Rohto

Ár:   $13   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anna990, Módosítva: 2016. augusztus 18.

Ár:   $13
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

C-vitamin szérum, mely segít a pigmentfoltok halványításában.

A termék összetevői nem mennyiségi sorrendben szerepelnek, az első 4 az aktív összetevő.

carmenxo

2024. január 22.

Én is sokat szenvedtem régen magas koncentrációjú c-vitaminos szérumokkal de végül visszatértem ehhez. Mindennapos használat mellett ennek is van látható hatása, nem büdös és nem rohad rád 1 hónap alatt. Én pattanás utáni piros foltokra használom, érzékelhetően sokkal hamarabb halványodnak. Az egész bőrképem sokkal szebb mikor ezt használom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 22.

beautifullife

2024. január 19.

Méltatlanul alulértékeltem régen.

Talán két éve használtam el két tubussal, de mivel marketingkampányok dübörögtek, hogy minél magasabb koncentrációjú termékeket használjunk, ezért én is elkezdtem más termékek után nézni. Aztán jöttek a mérgelődések, hogy a tiszta C vitamin 15% körül már bőségesen irritálja a bőrömet és egyébként sem stabil, a származékok hatása pedig csak in vitro bizonyított és alig működtek együtt a többi termékeimmel. Csilliárdokat pedig nem költök C vitaminra, amikor alapvetően egy olcsó összetevőről van szó. Egyedül az ordinary tetrahexyldecyl-t tudom még ajánlani érzékeny bőrüeknek, viszont a felszívódása időigényes.

A fáma szerint alacsony a termék koncentrációja, de a legtöbbször hivatkozott in vivo kutatások sem magas százalékú termékeket vizsgálnak. Fogalmam sincs miért indult el az a trend, hogy a triplázod a koncentrációt, akkor a hatást is multiplikálod. Multivitaminból sem vesszük be az egész dobozt egy nap alatt, kencék esetén pedig ezzel erősen kockáztatjuk az irritációt, ami az egyik legrosszabb dolog, ami a bőrünkkel történhet (gyorsítja is bőröregedést, szóval csak pofont adunk a kezdeti célnak).

Szó mi szó, szépen hat a termék irritáció nélkül, pénztárcabarát, és a csomagolása forradalmi még mindig. Aki kételkedik benne, hogy mennyire valid a termék, mert hónapok után sem sárgul be: mindez azért van, mert a csomagolás nem engedi a levegő visszajutását, így hónapokig is stabil tud maradni a tiszta C vitamin, amit eddig semelyik másik cég sem tudott még kivitelezni.

Ha egy tanácsot adhatnék, azt mondanám, hogy használjatok egy már hatásos, de még tolerálható koncentrációjú C vitamint, NE FÉLJETEK AZ ALACSONY SZÁZALÉKTÓL, a többi forintot pedig, amit a szuper fancy 15%+ százalékra vagy forumulára költenéd, azt fordítsd egy olyan fényvédőre, amit szívesen újrakensz napközben is. Vagy egy retinolra.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 19.

Méltatlanul alulértékeltem régen.

inspiredina

2023. február 27.

Nálam sem hozott látványos változást, de lehet az elvárásaim voltak túlzóak. Az állaga nagyon jó, szinte azonnal beissza a bőröm, nagyon kevés is elég belőle, szépen teríthető az arcon. Az illata nekem sajnos nagyon zavaró, citrusos műillat, nehezen tolerálom, de hamar elillan felkenés után. A csomagolása nagyon takarékos, korábbi pipettás megoldásokhoz képest mégis zavaró, hogy úgy kell kipréselni a szérumot. Valószínűleg hosszabb távú alkalmazás mellett lenne hatásos, de nem hiszem hogy újra veszem, nálam nem lett tőle szebb a bőrképem, használatakor sajnos kissé kipirosodik a bőröm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. február 27.

whizzing

2022. december 16.

Nagy reményeket fűztem hozzá, hogy halvánítja majd a pigmentfoltjaimat, de nem tette, vagy csak minimálisan javított rajta. Eddig ez a legjobb csomagolású c vitamin krémem. A tubusból a folyékony szubsztanciát azonnal az arcomra nyomom. Nem szalad meg, mert nagyon pici a csőre, jól szabályozható a felvitt mennyiség. Azt hiszem még tovább keresem az igazit, de összeségében nem rossz, lehet hogy még visszatérek hozzá.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 16.

ddd_89

2022. október 4.

Ez egy 4-5%-os tartalmu C vitamin szerum, ami az en normal boromnek tokeletes. Reggeli rutinomkent nehany cseppet viszek fel vizes arcra es eloszlatom. Pigment foltokra hasznalom, azt a hatasat annyira nem erzekeltem, cserebe viszont a borkepem szep egyenletes. Ujraveszem rendszeresen.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. október 4.

Vicus

2022. június 1.

Nagyon szerettem ezt a terméket, mert nem kukacosodik, szépen el lehet kenni, bár nem vizes szérum, hanem olajos hatása van, engem a propanediol alapú szérumokra emlékeztet. Ez mondjuk zsíros bőrre lehet, hogy nem a legideálisabb. A kiszerelése abból a szempontból praktikus, hogy védve van a termék fénytől és levegőtől, de a tubus nagyon vékony, csőrös végén elég nehéz kinyomni a szérumot, vigyázni kell nehogy szétmenjen. Az is kicsit furcsa, hogy egyáltalán nem oxidálódott, legalábbis a színe kicsit sem változott. Most más c-vitaminos szérumokkal próbálkozom, de lehet, hogy visszatérek ehhez.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 1.

Ancsa6

Korcsoport: >54
2022. május 15.

Én valamiért nem kedveltem meg, nem szerettem kicsöpögtetni a tubusból, mint c vitamin jól tette a dolgát, de maradok az üveges kiszereléseknél.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. május 15.

JBeauty

2022. április 11.

Ahhoz képest, hogy csak 20 ml-s kiszerelésű nagyon sokáig elég. Könnyű használni és adagolni. Ennél a terméknél nem kell attól félni, hogy félrecsöppen és kárba vész.
Több éve használom és imádom. Használata után csak úgy ragyog a bőr :)
Kimerem jelenteni, hogy ugyanazt a hatást el lehet érni vele mint a CLINIQUE FRESH PRESSED DAILY BOOSTER WITH PURE VITAMIN C 10% szérummal, pedig nálam az is nagy kedvenc <3 Különbség csak az árban és a kiszerelés mennyiségében mutatkozik, ami a Melano CC oldalára dönti a mérleget.
Rengeteg c-vitamin-os szérumot elhasználtam már, de nálam a Melano CC az örök kedvenc. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 11.

Több éve használom és imádom. Használata után csak úgy ragyog a bőr :)

selmeczireka

2021. február 17.

Update: azóta is töretlen a szerelem, már vagy 5 db-ot biztosan elhasználtam belőle, vissza-visszatérek hozzá, mert verhetetlen. A 20 ml kevésnek tűnik, de baromi sokáig elég, 4-5 hónapig biztosan. 10 csillagot is adnék. :)

2018.: Ez egy szuper kis C vitaminos szérum. Ohmybrush Viki ajánlására vásároltam meg online, és nem hiába szeretik ezt Japánban is. Kellemes, száraz olaj állaga van, azonnal beszívódik, nem hagy maga után olajos érzetet. Reggel használom a rétegzős rutinomban, tonic után, és hialuron sav gél előtt (ugyanez a gyártó). Már vagy 3 hónapja használom, maximálisan elégedett vagyok vele. Adagolója is szuper, csak cseppenként jön belőle a szérum, nálam veri a The Ordinary C vitaminos szuszpenzióját, de magasan.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 17.

Bokorkata

2020. december 15.

Nekem abszolút bevált! Nem látszik egyből a hatása, viszont idővel nagyon szép üde, egységes, friss bőrképet eredményez. Nem csíp, nem irritál, újravevős kis szérum!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 15.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Dipotassium Glycyrrhizate, Ascorbyl Palmitate
Hidratálók: Ethoxydiglycol, Butylene Glycol
Vitaminok: Ascorbic Acid, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Az édesgyökér (licorice) kivonata. Kiváló bőrnyugtató, gyulladáscsökkentő összetevő. Az atópiás dermatitisz (az ekcéma egy fajtája) és a hiperpigmentáció kezelésében is hatékony.

A timol egy monoterpén fenolszármazék vegyület (C10H14OH) amely izomer a karvakrollal. A kakukkfűillóolajában található nagyobb mennyiségben, de sok más illóolaj is tartalmaz timolt. Fehér kristályos anyag, kellemes aromával és erős antiszeptikus tulajdonságokkal.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

A truthinaging szerint az ethoxydiglycol egy tiszta, színtelen folyadék, melyet elsősorban oldószerként használnak a kozmetikumokban. A hivatalos CosIng besorolás szerint még vízmegkötő és illatanyagként is használt. Penetrációt fokozó hatása van, vagyis segíti a hatóanyagok bőrbe jutását.

Nem szabályos INCI név. Jelentése: viszkozitást módosító anyagok, vagyis olyan összetevők, melyek a terméket sűrűbbé, nehezebben folyóvá teszik. Sajnos nem lehet tudni, hogy pontosan melyik vegyületeket takarja a megnevezés.