jól sikerült alkotás .
Rajtam valahogy nem tartós és a sillage se erőteljes ,ezért csak 4*.

szilvi.toth0423

2020. május 23.

Magamtól sosem próbáltam volna ki mert messziről kerülöm a virágillatokat. Egy adásvétel mellé kaptam pár mintát, ez volt az egyik. Ez az illat egy CSODA. Semmi nyanyaszag, isteni finom gyümölcsös, picit tubarózsás(pont amennyire kell) , és szupertartós parfümről beszélünk. Új rajongód lett Balifleur😍😍😍

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 23.

Tiziana

2020. január 17.

Egyszerűen fantasztikus!!! A legkellemesebb illat meglepetésem
hónapok óta.Ezt az illatot nem kell "megsegíteni" semennyi elfogultsággal,
("mégiscsak magyarok vagyunk,tartsunk össze") mert úgy megáll a lábán ahogy kell!
Klasszikus de mai módra,virágos de gyümölcsös is, az a vadszeder! tüneményes,nincs jobb szó rá.
A gyümölcsösséget fokozza a champaca illata, ami nekem gyümölcsösen fanyar-édes,nem csak virágos.
Még tesztelnem kell egy kicsit a tubarózsa miatt, mert az problémát szokott okozni ha túl erősen dominál
egy parfümben.Ebben idáig nem éreztem erősnek, de egy-két régebbi rossz tapasztalat miatt,
már nagyon óvatos vagyok vele.
A Cherry Gardenben végül Bálint Csaba egy másik illatát vettem meg...épp most töltöttem fel,
majd arról is írok. Próbáljátok ki a Balifleurt, és vigyétek jó hírét, mert nagyon megérdemli!
Update:Tökéletes! nincs semmi tubarózsa-vész, belesimul szépen, nem fájdítja meg a fejem.
Szeretném ezt az illatot is, egy jó nagy üveggel, majdcsak találok valami ürügyet a megvételére :)))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 17.

Egyszerűen fantasztikus!!! A legkellemesebb illat meglepetésem
hónapok óta.Ezt az illatot nem kell "megsegíteni" semennyi elfogultsággal,
már nagyon óvatos vagyok vele.

Tarzicia

2020. január 8.

Kíváncsi voltam rá mióta megjelent, aztán egyszer csak házhoz jött a lehetőség, innen is még egyszer köszönöm Boszinak az ajándék fújós mintát!
Harmonikus, szép illat, egy kompozíció, nagyon egyben van, az illatjegyeket nem könnyű beazonosítani.
A nyitány ropogósan friss, gyümölcsös, picit citrusos, mintha még zöld levelek is lennének, aztán azonnal előtörnek a virágok, főleg a gardénia, a tubarózsa és a jázmin. Édes, bódító virágillat, de nem nehéz, és nem is a tipikus, klasszikus, éles, harsány virágcsokor, nem tudok jobb szót rá, mint hogy selymesen lágy vagy tompa. Rajtam a balzsamos befejezésig, végig ez a virágos vonal volt meghatározó, a fűszerek nem igazán jöttek ki, bár gyanítom, hogy ott vannak, és szerves részét képezik a "műnek", csak nem ismertem fel őket. Aztán ahogy telt az idő, szép lassan Cartier La Panthere EDP irányba tolódott el az egész, csak persze sokkal jobb minőségben, és kicsit édesebb, teltebb változatban. A La Panthere-t szeretem, a Balifleur nekem már egy fokkal virágosabb a kelleténél, de lehet, hogy a jázmin is bűnös a dologban.
Kifinomult, de nem egy csendes, szolid illat. Szerintem olyan hölgyekhez illik, akik törékenyek, de ha kell, tudnak erősek is lenni, az alaptermészetük romantikus és vidám, az élethez való hozzáállásuk - bármi történjen is - mindig optimista. (Juliette Binoche tipusú nőkre gondolok, leginkább a Felix és Rose vagy a Csokoládé c. filmekben.)
A virágossága és a légiessége miatt szerintem tavasszal és nyáron lehet a legszebb, könnyű, libbenő, virágos nyári ruhával, szalmakalappal, mert ez az illat csupa mosoly és napsütés.
Ez azonban ne tévesszen meg senkit, ez az illat sokkal több, mint gondolnánk, mert a felszín alatt megbújik benne valami örökérvényű dolog, stabilitás, béke, nyugalom, tán maga az anyatermészet, talán a megkérdőjelezhetetlen nőiesség.
Tavasszal folytatom vele az ismerkedést, addig is megadom neki a max. csillagot, egyértelműen megérdemli.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 8.

Yeticica

2019. augusztus 14.

Jo egy eve szereztem be a kis mintamat, egyenesen a parfum megalkotojatol (aki egy nagyon kedves, udvarias pasi!), es azota csak kulonleges alkalmakkor nyulok erte. Na nem mintha alkalmi illat lenne. Nem. A kulonlegesseg alatt en a specialis pillanatot-hangulatot ertem.
Nekem O amolyan boldogsag-nőci illat. Az eleje meses fuszeres szamoca illat (rettenetesen elethu), edesen, kedvesen, aztan jon meg tobb fuszer, buja feher viragoskerttel.
Hiaba ismerek tobb mainstreal es niche illatot is a fuszeres kategoriabol, o nem hasonlit semmire igazan.
Brutal tartos es nagyon kellemes, erezheto aurat von korenk (ruhan, ami a szennyeskosarban allt 3 napig, szinte ugyanolyan intenziven lehetett erezni, mint felfujaskor!).
Csodalatos, igenyes, noies illat.
Ha nem lennek ennyire csalfa illatok teren, biztosan vagynek egy nagy uvegre belole, annyira osszetett, kerek, egesz illat. Erdemes kiprobalni hidegben, melegben.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 14.

Csodalatos, igenyes, noies illat.

baranyikata

2019. július 12.

Páratlan gyönyörűség ez az illat, igazi mestermű Bálint Csabától. Boldogsággal, nyugalommal önti el a szívünket-orrunkat. Minta nélkül, vakon rendeltem meg az illatjegyei alapján, bíztam a megérzésemben, hogy nem fogok csalódni. Csodálatos meleg, puha illat, nagyon nőies, modern is, klasszikus is...bármikor...bárhová, szerintem simán négyévszakos.
Kifújás után egy-két percig vad eper vad eperrel...majd azt gondolnánk, hogy megmarad trópusi édeske lekvárocskának...de nem. Olyan tökéletesen, simán alakul át isteni fás balzsammá, hogy hihetetlen. Semmi sem sok ill. kevés benne, nagyon el lettek találva az arányok, egyszerűen tökéletes. A pacsuli miatt aggódtam, hogy sok lesz benne, szerencsére semmit nem érzek belőle. Tartóssága 10-12 óra. Semmihez sem hasonlítható folyékony arany. Megéri az árát! Az öt csillag kevés lesz... ;)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 12.

Sompi1

2019. február 21.

Kifinomult, igényes, légies, nőies és nem mellesleg nagyon tartós. Bármilyen alkalomhoz el tudom képzelni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. február 21.

RMDiana

2019. január 11.

Aki egy különleges, nőies, édes, virágillatra vágyik fűszerekkel megspékelve, amellyel nem találkozhat lépten-nyomon, de amely a legtöbb emberben kellemes érzést ébreszt, bátrana merem ajánlani! Mintát is lehet először rendelni belőle, majd a nagy üveget. Egyszerű, letisztult, de nagyon igényes csomagolásban kapható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 11.

SzSzilvi

2018. november 5.

Végre,hogy fent van már itt is a Balifleur! Megérdemli... :)Rövidített úti beszámoló következik,öveket becsatolni.

Az utazás színhelye Bali.
A reptéren rögtön kedvesen a nyakamba akasztanak egy frangipáni viragokból font nyakláncot. Mélyet szippantok a párás,forró tengerparti sós levegőből,és nem törődve a nehéz bőrönddel,rögtön elvegyülök a nyüzsgő,piaci forgatagban,ami a reptértől nem messze izgalmas felfedezésekre hívogat. A vásári forgatagban egyszerre csap meg a friss citromfű és mandarin illata,vegyülve a meleg ellen még otthon választott fehér ingemből áradó magnólia szappan édeskés illatával.
Hirtelen felsejlik előttem a Dior Dolce Vita néhány akkordja ,amit kiskamaszként elém sodort az élet,mint első komolyabb parfüm-élmény. Nehéz szabadulni tőle,megrohannak a drága emlékek.De a piac nyüzsgése magával ragad és nem ereszt. Hirtelen elered az eső.Nem lep meg,hiszen az esős évszakban érkeztem. Pillanatok alatt megtelik az orrom és tüdőm a monszun eső áztatta piaci áruk illatával,a papaya, trópusi virágok,illatos orchideák, a kókusz,az ujjal szétmorzsolt banánlevél illata öleli körül a tubarózsa erőteljesen kibontakozó krémes,már-már arisztokratikus báját.
Esteledik. Az esőerdő felől izgalmas fűszerkert illatát sodorja felém a parti szél. Bali fülledt éji lehellete ez,mely borsos zamatával,amit a nyelvemen is érzek fricskát ad az éjjelnyíló virágok csendes,mégis buja illatos nászának,és egészen hajnalig kísér csendesedve,míg az őserdő sűrű bozótján áttörnek az első bátortalan napsugarak.

Köszönet az utazásért...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 5.

Az utazás színhelye Bali.

Köszönet az utazásért...

Ani79

2018. november 5.

Nagyon finom, igazán nőies, finom, olyan szép illat. Jó érzés viselni. Nem hivalkodó, de mégis jelen van. Fiatalon ép úgy el tudom képzelni, mint érett nőn. Nekem ehhez a napsütéses meleg őszhöz kifejezetten passzol

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 5.