Primus

Ár:   443 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Kiszerelés:   5,75 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák, bioboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: malvina, az összetevőket feltöltötte: bendi13, Módosítva: 2017. október 4.

Kiszerelés:   5,75 g
Lelőhely:   patikák, bioboltok
Kategória:   Ajakápolók

Gyógyszerkönyvi minőségű alapanyagokból készülő, kamillát és illatanyagot tartalmazó ajakír. Véd az ajkakat a kiszáradás, berepedés ellen, alkalmas enyhébb gyulladások megszüntetésére.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Esztii78

2024. június 5.

Azért vettem meg, mert nem volt a natúr. A natúrt azért szeretem, mert majdnem minden termékből az a legjobb, de végül a hatása ennek is nagyon jó, szóval kellemeset csalódtam és még az illata is egy fokkal jobb, mint a simának.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. június 5.

Mirko

2024. június 4.

Az itteni vélemények alapján vettem, és csak dacból használom. Annyi terméket veszek, sok kerül a kukába, ezt tényleg csak ezért nem dobtam ki, mert ha már megvettem, el is használom. Éjszakára használom, olyan, mint a régi szőlőzsír, nem szívódik be, csak van az ajkaimon, szerintem a párnára kenem. Minden este azon gondolkodom, miért nem dobom ki.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. június 4.

ABarbara

2024. március 20.

Ez egy vastag ajakápoló, ami nem szívódik be, hanem hosszan rajta marad az ajkakon és védi a széltől és a kiszáradástól. Enyhe kamillás illata/íze kellemes.

Nekem nagyon bevált, ehhez nyúlok ha egy védő rétegre vágyom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 20.

Nekem nagyon bevált, ehhez nyúlok ha egy védő rétegre vágyom.

dunaimano

2024. február 14.

Istenem, én eddig erről miért nem tudtam? Filléres ajakápoló, ami a sokezer forintos társait kétszer lepipálja. Fórumon ajánlották (ezúton is köszi, Gloria!), és igazuk volt, valóban a legjobb ajakír a világon. Este felkenem a száraz és cserepes számra, és reggel pihepuha ajkakkal ébredek. A csomagolása gagyi, dehát ennyi pénzért mit várunk? A beltartalom sokszor annyit ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 14.

Kixy

2024. február 10.

Évek óta az egyetlen ajakír amit használok és az egyetlen ajakír ami igazán hatásos számomra. A kellemetlen száraz érzést azonnal orvosolja. Amikor elviselhetetlenül cserepesre és fájdalmasra szárad a szám egy éjszaka alatt segít és másnap már csak a hámlással kell foglalkoznom.
Örök kedvenc.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 10.

Örök kedvenc.

BBla

2023. június 25.

A natúr társát jobban szeretem. Az ott szerzett jó tapasztalatok miatt próbáltam ki ezt is. Némileg csalódott voltam. A kamilla miatt lehet, de nekem szárító hatása van, amit nem is igazán értek. A balzsam maga krémes, gazdag ápoló érzetet nyújt felkenéskor, de a hatása mégis számomra szárító volt. Egyetlen hátránya a kiszerelés, hogy nem lehet visszahúzni a terméket teljesen a "házába", mint egy "normális" ajakápoló esetében elvártam volna. Nagyon figyelni kellett, hogy el ne törjem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 25.

nagy_zs

2023. május 1.

Nekem nem jött be, nem ápolja az ajkaimat, ragacsos.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 1.

Nekem nem jött be, nem ápolja az ajkaimat, ragacsos.

jhszktln

2022. szeptember 22.

Azt hittem a kék Bebénél nincs jobb, de valószínűleg tévedtem. Kényszerből vettem, 600 forint volt. A Bebéhez képest az illat elsőre inkább szag :) de hamar meg lehet szokni. Tényleg testes, épp ezért számomra nagyon hatékony.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. szeptember 22.

wildrose

2022. május 9.

Kellemes, kamillás ízű ajakápoló, kicsit testesebb állagú, de ennek ellenére egészen jól beszívódik. Hagy ugyan egy kis zsíros réteget, de ez nem zavaró, nem folyik le az ajakról, és csodásan ápol. Nálam alapdarab, mindennemű szárazsággal megbirkózik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. május 9.

zsofi9

2022. május 6.

Szerintem hosszú évek szenvedései során az összes márka ilyen-olyan csoda ajakápolóját kipróbáltam a legolcsóbbtól a drágáig, de ez?? Több éve csak ez jöhet szóba, a lehető legjobb dolog ami a száraz ajkaimmal történhetett, számomra abszolut csodaszer ✨

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 6.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Fehér, kristályos, wax-szerű anyag, melyet a terméknek testes állagot adó bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.