Reminiscence

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: gerbaud, Módosítva: 2014. május 27.

Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Illatcsalád: orientális

Fejjegyek: bergamot, ánizs, szegfűszeg

Szívjegyek: jázmin, méz, labdanum, mandula

Alapjegyek: tonkabab, vanília, pézsma

Dormir

2021. július 30.

Fantasztikus! Édes,fűszeres,mesebeli. Olyan ,mint egy kastély ősszel,karácsonykor. Édes sütemények,nemes fűszerek,meleget ontó kandalló,süppedő szőnyeg, megcsillanó kristályok fénye. A levegőben a könyvtárszoba halvány dohány és bőr illata. Gyönyörű szép illat.
Emlékeztet a L' erbolario Dolcelisir illatára,csak picit elegánsabb,mézesebb, selymesebb.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 30.

Verona5

2020. április 1.

Balzsamos TF Tobacco Vanille. De mivel a TF verzió rajtam sajna nem jött be, arra van már helyettesítőm a MAC Velvet Teddy személyében.

Ez a tonka viszont jóval simulékonyabb, a dohány nincs benne, tehát nem is lehet olyan kesernyés/férfias beütésű. Aki nem szereti a pasis illatokat, de mégis vágyik egy mézesen-balzsamos, fűszerekkel telt, melegítő, körbeölelő illatra, na annak a Tonka pont megfelelhet.

Ezeken a mínuszfokos reggeleken még rá vágyom nagyon, hogy finoman ébressze fel a lelkemet és terelje el a figyelmemet az illatburkával mindenről, amit most az elméből ki kell zárni, hogy élni tudjunk és élvezhessük a nap fényét!

Sokkal-sokkal több, mint öt csillag!!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 1.

Sokkal-sokkal több, mint öt csillag!!!

Timi8

2020. március 18.

Update: Tényleg TF Tobacco Vanille. Talán lágyabb, kevésbé füstös és jòval mézesebb a tálalás, de egyértelműen olyan.

Gucci Guilty Intense rajongòknak ez nagy kedvenc lehetne!!! Kérem, ők mindenképp tegyenek vele (lehetőség szerint persze)egy pròbát, mert ez ugyanaz a stìlus de ez sokkal jobb! Kifinomultabb, mélyebb, töményebb, elegánsabb! Füstös, vanìliás, heliotròpos, velùrbőrös, pézsmàs elegancia. Nagyvilàgi, igényes! Mesefinom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 18.

Torpece

2017. február 22.

Sokáig nézegettem és agyaltam azon, hogy ki kellene próbálnom. Aztán egy fújósnyi mennyiségre beruháztam belőle és milyen jól tettem, hogy csak ennyire! Nekem teljesen férfi illat! Pontosan ugyanazt adja vissza, mint az Axe Marine ami nem tudom még létezik-e, de a 90-es években lehetett kapni azt tudom. Akkor sem szerettem azt az illatot, most sem szerettette meg magát velem a Tonka. Ha valaki szeretné akár itt is jelezheti nekem, hogy tegyem fel eladásra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. február 22.

zsokaw

2016. december 10.

Pici mintát kaptam belőle, de teljesen elbűvölt. Éteri és arisztokratikus. Azt gondolom, ezzel kis csodával "tisztelettel" kell bánni, ezért is használtam ezt a jelzőt. Köszönöm az összehasonlítási alapot: tényleg lehetne "testvére" a Tobacco Vanille- de míg ő az erőteljes, csábító, szexi -addig a Tonka egy valódi , rejtélyes, elegáns "úri hölgy" :) Beneveznék belőle egy fújósra, ha van valakinek!

Kaptam 20 ml-t, ünnep...! :) Tokabab: " A mágusok úgy vélik, hogy tört tonkababból főzött gyógytea segíthet gyógyítani a lelki fájdalmakat, gyógyír a depresszióra , elűzni a negatív gondolatokat és erősíti az immunrendszert. Mágia: bab az egyik kézben, miközben suttogjuk kívánságainkat, és teljesülnek"

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 10.

Aquariusgirl

2016. november 27.

Elképedve olvasom az alábbiakat..........füst? vanília? pézsma? hooooooooool? Mert abban a néhány ml-ben, amit galagonyanyától beszereztem rajtam biztos nincs....ott maradt nála :-) (Félreértés ne essék, nincs semmi vádaskodás szavaimban, hogy esetleg nem azt kaptam, amiért fizettem!!! Csak rajtam teljesen más ez a parfüm.) Szóval rajtam mézes gyümölcspálinka szaga van, de konkrétan és komolyan!!! És az is marad végig,:-( ami kb 4-5 óra. És a száraz jelzőt szaftosra kell cserélnem, rajtam olyan. Én tuti nem venném meg soha. Sajnálom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 27.

andrea91

2016. március 15.

Szerintem a más karakter abból fakad, hogy míg a TV egy túlcsorduló krémes szaftos illat, a tonka száraz. Aki dohányzik, annak szemléletes lesz egy olyan megközelítés, hogy a TV dohánya egy frissen bontott nedves golden Virginia dohány, ebben pedig valami olcsó, kiszáradt, poros, dohos dohány illat van, egy hetekig nyitva hagyott primus például. Nem az összehasonlításban való alulmaradásából fakad a csalódottságom, de nekem ez egy kettes, es azt is inkább az ár-érték arányra adom. Sajnálom, nem ünneprontó akarok lenni, de az a bizonyos kis különbség nekem elég nagy különbséggé válik: A Tobacco Vanille viselése nagyon jó érzéssel tölt el, ettől viszont sajnos hányingerem lesz.:( és ez amúgy durva, mert valóban elég hasonlóak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 15.

Kardvirág

2016. február 19.

Nézem az illatjegyeit és nem értem. Rajtam nagyon hasonlít Tom Ford Tobacco Vanille-hoz, de ebben nincs is semmi dohány. Érdekes.
Tehát ez egy nagyon finom vaníliás dohány(?) illat. A hatósugara közepes, tartóssága legalább 6-7 óra. Mármint ennyi ideig lehet érezni egyenletes intenzitással azt az illatot, amit az elején, utána még marad egy egészen bőrközeli fűszeres illat. Nekem ez is tetszett, de csak akkor éreztem, ha megszagoltam a csuklómat.
Egyébként ha választani kellene a kettő közül, és az árat figyelmen kívül hagynánk, akkor is ezt választanám, mert a Tobacco Vanille az első időszakban nagyon erős, majd 3-4 óra múlva szinte nyomtalanul eltűnik rólam, a Tonka tartósabb, kevésbé intenzív, az én egyéniségemhez jobban illik. Amiért mégsem lesz az enyém a teljes kiszerelés, mert bár nagyon vonzó illat, azt hiszem kell a viseléséhez egy adag merészség, ami bennem nincs meg.
Nem igazán 5 csillag, az a nagy kedvenceimnek van, de 4,5.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 19.

Nem igazán 5 csillag, az a nagy kedvenceimnek van, de 4,5.

Lingling

2016. február 12.

A Tonka rajtam egy füstös-fűszeres illat. Az elején a bergamott ad egy pici frissességet, ami hamar tovaszáll, és marad a tonkabab jellegzetes illata a vaníliával, mandulával, szegfűszeggel. Nagyon picit édeskés, de nem ez a jellemzője elsősorban. Az összetevők szép kerek illatot alkotnak, ami egész hosszan velünk marad, dicséretére legyen mondva, ugyanis EDT létére nagyon jól teljesít a tartósság terén. Nem ismerem a Tobacco Vanille-t még, de ezek után kíváncsi lettem rá.
Update: 8 óra eltelte után vált bőrközelivé és ebben a fázisban már egyértelműen a vanília dominál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 12.

galagonyanya

2016. január 5.

Nemrég egy kedves ismerősöm - akitől egyébként kaptam ebből a finomságból - a Tobacco Vanille-hoz hasonlította a Tonkát. Ebben egyetértettünk. Ma ezt az illatot viseltem, és azon járt az eszem, mi is teszi ilyen hasonlatossá, ugyanakkor mégis mássá, egyedivé ezt az alkotást. A lényeg abban ragadható meg, hogy amíg a Tobacco egy kifejezetten dohányos-vaníliás, füstös-fűszeres illat, addig a Tonka valahogy lágyabb, kerekebb, kifinomultabb - és kimondottan tonkás, mézes - illat. Úgy viszonyulnak egymáshoz, mint a férfi és a nő, akik ugyanarról a vidékről származnak. Nagyon hasonlóak a főbb vonásaik, mégis, a férfi azért férfi, dögös, rámenős, szókimondó, mégis csábító - a nő pedig nagyon is nő, gyengéd, kifinomult, úgy hálóz be, hogy észre sem veszed. Mondom ezt úgy, hogy a Tobacco valójában egy uniszex illat, és jómagam a hazai rajongótábor kemény magjába tartozom:) és immáron a Tonka is egy újabb rajongót tudhat a magáénak.

A Tonka finom. A Tonka nőies. A Tonka igazi télidőre való puhaság. A Tonkát depresszióra kellene felírni, mert első osztályú hangulatjavító. Nem értem, miért nem véleményezte még senki, és nem értem, én miért csak most ismerem meg. A Tonka nélkül élni... csüggesztő kilátástalanság.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. január 5.