The Inkey List

Ár:   £9.99   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Vicus, Módosítva: 2019. június 12.

Ár:   £9.99
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Bőröregedés

A bakuchiol egy antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. Strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). A termék segíti az apróbb ráncokat kisimítani, egységesíti a bőrtónust és táplálja a bőrt. Az omega-3-ban gazdag inka mogyoró olaj és a squalane szintén hidratálja és táplálja a bőrt.

zsazsikus

2022. április 6.

Két tubussal is elhasználtam belőle, és elég vegyes érzéseim vannak.
Első használatra abszolút éreztem a jótékony hatásait, de most, hogy a második tubus végére értem, rájöttem, hogy ez a szérum jól hidratál, de semmi mást nem érzek/látok, amit várnék tőle. Kicsit feldobja a hidratálókrémem, de ennyi. Lehet, hogy más bakuchit tartalmazó termékek jobban működnek, de nekem ez a kence összességében egyáltalán nem helyettesítette a retinolt. Nem fogom újra venni, majd kiderül pár hét múlva, hogy hiányzik-e a rutinomból...
Három csillagot emiatt és a kiszerelése miatt kap, mert az aztán borzalmas: szérumos üvegcsébe kéne rakni, nem egy tubusba, mert túl folyékony... így kicsit macerás használni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 6.

Két tubussal is elhasználtam belőle, és elég vegyes érzéseim vannak.

LivviiI

2022. március 12.

A szagától és a kukacosodásától eltekintve jó kis krém, de nem fogom újra venni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 12.

csevi22

2022. január 30.

Elég fura szaga volt, de azzal még el is lettem volna, ha nem pereg és morzsálódik. Nagy változást nem érzékletem igazából, de mivel elég kicsi a tubus csodát nem is vártam. Nekem nem vált be, nem hiányzik a bőrápolási rutinomból.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 30.

yokkoa

2021. április 9.

Nálam ez a krém abszolút 5csillagos!!! Bár beletelt némi időbe, mire kikísérleteztem, hogy hogy nem pereg, morzsálódik, de mióta tudom, hogy az én bőrömnek mi kell alá (Elizavecca hyaluronsav, majd Revolution Skincare 10%-os niacinamide), azóta az utolsó felhordott cseppig beszippantja a bőröm. Azért kezdtem el bakuchiolos termékeket keresgélni, mert allergiás lettem a retinoidokra, de nem akartam lemondani a jótékony hatásukról. Ez nem tartalmazza valami magas százalékban a bakuchiolt, de legalább számomra is elérhető áron kapható. Estére használom, és általában az az érzésem, hogy elbír a bőröm fölé még egy hidratáló réteget, de ez nem zavar benne különösebben. Stabilan hozza a kínaiból frissen vásárolt úszógumi szagát, de ez a bakuchiol sajátja, és felkenve nem érződik. Egyébként maga a krém nagyon folyékony, nem is értem a kiszerelését, nyugodtan lehetne pipettás adagolóban. Ráadásul csak 30 ml. Úgy is viselkedik inkább, mint egy szérum. És amúgy maga a kiszerelés elég vacak is. De a krém egy csoda, hosszútávra képzelem el a kapcsolatunkat. Nagyon elégedett vagyok az incivel is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 9.

BTLaura

2020. november 10.

Olyan kis semmilyen termék. Nappali hidratálónak használtam, nagyon folyékony az állaga, ami nem igazán praktikus, az illata erős, hatását pedig nem kifejezetten éreztem. Sminkkel jól kijött. Lehet nyári kis kencének jobban működne, de ősszel nekem ez már kevés. Az ára miatt egy próbát megért, de nagy elvárásaink ne legyenek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 10.

agotamaci

2020. szeptember 6.

Szeretem és valószínűleg újra fogom venni. Rendszeres használata mellett látszik a bakuchiol hatása. Smink alá jobban működik, mint a Revolutiom bakuchiol szérumja. Egyedül a csomagolása miatt vonok le egy csillagot, viszonylag folyékony állagú és ebből a tubusból képtelenség pontosan adagolni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 6.

Vicus

2019. szeptember 29.

Jól beszívódó, könnyű krém, smink alá jól működött. Kicsit fura szaga van. Hatása.. hát, nem vettem észre különösebb változást. Kipróbálom majd a sima retinolt is inkább. A tubus vége egyébként szétment a táskámban, érdemes vele vigyázni. Kevés ment ugyan kárba, de így is egész gyorsan elfogyott, végül is csak 30 ml.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 29.

Antioxidánsok: Bakuchiol, Phytic Acid, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Plukenetia Volubilis Seed Oil

Squalane eo 1 0

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.

Tisztító, emulgeáló, bőr- és hajkondícionáló szer.

Növényi komponens, aminek antioxidáns tulajdonsága van.