PomPom

Ár:   3900 Ft   Kategória:   Szemkrémek

A krémet feltöltötte: Erina, az összetevőket feltöltötte: Mortimer, Módosítva: 2020. április 24.

Kategória:   Szemkrémek

"30 év felett már különös figyelmet kell fordítani a szem körüli érzékeny terület hidratálására. Itt jelennek meg az első szarkalábak, illetve az évek alatt felhalmozódott méreganyagok és szennyeződések is. Az időt lelassítani nem tudjuk, de a bőröd öregedését fékezni igen. Ez az illatmentes, kicsit dúsabb szemránckrém tele van kis molekulájú hiarulon savval, ami a bőr lágyságáért és rugalmasságáért felel. Másik két ránctalanító komponense pedig az Acmella és a Tengeri plankton kivonat, melyek hatékonyságát klinikai tesztek is igazolják."

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

ilus

2024. február 18.

nagyon szeretem, évek óta használom és azóta töretlenül hidratáltan tartja a szemkörnyékemet :)
soha semmilyen irritációt nem okozott.. fiatalabb nem lettem tőle, de ilyesmi csodákban nem is hiszek :D
rengeteg pompom terméket használtam/használok és maradéktalanul elégedett vagyok velük

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 18.

AniKati

Korcsoport: >54
2023. október 26.

Ez volt az első POMPOM-om. Viszonylag jó összetevői vannak, gondoltam, kipróbálom. Nagyon kellemes krém, de nekem szemránckrémként nem elég gazdag és igazi ránctalanító összetevők sincsenek benne, ápol és hidratál inkább. Szóval, én arckrémként használtam el, arra nagyon megfelel. Kicsi, könnyű a flakon, utazásra vinni is kiváló, rákenve a fényvédő sem kukacosodik. Összefoglalva: számomra arckrémként megfelelő, de nem nyűgözött le annyira, hogy újravegyem. (Plusz: szeretek új termékeket kipróbálni :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2023. október 26.

niki33

2023. július 9.

Most értem a végére, véleményezem:) Leárazva vettem, kifogyóban volt a szemkörnyékápolóm. Ami tetszik, az a higiénikus pumpás kiszerelése, és az, hogy egy pumpálásnyi mennyiség elég volt mindkét szemre. Hamar beszívódik, és feszesítést is tapasztaltam. Viszont néha csípte a szemem, ha véletlenül belement. Volt már ennél jobb szemre való krémem is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. július 9.

Puszedligirl

2023. március 13.

Testes krém, várni kell míg beszívódik. Sminkeléskor csak egy kicsit teszek, hogy hamar beszívja. Este használom az egy pumpányi mennyiséget. Hosszú ideig elég a 30ml. Tetszik, hogy nem kell kézzel belenyúlkálni. Teljesen el lehet használni a flakonból a krémet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 13.

Picianna16

2023. március 12.

Nagyon hatásosnak nem mondanam, nekem picit bántja a szemem. Más krémekkel sincs mindig jóban, kiül az arcra...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 12.

inspiredina

2023. február 18.

Nekem sajnos nem hozott változást ez a szemkrém. A végét arcra kenve használtam el. Állaga jó, de kevéssé hidratált, és a szem alatti szarkalábak is változatlanok maradtak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 18.

bognarsom

2022. augusztus 22.

Nekem sajnos semmi változást nem hozott ez a krém.Elég zsíros, nehezen szívódik be,marad egy olajos réteg a szemem körül. Ha kenek fölé hidratálót, kukacosodik,sminkelni nem tudok rá,így este használom csak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 22.

Nagypaleva

2022. május 23.

Nem csíp, jól hidratál. Felkenést követően én kicsit úgy érzem, hogy megmerevedik a bőrömön. De kombinálva más termékekkel szerintem nem teljesít rosszabbul, mint más kategóriájú szemápoló.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. május 23.

VaHanna

2022. február 9.

Nem tudok különösebb jót írni róla. Más krémmel (pl. C-vitaminos alap) nem tudom együtt használni, mert kiül az bőrömre, mintha izzadnék a szemem körül. Másrészt mintha még mélyebbek lennének a szarkalábaim tőle, nem értem, hogy miért. Talán az én bőrömhöz nem illik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 9.

foxgirl

2021. október 22.

Nem csíp, gyorsan beszívódik. Reggel és este is használtam, kis mennyiség elég belőle, így sokáig kitart. Ránctalanító hatást én sem tapasztaltam, de ettől függetlenül nagyon jól hidratál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 22.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Betaine, Glycerin, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Panthenol

Cetearyl alcohol és az olivaolaj zsírsavainak észtere. Kozmetikai szerekben az alkotók elegyedését segíti, ezen kívül bőr- és hajpuhító képességgel is rendelkezik. Sorbitan Olivate-tal kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

Az olíva olaj zsírsavaiból és sorbitolból származó emulgeálószer, mely segíti a krém víz- és olaj komponenseinek egyenletes keveredését. Gyakran használt natúrkozmetikumokban. Cetearyl Olivate-al kiegészülve alkotják az Olivem 1000 nevű bőrrokon zsírsavösszetételű, jól tolerálható O/V emulgeátort, amely a gyártó ígéretei szerint emulgeáló tulajdonsága mellett stabilizálja és erősíti a bőr védő barrierrétegét, valamint nyugtató, öregedésgátló és a fényvédő összetevők hatását növelő tulajdonsággal is bír.

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Cukorrépából kivont aminosav származék, amit főleg mint szuper hidratáló összetevő használnak a kozmetikumokban. Különlegessége, hogy egy ozmolita, ami képes a sejtek vízháztartását fenntartani. További pozitívuma, hogy sok más hidratálóval szemben nem tapad, sőt kifejezetten kellemes és selymes érzete van. Irritáció ellen is segít védeni, emiatt arra is használják, hogy pl. lemosókat gyengédebbé tegyen. A Cosing szerint továbbá antisztatikus (pl. a haj összetapadását gátló), hajkondicionáló és viszkozitásnövelő tulajdonsága is van.

Squalane eo 1 0

A squalene ún. hidrogenizált formája. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító, bőrpuhító, selymes és sima bőrt nyújtó emolliens anyag, mely segít megelőzni a vízhiányt és a transzepidermális vízvesztést (TEWL). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban. Minden bőrtípus számára hasznos összetevő, aknés bőrre is használható, mi több, az Incidecoder leírása szerint gombás eredetű bőrproblémák, például seborrhea vagy gomba okozta pattanások esetén is jótékony hatással van a bőrre.

Az acmella virágának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőr- és hajkondicionáló hatású összetevő. Paula Begoun szerint segíti a többi összetevő bőrbe jutását.

Ofethylhexanol és Hydrogenated Olive Oil reakciójából keletkező észterek keveréke. Az összetevőt Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables-el vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.

Hidrogénezett olívaolajból (emiatt szobahőmérsékleten szilárd halmazállapotú) kivont el nem szappanosítható lipidek. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevőt Hydrogenated Ethylhexyl Olivate-al vegyítve a szilikonfélék természetes alternatívájának tartják, mivel rendkívüli sima, selymes, púderes érzést hagy a bőrön.

A franciaországi Bretagne partjainak közelében élő Gram-negatív tengeri baktériumból, az Alteromonas Macleodiiból származó exopoliszacharid, mely bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő és bőrvédő tulajdonságokkal rendelkezik. Az összetevő gyártójának leírása szerint in vivo és in vito kísérletek is igazolják, hogy az összetevőt tartalmazó ún. EPS Seafill hatóanyag 15 percen belül átmeneti bőrfeszesítő és ráncfeltöltő hatást fejt ki a bőrön. A nagy molekulasúlyú EPS Seafill bőrfeszesítő tulajdonsága bőrszövetben található, kollagénrostokból álló hálózatra gyakorolt instant összehúzó, feszesítő hatásának köszönhető.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2