Best of Beauty 2019

Purito

Ár:   $22   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   60 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: im, Módosítva: 2017. december 11.

Ár:   $22
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

• 92% galactomyces fermentátummal és 5% niacinamiddal.
  • Tonikként, esszenciaként és szérumként is használható.
  • Szabályozza a faggyútermelést, javítja a bőr tónusát és kisimítja az egyenetlen bőrfelszínt.

rtteszvesz

2018. szeptember 11.

Az egyik rendelésem mellé kaptam termékmintákat, ez is köztük volt. Nagyon folyékony, de jól adagolható, átlátszó, színtelen folyadék. Nem okozott problémát, de most annyi mindenem van, hogy nem rendelem meg. Ha később eszembejut kap majd egy esélyt teljes méretben is. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 11.

csill87

2018. július 29.

Nagyon örülök, hogy csak mintában próbáltam ki. Nagyon kényes bőröm van, ha valami nem jó, azt rögtön jelzi, ez az esszencia pedig nem jó minőségű. Van benne valami mű, rossz érzése van a bőrömnek tőle, mintha egy nájlonzacskóba borkolnám, fulladozik tőle, rossz, rossz.... :( Kicsit mintha irritálná is, de ezt annyira nem tudom megállapítani, mert gyorsan lemostam. Csodálkozom amúgy, mert a márka több kréme is nagyon bevált. De ez egy nagy NEM.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 29.

balazskrisztii

2018. július 2.

Az egyik rendelésem mellé kaptam termékmintákat, néhány alkalommal használtam őket és megrendeltem a teljes kiszerelést. Nagyon folyékony, de jól adagolható, átlátszó, színtelen folyadék. Minden este használom a T zónámban, úgy tűnik, tényleg van pórusösszehúzó hatása, mert olyan az arcom, mint télen, amikor hámlasztok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 2.

bartazsuzsanna

2018. április 13.

Régóta szerettem volna már egy esszenciát, és a Purito tremékeket amúgy is imádom, szóval őlük rendeltem meg ezt a terméket. Érdekes a textúrája, egyszerre vizes és utána olajos. Kissé nehezen szívódik be, de esténként használom és akkor van időm kicsit pepecselni vele. Utána használok szérumot és hidratálót (mind Purito), és határozottan szebb lett a bőrképem. Nem olcsó, de ha van párezer elverni való forintunk, érdemes kipróbálni. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 13.

dzsanki

2018. január 26.

Pár hete vettem meg, azóta használom reggel és/vagy este, de én használok mellette c-vitaminos szérumot is reggel, viszont azt vettem észre, hogy kevesebb hámlasztót igényel a bőröm azóta, úgyhogy azt visszafogtam ezek mellett, a bha lotion megy reggelente, de este már nem minden nap használok aha-t vagy bha-t.
A szérum incije nagyon szép, szinte csak hasznos összetevőket tartalmaz, ehhez képest az ára nagyon jó (én 15 dollárért vettem, és már több purito terméknél látom, hogy nagyon magas ár van beírva, amit nem értek, jelenleg ez a szérum az eopenmarket oldalán 15,6 dollárba kerül, de két napja 12,8 volt az összes purito szérum az oldalon). Átlátszó, könnyen beszívódó formula, és a faggyúszabályozó hatását érzékelem, egyáltalán nem kell napközben újrapúderezni a T-zónámat, mióta használom, és ezt a hatást ennek a szérumnak tudom be, mert a rutinom többi része ugyanaz, mint volt. A folthalványító hatásról akkor tudnék hiteles visszajelzést adni, ha más fehérítő terméket nem használnék. Ahogy az összes Purito terméket, így ezt is őszintén ajánlom. A márka összes terméke 'zöld' incis, hatásos, megfizethető.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 26.

im

2018. január 15.

Az esszenciát december 11-én próbáltam ki először, vagyis egy bő hónapnyi tapasztalatról tudok beszámolni. A terméket az Eopenrmarkettől kaptam tesztelésre. (Jelenleg nem találom az oldalon a kis négyzetet, amit be kellene pipálni ilyenkor, de amint lehet, majd szerkesztem a véleményem.)
Rutinba illesztés: Aszkorbinsavat magas százalékban tartalmazó kozmetikummal együtt nem tanácsos használni, az egyikre reggel, a másikra este kerüljön sor. Mivel én most semmilyen formában nem használok C-vitamint, ezzel nem volt gondom. Reggel arctisztítás és a Balea Men szemkörnyékápoló után, a hidratáló és a fényvédő előtt vittem föl. Az esti rutinban szintén ez volt az első lépés a szemkörnyékápoló után, kivéve, ha hámlasztottam vagy retinoloztam: a retinolos estéken nem használtam, egyébként pedig a hámlasztó után vittem föl.

Pozitívumok:
- Bár a csomagolás külsőre teljesen úgy néz ki, mint a régi C-vitaminos szérumé, ezzel nem voltak utaztatási problémáim, a pumpa és a flakon szájának menete közé ugyanis egy tömítés is illeszkedik. (Szerintem ez hiányzott a régi C-szérumnál.) Úgyhogy egyszer sem folyt ki a neszesszerben, pedig utazott párszor.
- A flakonból kinyomva “könnyűnek” látszódik, majd szépen terül a bőrömön, bársonyos-olajosnak érződik öt-tíz perccel a fölkenés után is. (De nem csillog tőle zsírosan a bőröm.) A további rétegek fölvitelével ez az érzés megszűnik. (Azt hiszem, elég szubjektív, hogy ez az olajosság kinek-kinek mennyire jó és mennyire rossz, nyáron valószínűleg egyáltalán nem lennék oda érte, de most még jól is esik. Érdekesség: a Purito a niacinamidra fogja az esszencia olajos érzetét, de nekem sem a The Ordinary 10%-os széruma, sem a COSRX galactomyces esszencia, amely szintén tartalmaz valamennyi niacinamidot, nem érződött olajosnak. Utánaolvasva azt találtam, hogy inkább az 1,2-hexanediol lehet a felelős ezért.
- Teljesen korrekt, (de nem kiemelkedően hiperszuper) hidratáló lépés, nem nehezíti meg a többi réteg beszívódását (egyéb szérum, hidratáló, fényvédő), nem perget le magáról semmit, nem kukacosodik.

Negatívumok:
- A termék marketingjében szerepel, hogy az esszencia nem tartalmaz tartósítószereket, ezért hűtőben kell tartani és gyorsan elhasználni. (A fiolán az szerepel, hogy felbontás után egy évig őrzi meg a minőségét.) Nekem ezzel nem volt gondom, mert az esszenciát megfeleztem clara12-vel, a 30 ml-t pedig egy hónap alatt elkenegettem, tehát a 60 ml sem évekig állt volna a hűtőben, de nem tudom, szőrszálhasogatás-e az az igényem, hogy a fényre érzékeny ALA-t is tartalmazó 1,2-hexanediol miatt töltsék inkább sötét flakonba az esszenciát. (Bár a The Ordinary csak esti használatra ajánlja az 5%-os ALA-szérumát, a Purito nem említ ilyen korlátozást, nyilván nem összehasonlítható a két termék ALA-tartalma.)
Az első pár használat során (kb. az első héten) mind kipirosodást, mint csipegető érzést tapasztaltam, ahogy a The Ordinary 10% niacinamidos szérumánál is. Később ez már nem volt jellemző. Azt hiszem, a jövőben nem fogom erőltetni a niacinamid használatát.

Összességében:
A Purito Galacto Niacin 97 Power Essence szerintem egy teljesen korrekt termék. Potenciális irritáló összetevőktől mentes, a magas galactomyces-tartalom miatt fölveszi a versenyt a COSRX esszenciával, azoknak pedig, akiknek a The Ordinary széruma valamiért nem vált be, de szeretnének ismert, relatíve magas niacinamidtartalmú kozmetikummal kísérletezni, megérhet egy próbát. Az alatt az egy hónap alatt, amíg használtam, kiegyensúlyozott volt a bőröm faggyútermelése, igaz, ez szerintem a Geek & Gorgeous Cheer Up hámlasztóm érdeme elsősorban. A meglévő pattanásfoltjaimat, úgy látom, nem halványította ez az esszencia, viszont új foltjaim nem keletkeztek a használat ideje alatt, egyrészt mert talán egy-két pattanásom jött ki a szokásos időben a szokásos helyen, másrészt mert ezek folt nélkül gyógyultak.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 15.

Pozitívumok:

Negatívumok:

Összességében:

aranypáva

2017. december 30.

Kétszer használtam teszterként, semmi különöset nem vettem észre, de nem is ártott. Jól hidratál és feltölti a bőröm, de ezt a legtöbb hidratáló tudja. Az ilyen szérumokat krémekbe keverem, mert már irritált a Purito C vitaminos széruma, mikor önmagában kentem fel. Nem rossz, de nem venném meg a teljes kiszerelést.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 30.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate
Vitaminok: Niacinamide

Élesztőgombából, fermentálással előállított összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az összetevő segít a bőrben tartani a nedvességet. In vivo megfigyelések szerint a GFF-tartalmú hidratálók segítenek megvédeni a bőrt a sérülésektől, ezáltal óvnak a külső hatások okozta kiszáradástól.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Lásd Tripeptide-32