The Chemistry Brand

Ár:   7700 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: varvara, Módosítva: 2017. május 15.

Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Testápolók

Magas koncentrátumú száraz testolaj, ami következő generációs retinoid komplexumot (1%), C- és E-vitamint, bőrjavító amazoni olajokat, mélytengeri vörös algát tartalmaz, hogy felvegye a küzdelmet a sebhelyekkel, striákkal, narancsbőrrel, száraz bőrrel, felületi egyenetlenségekkel és elszíneződéssel.

BTLaura

2021. február 8.

Szépen lassan elfogyott, de nem lett kedvenc. Barátkozom az olajokkal, de nem sikerül megszeretni, csak testápolóba keverve tudom elviselni. Az illata erős, de okés, bár a márkához képest sok benne az illatanyag. Sok változást nem láttam sem korábbi hegen, sem a csíkjaimon, így inkább krémesebb állagú retinollal próbálkozom tovább.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 8.

Virvatuli

2019. november 14.

Használtam kitartóan és rendszeresen, de nem láttam számottevő javulást a bőrömön, és az állagát sem tudtam megszeretni. Kap három csillagot, mert végül is elkenegettem, egynek jó volt, de nem ezt vártam tőle, és többet nem próbálkozom vele.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 14.

svirag

2018. május 14.

Az egész arcom tele van fájó pattanásokkal, akné utáni hegekkel. Kb. 1 hete kezdtem használni ezt az olajat , esténként mindig bekenem vele az arcomat és lefényképezem 2-3 naponta hogy lássam mennyit változott. Én nem vettem magamon észre semmi drasztikus változást eleinte de, amikor a képeket megláttam leesett az állam hihetetlen mennyit javult a bőröm, mennyit halványodtak a hegeim. Számomra ez most egy csoda.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 14.

Antioxidánsok: Ethyl Ascorbic Acid, Tocopherol, Tocopheryl Acetate
Hidratálók: Algae Extract, Oenocarpus Bataua Fruit Oil, Ethoxydiglycol
Vitaminok: Hydroxypinacolone Retinoate, Ethyl Ascorbic Acid, Tocopherol, Tocopheryl Acetate

A HPR a retinoidok (A-vitamin származékok) családjának legújabb tagja, aminek a nagy ígérete, hogy a retinolhoz hasonló a hatása, de jóval gyengédebben. Az összetevő különlegessége, hogy míg a retinolnak két átalakulási lépésen is keresztül kell mennie, hogy a bőr "értelmezni tudja", addig a HPR elvileg direkten tud kommunikálni a bőrsejtekkel és azokat fiatalosabb, jobb működésre bírni. Az összetevő gyártója szerint 0.5% HPR hatása 0.5% retinolhoz hasonlítható, viszont irritáló mellékhatás nélkül. Az összetevő nagyon ígéretes, viszont még nem bizonyított. Független kutatás egyenlőre csak az ügyben van, hogy retinollal kombinálva az összetevő hasznos az aknéra hajlamos bőrre. További infó az INCIDecoderen

A tiszta C vitamin stabilizált változata, melynek molekula súlya (más származékokkal ellentétben) alig nagyobb, mint a tiszta C vitaminnak, így hasonlóan hatékonyan tud a bőrbe szívódni. A gyártó szerint a hatása megegyezik a tiszta C vitaminnal, azaz antioxidáns, pigmentfolt elleni és kollagén termelést serkentő tulajdonsága is van. Sőt, a gyártó mérései szerint a stabilitás okozta jobb felszívódás (amelyet nem ront le a nagyobb molekulaméret) következtében a tesztekben magasabb bőrfehérítő és kollagénvédő hatást mutat a sima C vitaminhoz képest. Lásd még tiszta C vitamin.