Purito

Ár:   4500 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Kiszerelés:   60 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Skincaremania, Módosítva: 2017. június 6.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

Új, 10%-os változat. Hatásos pigmentfoltok és ráncok ellen, feszesíti és ragyogóvá teszi a bőrt.

Parabén, alkohol, mesterséges színezék, illatanyag, surfactant, triethanolamine, triclosan, phthalate, benzoyl peroxide mentes.Hűtőben tárolandó.

lollypoppy

2019. szeptember 9.

Egy mintát sem tudtam belőle teljesen elhasználni, ui. annyira durván csípte a bőröm, és egész nap vörös volt a fejem, hogy kidobtam a 2. használat után. Érékeny bőrre teljesen felejtős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 9.

Sheila

2019. augusztus 2.

A termékkel nekem nem lenne bajom: kellemes, vizes-zselés állag, gyorsan beszívódik, csak kb fél percig ragacsos, de ez hamar megszűnik, utána szép, egységes arcszínt eredményez és további szérumokkal, krémmel sem veszik össze.Nekem kipirosodást sem okozott.
DE. Én ilyen istentelenül sz*r csomagolással még nem találkoztam. Folyik orrán-száján a pumpa, és ami rejtély, az az, hogy MAGÁTÓL is.
A tökéletesen rátekert,pumpával + kupakkal lezárt üveg, ami vízszintes helyzetben csücsült egész éjszaka az íróasztalon, reggelre egy merő ragacsban úszott. Az üveg alul nem lyukas, továbbá felül a pumpánál is folyt, szóval lehet hogy vhogy kinyomta magát a cucc? Önálló életre kelt a pumpa? :-O
Ötletem sincs, hogyan történt... Mivel sem a kísértetekben sem az ufokban nem hiszek, így csak a csomagolás lehet a ludas, emiatt csak 3*, pedig a beltartalomra adnék jobbat is, de ez bosszantó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 2.

csicserke

2019. június 1.

Nekem egyelőre úgy tűnik nagyon hatásos. Szépen feltölt es simít, reggelre üde és kipihent az arcom. Nagyon érzékeny a bőröm, de ez a szérum nem irrítálja. Felvitel után kicsit kipirosodom, de ez valahogy másfajta pirosság, mint amikor valamit nem szeret az arcom. Szóval úgy tűnik, újabb plusz pont a koreai kozmetikumok javára.
Update: sokat javított a bőröm állapotán, igazi megmentő! Most már egyáltalán nem is pirosodik ki az arcom töle, csak puha és kisimult lesz. Halványít is, illetve gondolom, hogy picit ellenállóbb lett a bőröm, így megfelelő fényvédelemmel megmarad szép világosnak. Eszetlen jó érzés, hogy most már újra szerthetem a nyarat, mert nem kell szenvednem az arcomat szinte teljesen beboritó térképszerű pigmentfoltoktól, amik minden napon töltött perc után besötétednek... A teljeskörű tájékoztatás kedvéért nyár végén jön majd még egy update;)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 1.

samunagyemese

2019. május 23.

Ragad, csíp, kipirosodok tőle. 7-8 mintát használtam el. Nem az én világom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 23.

Ragad, csíp, kipirosodok tőle. 7-8 mintát használtam el. Nem az én világom.

Akara

2019. március 21.

Nagyon szeretem. :) Nekem érzékeny a bőröm, de nem csípte egyáltalán. Felütögetni kicsit melós volt, de azért nem vészes. Szemkörnyékre is felvittem. Furcsán bemattítja a bőrfelületet, először ettől kicsit olyan volt, mintha szárítana, de végülis rájöttem, hogy nem. 10 perc múlva meg úgyis rámegy egy kis hidratáló. Viszont napközben is kevésbé zsírosodik így a bőröm.
A hatása: tényleg gyorsabban halványodnak a pigmentfoltok, és persze üdébbnek tűnik a bőröm. De az igazi anti-ageing hatása úgyis 10-20 év múlva fog kiderülni, ha rendszeresen, kúraszerűen alkalmazom. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 21.

GNóri

2019. március 20.

Fú, kozmetikum nem nagyon tud felidegesíteni, de ennek sikerült. A régi változatot nagyon szerettem, a kedvenc C-vitaminos szérumom volt, nem is figyeltem, hogy megújították, csak automatikusan rendeltem az utánpótlást. Elméletben biztos jó ötletnek tűnt, hogy az állagát lecserélték gél szerűre, viszont nekem ez lett a fő problémám vele. Rettenetesen szárítja a bőröm, míg az eredeti verziónál ezt nem tapasztaltam. Ragad, nehezen szárad. Szörnyen béna az adagolója, egyszerűen képtelen vagyok vele kis mennyiséget kinyomni, feleslegesen elpacsálom csak a nagy részét. De ami a legijesztőbb volt, és szintén ezt sem tapasztaltam az eredeti kiadásnál: ég és kivörösödik tőle az arcom. Így nem merem már egész arcra használni, csak ha néha kijön egy-egy patti, azokra kenem rá. Egyébként a pattanáslehúzó-sebgyógyító hatásával nincs baj, továbbra is hatásos, de ez az új kiadás nem az igazi:(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 20.

Nittuska

2019. március 19.

Mintám volt belőle de Jajj...
Elsőként toner majd tettem fel ezt a szérumot (normális h már narancs sárga színe volt??) 🤔
Felvitel után pár percig vörös lett a fejem, égett csípett fájt... Már majdnem le is mostam, de elmúlt az égető érzés, maradt a gyönyörű vörös fej 🤭😳
Utána tettem fel egy nyugtató hidratálót ami igencsak jól esett...
Szóval egy szó mint száz ez nem nekem lett kitalálva...
Amúgy kombinált böröm van, nem ragadt. Csak hát ez az irritáció.... 🙄

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 19.

Mintám volt belőle de Jajj...
Utána tettem fel egy nyugtató hidratálót ami igencsak jól esett...
Szóval egy szó mint száz ez nem nekem lett kitalálva...
Amúgy kombinált böröm van, nem ragadt. Csak hát ez az irritáció.... 🙄

henczen

2019. március 14.

Alapvetően jó kis szérum, teszi a dolgát, viszont tényleg hamar elromlik, kétszer vettem újra, mindig ki jócskán maradt benne, amikor ki kellett dobni, és ez így pénzkidobás.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 14.

doori60

2019. március 13.

Körülbelül 1 hónapja használom, de vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban. Külföldről rendeltem, a színe már érkezéskor sárgás volt (ami nem feltétlen jelent az olvasottak alapján még gondot), azonban nagy a kiszerelése és így biztosan nem tudom majd teljesen elhasználni, hamarabb dobhatom ki, mint szeretném. Ezért reggel-este használom - két pumpálásnyit, valamint csak olyan összetevőjű termékekkel a rutinomban, amiben nincs Niacinamide/Nicotinamide. Az én esetemben nem okozott irritációt, viszonylag hamar beszívódik, de képez egyfajta vékony réteget a bőrön, amit később a hidratálókrém és az alapozó jól meg tud szüntetni, így végső soron ez nem zavaró számomra. Az biztos, hogy tovább fogok keresgélni, nem rendelem újra, mert nem látom a javulást sem pigmentfoltok, sem ráncok terén... A filmréteg miatt, amit hagy az arcomon néha úgy tűnik mintha feszesítene....amíg le nem mosom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 13.

selmeczireka

2019. február 21.

A kép nem a legújabb változatot mutatja. A 10 % C vitamin mellett 84 % hialuronsavat is tartalmaz a termék, ami remek, bár lehetne magasabb a C vitamin %, ha már ez egy C vitaminos szérum.. Akinek ez lényeges: a Purito állatkísérlet-mentes, ez szuper amúgy. Imádom is a Purito termékeit, de ez a szérum: öhmmmm, hát nem is tudom, nem tetszik. Én többet vártam, lassan 3 hónapja használom és semmi hatását nem látom. Eddig is használtam C vitaminos termékeket és lehet, hogy ettől túl sokat vártam. Macerás valljuk be, nem a "legjobb" típusú C vitamint tartalmazza, persze kizárólag a tárolás tekintetében, nekem ugyanis macera a hűtőhöz menni reggelente. Sajnálom, de ez van, én ettől praktikusabb vagyok, legyen minden a kezem ügyében. :-). Nézem a színét is...hááát sajnos úgy látom - pedig még csak 2,5 hónapnál tartok (felét használtam el), hűtőben és a saját dobozában tartom - hogy mégis elkezdett sötétedni. Bosszantó. Aki nagy C vitamin felhasználó, tudja, hogy ez nem sok jóra utal, lassan kuka lesz a vége. Emiatt enyhén szólva is pipa vagyok, mert én tényleg és valóban mindent megtettem annak érdekében, hogy a minősége minél tovább megmaradjon. Nem is használok belőle keveset, de a 60 ml szerintem sok, pláne, ha 3 hónap után ki kell dobni. Már megrendeltem a nagy kedvencemet a Rohto Melano CC-t, jobban is szerettem és praktikusabb is. Azért adok neki 3 csillagot.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. február 21.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Panax Ginseng (Ginseng) Extract
Gyulladáscsökkentők: Adenosine
Hidratálók: Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Collagen
Peptidek: Human Oligopeptide-1
Vitaminok: Ascorbic Acid, Niacinamide

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Szintetikusan előállított peptidféle, mely arra hivatott, hogy leutánozza az EGF-et (=Epidermal Growth Factor), vagyis az Epidermális Növekedési faktort. A növekedési faktor egy olyan természetben előforuló fehérje, mely serketi a sejtek osztódását és szaporodását. E szerint a forrás szerint az EGF a kozmetikumokban gyorsítsa a sebgyógyulást, és csökkenti a hegesedést.

További info a Truthinagingen >>>

A kínai liliomfa rügyének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Az összetevő gyártója szerint bár egyenlőre nem túl sok kutatás készült arról, hogy az összetevő milyen bőrre gyakorolt hatással bír, de az a kevés, ami igen, az arról számolt be, hogy azon túl, hogy antbakteriális hatása van, az összetevő igen gazdag polifenolban, ezáltal antioxidáns hatással is bír a bőrre.

A tigrisliliom kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő.

Egy hagyományos kínai orvoslásban használt gyógynövénynek, a kínai bazsarózsa gyökerének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Valószínűleg depigmentáló hatással van a bőrre. A helpmeoutDOC információi szerint az összetevő magas tannin tartalma révén védi a bőrt és felgyorsítja a sebgyógyulás folyamatát.

Az egyik legritkább szarvasgomba fajtának, az isztriai szarvasgombának a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Az Ulprospector információi szerint tanulmányok bizonyítják, hogy az összetevő öregedésgátló hatással van a bőrre - növeli a rugalmasságát (+35%), a hosszú távú hidratáltságát (+48%), csökkenti a ráncokat (-12,8%) és a szem alatti duzzanatokat (-14%) és a feltölti a bőrt (+ 0.39mm).

A ginzeng kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és antioxidáns hatású összetevő.