Tea Natura

Ár:   €7   Kategória:   Hajfestékek

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tvylvis, Módosítva: 2016. január 22.

Ár:   €7
Kategória:   Hajfestékek

Természetes henna hajfesték.

Tvylvis

2016. február 3.

Eddig mindig a Khadi hennáját használtam, de az épp elfogyott a boltban, és ezt vettem helyette. Őszintén szólva semmilyen különbséget nem fedeztem fel, ez is egy nagyon jó termék. Igen finomra van őrölve, tehát könnyű kikeverni. A színe a számomra megszokott hennás vörös, továbbra is imádat. Továbbra is szépségápolási múltam egyik legjobb döntésének tartom, hogy áttértem a henna, kókuszolaj (néha jojobaolaj) és natúrsampon háromságra. A hajam szép, erős és fényes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 3.

A henna egy virágos cserje, mely Afrika szubtrópusi területein, Dél-Ázsiában és Észak-Ausztráliában őshonos. 2-6 méter magasra nő meg.  A növényben található festő hatású anyag (lawsone) által a bőrt, hajat, és egyéb protein tartalmú anyagokat (köröm, gyapjú, selyem) narancsvörösre színezi. A színezőanyag-tartalom a levél részben a legmagasabb. A hennával történő hajfestés sszéles körben elterjedt. A hajat eredeti színétől függően a vörös különböző árnyalataira festi. Használják gombaölő szernek is tartósításhoz és parfümök adalékanyagaként is. (forrás: Wikipádia)

Az EWG a hennát használattól függően a közepes vagy akár magas kockázatú összetevők közé sorolja erős allergén, és potenciális immunrendszer károsító hatása miatt. A kozmetikumokban használható henna mennyisége korlátozott és nem használható szem körüli kozmetikumokban.