Serafim

Ár:   990 Ft   Kategória:   Szappanok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Biloba, Módosítva: 2018. június 6.

Kategória:   Szappanok

Vegyszermentes kényeztetés a hajnak hidratáló kókusztejjel

Ez a teljes mértékben natúr alapanyagokból készült szappan a kókusztejnek és a rozmaring illóolajnak köszönhetően egyszerre szolgál a fejbőr és a haj ápolására is. A rozmaringolaj serkentőleg hat a hajnövekedésre, és segíti a fejbőr megújulását. A kókusztej puhává, simává varázsolja a fejbőrt és fényessé, jól fésülhetővé a hajat.

Pálmaolajmentes termék.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

szzszssz

2021. május 27.

szerettem volna kipróbálni egy samponszappant, egy bioboltban találtam ezt, és azt gondoltam, elsőnek jó lesz, tetszett, hogy magyar termék, más samponszappanokhoz képest az összetevőkkel is elégedett voltam és viszonylag olcsó is. nekem az elején nagyon bevált, ritkábban kellett mosnom mellette a hajam. a hajmosás se volt rossz élmény, nem volt nehéz kimosni a hajamból, pedig hátközépig érő hajam van. aztán egy idő után elkezdett viszketni a fejbőröm, és sajnos elég későn jöttem rá, hogy ki van száradva a bőröm ettől a terméktől. nem venném újra, remélem azért másnak beválik.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 27.

Tt29

2021. március 22.

Hullámos gyorsan zsírosodó hajam van, heti 3x használom. Nem kell vele duplán hajat mosni, mert hatékony: puha, fényes, illatos hajam lett tőle, ill. nem viszketett tőle a fejbőröm sem. Örülök, hogy nincs benne SLS. Viszonylag lassan fogy, megfelelően habzik. Kicsit több ideig tart vele a hajmosás,mint egy sima samponnal, de nekem simán megéri.
Hajmosás a szappannal, vizes öblítés, citromleves-vizes öblítés, zárásként pedig balzsam. Nekem bevált. :)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 22.

stmny

2020. november 6.

Nagyon rövid hajam van, így a többiek által említett öblítéssel nem volt bajom (nem nagyon tud összegubancolódni a hajam). Az első egy hónapig nagyon elégedett voltam vele. Imádtam, hogy egészséges, tiszta haj illatom van a mindenféle parfümös sampon illat helyett. Később viszont annyira kiszárította a fejbőröm, hogy azóta is folyamatosan hámlik, most próbálom rendbehozni egy antiallergén hidratáló krémmel. A kezdeti rajongás után óriási csalódás. :(

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 6.

bibi24

2020. április 28.

Nagyon tetszett, hogy kézműves magyar termék, es az ára is kedvezőbb a drogériákban kaphatókhoz képest.
Ez volt az első hajmosó szappanom (azóta beszereztem egy másik típusút is, így most párhuzamosan megy a tesztelés).
Nekem az a tapasztalatom, hogy ezeket a szappanokat elsősorban azért éri sok negatív vélemeny, mert a samponhoz szokott hajmosási technikákkal használják, és ugyanazt az eredményt várják tőle.
Hát nekem az első 3-4 hajmosásom nagyon elkeserítő eredmenyt hozott, az ecetes, almaecetes öblítés se vitte ki a szappant a hajamből és ragacsos eredményt hozott, viszont a fejbőröm kifejezetten jobban lett tőle, emiatt sem akartam lemondani a szappanról. Nálam a citromsavas (1,5 liter melegvízben feloldva) öblítés vált be, aminek az eredménye tenyleg egy szépen megmosott haj, balzsam vagy hajápoló olaj mindenképpen kell a végére, mert szárít. Olvastam valahol, hogy idő kell a hajnak, hogy megszokja a természetes, más összetevőket, szilikonréteg elmúljon. De mindent összevetve én bizakodó vagyok, és a zero waste szempont miatt a szappanokra akarok majd váltani. Majd készülök egy update-el hogy válik be a termék hosszú távon, de megelőlegezek neki 4 csillagot :)

UPDATE: Kb 2 hét használat után vettem észre, hogy rettenetesen száraz a fejbőröm, amit elsősorban a rossz öblítési módszernek tulajdonítottam. Ami legjobban kiöblítette az a citromleves vizes öblítés volt, viszont ahogy a kezdeti tesztnél is írtam, eleve más végeredményt kaptam mint egy normál hajmosás után. A fejbőröm viszketett, és látványosan bomlott, ezért döntöttem hogy egy átfogó hajpakolással abbahagyom a szappan használatát. Nekem túl körülményes, ahhoz képest drága is, és még ronda is a végeredmény :D Nagyon sajnálom, hogy nem vált be, nagyon szerettem volna, talán majd később kipróbálok egy másik szappant.
ui.: A hajmosó szappant átkereszteltem kézmosó szappanná, viszont úgy is nagyon szárítja a kezem, tehát a szappannal van a baj :(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 28.

RoyalDreamer

2020. január 3.

Most fogyott el, 3 hónapig elég volt. Az első samponszappanom volt, és abban teljesen biztos vagyok, hogy továbbra is természetes szappannal fogok hajat mosni, viszont szeretnék mást is kipróbálni, ezért nem veszem újra. Vállig érő göndör hajam van, nagyon gyorsan töredezik és száraz. Ez a szappan nem szárította, sőt a tapintása is kellemesebb lett, mindig öblítettem utána almaecettel. Azt figyeltem meg, ha utána balzsamozok, akkor összeragad a hajam, olyan, mintha nem mostam volna ki rendesen, így a balzsamozást elhagytam. Azóta valóban nem néz ki ragacsosnak a hajam, de néha a végeket hajlamos összetapasztani. Még lehet visszatérek hozzá.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. január 3.

Bakermat

2019. március 18.

Nekem akinek derékig érő dús hajam van egyáltalán nem vált be, próbálkoztam mindenféle oblitessel de egy nagy ragacs maradt a hajam. Viszont a férjemnek akinek rövid haja van nagyon bevált, és a fejbore is szép lett. Szóval szerintem hosszú hajra nem ajánlott de rövidre szuper.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 18.

Biloba

2018. június 8.

Ez a harmadik hajmosó szappan amit próbáltam, zseniális. Olyan puha lesz tőle a hajam, mintha pakolást, vagy balzsamot használtam volna, az illata is nagyon tetszik. Sokáig egy másik natúr szappant használtam ami még drágább is volt ennél, így már az árát sem sokallom.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 8.

Hidratálók: Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Juice