Swiss-O-Par

Ár:   899 Ft   Kategória:   Samponok
Lelőhely:   DM, Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Jelizz, az összetevőket feltöltötte: bambusz09, Módosítva: 2013. szeptember 5.

Lelőhely:   DM, Rossmann
Kategória:   Samponok

A tiszta teafaolaj értékes hatóanyagokkal serkenti a fejbőr vérkeringését. A faggyúmirigyek működését szabályozza így észrevehetően csökken a faggyútermelés és a korpaképzodés. A teafaolaj természetes növényi kivonatok segítségével ápolja a hajat és a fejbőrt és egyidejűleg védi a káros környezeti hatásoktól.

HVivien07

2024. április 11.

Ezt a sampont egyszer próbáltam ki, és utoljára... A szaga borzasztó, nagyon mellényúltak vele. Egy jó balzsammal elmegy, de magában nagyon szárazzá és kifésülhetetlenné teszi a hajat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. április 11.

miklostarsunk

2024. február 27.

A tarkótájékomon hajlamos pattanás kialakulni, amire ez a sampon tökéletes. Amióta használom, megszűntek a pattanásaim.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. február 27.

hel_actual

2024. február 19.

Elhibázott samponválasztás után vettem ebből most, hogy a bezsírosodott, viszkető, pattanásos fejbőrömet és a hajamat rendbetegyem. Ez sikerült is elég gyorsan, azt még megvárom, hogy a mosást sikerül-e kitolnom valamennyivel mert jelenleg kétnaponta kell. A Monday volumennövelő samponját és balzsamját használom mellé, mert önmagában kicsit erősnek érzem ezt a teafaolaj sampont. Az illata elég erős a zuhany alatt, de utána semennyire sem érzem magamon.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 19.

b5bea

2024. február 18.

Első samponként használtam, a zsírosodást kitolta, illetve védő funkcióját is jól ellátta. A viszkető érzés lényegesen csökkent.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 18.

Wetti

2024. február 11.

Néhány hónapja próbáltam ki. Erősen korpás a fejbőröm. Minden sampontól viszket a fejbőröm. Baba samponoktól is. Ettől viszont nem és nagyon jól tisztít. A korpa mennyisége csökkent, de nem tűnt el. Én ajánlom bárkinek,aki hasonló fejbőrrel rendelkezik. Engem a szaga egyáltalán nem zavar.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 11.

adorci02

2023. december 29.

Nekem ez a sampon vált be eddig a legjobban. Sokkal kevésbé zsírosodik a hajam, elmúlt a viszketés, nincs korpa sem. Extra hidratálással pedig tökéletes finisht ad. Ami nekem egy kicsit mínusz pont az az, hogy borzasztóan büdös. De ez mind elviselhető, mivel semmivel nem szenvedtem még ennyit, mint a sampon választással. :D Nagyon megállja a helyét, nagyon jó áron is van. Szeretem ezt a márkát, még nem ért csalódás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. december 29.

vikixddd

2023. november 13.

Nekem tetszett, de azért kísérletezek mással, mert nem hidratálta túlzottan a hajamat. Egy szuper balzsammal/hajápolóval viszont kiváló

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. november 13.

NovErke

2023. április 5.

Ajándékba kaptam de nem jó. Büdös, bár ezt elsőre pozitívumként fogtam fel, mivel a teafa olaj ilyen jellegzetes szagú. Mondom, legalább tényleg az van benne. És nekem a natúr teafa olaj eddig sok mindenre bevált.
Úgy használom, ahogy írja, illetve eddig kétszer használtam, de nem merem többször. Érzékeny a bőröm, és mint sok mindentől, ettől is viszketek. Nem veszem észre hogy később zsírosodna a hajam, bár lehet hogy annak több idő, több használat kellene, mire beállítja. De ahhoz bezzeg elég volt neki hogy korpásodást okozzon... Nem használom el, visszatérek a jól bevált szilárd samponomhoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. április 5.

adrika9411

2022. január 9.

Iszonyatos tömény, erős szaga van, de másnapra kicsit mérséklődik a szaga. Zsírosságon talán mintha segítene, de a korpa sajnos nem tűnt el.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 9.

szilinora

2021. szeptember 30.

Évek óta használom, sokkal kevésbé zsírosodik/korpásodik a hajam, mondhatni teljesen rendbe jött.
Fontos, hogy így kell használni: vizes hajat megmosni vele (nem töményen tesszük a hajra, hanem kis adagokban vízzel felhabosítjuk kicsit a kezünkben előbb), másodszor is meg kell mosni. Akkor nagyon jól masszírozgassuk a fejbőrbe, 3 percig. Alapos öblítés. Heti egyszer mossunk vele hajat, pár hét után beáll erre a haj.
Előtte 5 ezer forintos gyógysamponoktól kezdve mindent próbáltam, de nyomába se érnek.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. szeptember 30.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Propylene Glycol

Ausztrál teafa cserje leveléből kivont olaj. A teafa olajnak fertőtlenítő, baktérium ellenes tulajdonsága van, mely hatásos lehet a pattanásokat okozó baktériumok ellen. Ezen tulajdonságának köszönhetően a teafa olaj természetes alternatívája lehet a benzoyl peroxidnak (BP). Egy 119 beteg részvételével készült tanulmány 5% BP és 5% teafa olaj pattanások elleni hatékonyságát vizsgálva arra a megállapításra jutott, hogy mindkettő hatásos a pattanások kezelésében, de azért a BP számottevően hatásosabb, viszont a BP esetén a szárító, irritáló hatás is jelentősebb. A pattanások hatékony kezelésére 5-10% teafaolajat tartalmazó készítmény ajánlott. A legtöbb illatos növényi olajhoz hasonlóan a teafaolaj is tartalmaz illékony összetevőket (például linaloolt, limonént és eukaliptolt), amelyek szenzibilizáló hatásúak lehetnek, különösen, ha 100%-os tisztaságú teafaolajat alkalmazunk.

Vízben és alkoholban egyaránt oldódó, glicerinből és kókuszolajból előállított PEG vegyület. Elsősorban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant) gyengéd tisztízó hatású összetevő, de némi hidratáló, bőrpuhító tulajdonsága is van. Elsősorban lemosókban használt összetevő.

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található gyöngyház hatású emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Laureth-4 ti I eu 5 4

Lauryl alkoholból előállított emulgeálószer, felületaktív anyag. Lehet növényi eredetű vagy szintetikusan előállított.

Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, mely már alacsony koncentrációban is rendkívül hatékony a baktériumok ellen, és amit manapság viszont már leginkább csak lemosható termékekben használnak, mivel könnyen érzékenyítheti és irritálhatja a bőrt, ha bőrön hagyható termékben van jelen.