Primus

Ár:   499 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Kiszerelés:   5,75 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   patikák, bioboltok   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: Dorinaa, az összetevőket feltöltötte: bendi13, Módosítva: 2019. február 18.

Kiszerelés:   5,75 g
Lelőhely:   patikák, bioboltok
Kategória:   Ajakápolók
Bőrprobléma:   Vízhiány

Véd az ajkak kiszáradása, berepedése, gyulladása ellen. A speciális bőrrokon hatóanyagokat, méhviaszt, ricinusolajat, jojoba-olajat, E-vitamint tartalmazó készítmény kiválóan ápolja az időjárásnak kitett ajkat.

Ponyshop

2024. január 31.

Elég testes, kissé ragacsos érzés felkenve, így amikor először kipróbáltam, azt gondoltam, majd éjszakára használom inkább. De elég hamar hozzá lehet szokni. Simán tudok rá rúzsozni is (kicsit olyan, mint a MAC prep+prime). Sokkal jobban bevált, mint a jóval drágább Uriage ajakbalzsamom. Pár nap használat után szépen kisimult az ajkam, konkrétan szebb, mint valaha. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 31.

Esztii78

2024. január 3.

Elsőnek furcsa érzés volt felkenni, mert keménynek tűnt az ajakír és azt hittem nem fog jól elkenődni, de mégis és nagyon jó érzést hagyott, szépen ápolja és sokáig nem kell kenni vele utána, mert rendbehozza.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 3.

izsuzsi

2023. augusztus 12.

Jól hidratál, csak van egy furcsa állaga,ami engem zavar.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. augusztus 12.

Jól hidratál, csak van egy furcsa állaga,ami engem zavar.

Anyics

2023. július 10.

Évek óta csak ezt használom. Igazi természetes, natúr érzés. Bekenem a szám vele és érezni az ápoló zsíros puhító hatást.
A márkás társai meg sem közelítik, a legjobb ajakír.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 10.

A márkás társai meg sem közelítik, a legjobb ajakír.

Virag93

2023. július 5.

A legjobb ajakbalzsam a világon. Jól hidratál, nem foszlik tőle a szám. Teszi a dolgát. Szeretem, hogy se illata se színe nincs. Tuti újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 5.

BBla

2023. június 25.

Még a kötelező maszkviselés időszakában ismertem meg. Akkor olyan problémám lett, hogy kisebesedett körben a szám széle. Patikus ajánlotta ezt az ajakápolót. Szkeptikus voltam, de gyorsan meggyőzött. Viszonylag hamar megoldotta a problémámat, és azóta is hű társam maradt a téli időszakban. Őszintén ajánlom mindenkinek ezt az ajakírt!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. június 25.

Ada_Byron

2023. június 22.

Gyógyszerész ajánlására vettem meg. És hát nem sokszor mondom ezt, de ez egy csodaszer. Gazdagon táplál, a jelentős részét gyorsan beissza az ajkam, s csak egy vékony réteg marad rajta, mely óvja a további száradástól. Krónikus ajakszárazságban szenvedtem immár több mint egy éve, amit még az Uriage Bariéderm ajakápolója is csak hellyel-közzel tudott orvosolni, ráadásul állandóan jutott belőle a számba is. Ennél azonban tartós a hatás, mióta használom, nem repedt ki az ajkam (1 hónapja), ami egy év óta az eddigi rekord. Reggel kenés nélkül két órán keresztül is elvagyok nélküle úgy, hogy utoljára lefekvés előtt használtam, mert a hidratációja nem múlik el egy-két óra alatt. Elképesztően jó. Ráadásul nekem kicsavarható verzióban van meg, s ahogy számolom, három hónapra biztos elég lesz. Remélem, örökké kapható lesz változatlan összetevőkkel!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 22.

Dokamercedesz24

2023. június 1.

Az ajkaim nagyon szárazak, ha nem kenném őket, akkor cserepesek és véresek lennének:(
Az Aloe Lips volt a kedvencem, de keresnem kellett egy olcsóbb alternatívát, illetve, azt mindig rendelgetnem kellett, ennek a beszerzése pedig könnyebbnek bizonyult.
Első próbára nem lettünk barátok, sőt, nem is tetszett, de később elővettem és esti használatra a legeslegjobb! Vastagon bekenve, zsíros ugyan, de pont ez kell nekem. Reggel még van hogy érzem a számon, a nap során szerencsére így hidratált is marad. Biztosan újraveszem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. június 1.

Vicus

2023. május 14.

Elég minimalista termék, mármint se íze, se illata, csomagolása is fapados, de a hatása végül is jó. Kicsit viaszos érzetű a számon, viszont elég olcsó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 14.

Lynmeril

2023. április 19.

Reménykedtem, hogy megtaláltam a tökéletes ajakírt, ami olcsó és jól is hidratál, de sajnos csalódnom kellett. Valamelyik összetevőjére érzékeny lehetek, mert csúnyán kisebesedett tőle a szám, főleg a szélei. Először azt hittem, hogy nem ettől, de sokadik próba után világossá vált, hogy ez a lúdas.
Ráadásul az egyik ismerősöm szintén, hasonlóan járt ezzel a termékkel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. április 19.

Ráadásul az egyik ismerősöm szintén, hasonlóan járt ezzel a termékkel.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Vitaminok: Tocopheryl Acetate

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Méhviasz. A kozmetikumokban sűrítő, bőrpuhító (emollients) anyagként használatos.

Fehér, kristályos, wax-szerű anyag, melyet a terméknek testes állagot adó bőrpuhító (emolliens) anyagként használnak a kozmetikumokban.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.