The Inkey List

Ár:   £7.99   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2018. december 7.

Ár:   £7.99
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

30%-os tiszta L-aszkorbinsav, stabil, vízmentes formula. Egységesíti, védi a bőrt és küzd az öregedés jelei ellen.

zalla

2018. december 8.

Évekig messziről kerültem a C-vitaminos termékeket, de pár hónapja el kellett hagynom a retinolt a rutinomból, így elkezdtem szétnézni, mi van ma a piacon. A the Ordinary termékekről ellentmondásos véleményeket olvastam, és a márkával kapcsolatos botrányok és nem működő honlap sem tette vonzóvá a rendelést. Így az éppen feltűnt Inkey Listtől rendeltem meg ezt a terméket. Az összetevő listája nagyon rövid, semmi sallang, csak a C-vitamin és a szilikon amiben felviszi az ember magára. Az állaga krémes, igazi sűrű, de csúszós (=szilikon hatás). Ennek megfelelően a bőröm a használata után olyan mintha egy jobb primert vittem volna fel, egységesebb a bőrképem. De számomra ez nem előny. Ugyanis egy ilyen magas koncentrációjú C-vitaminos terméket inkább este használok, akkor pedig nem fogok rá sminkelni. Ha pedig nappal használom, erre jön még egy vastag réteg fényvédő, ami meg már túl sok a bőrömnek. A hatása jó, láthatóan javította a bőrképem, viszont emellett nem egyszer tapasztaltam kis pattanások megjelenését is. (ezt nem merem egyértelműen a termékre fogni, jelenleg éppen változatos hormon hatásoknak vagyok kitéve). Amit még megfigyeltem: sebek környezetében, szárazabb bőrön kicsit csíp, de a hatás rövid időn belül elmúlik.
Összességében nekem kevésbé jött be ez a termék, főként a szilikon miatt. Nem akarom egyértelműen negatívan értékelni, mert hatékony, stabil, magas koncentrációjú formula, jó ár-érték aránnyal. Viszont csak az vegye be aki bírja a szilikonos hatást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 8.

Antioxidánsok: Ascorbic Acid
Vitaminok: Ascorbic Acid

Forrás: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology

Felületi hártya képző anyag.