The Ordinary

Ár:   €5.80   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 2 290-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dorathea, Módosítva: 2017. szeptember 22.

Ár:   €5.80
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 2 290

Vízmentes formula, ami 0,5% tiszta retinolt tartalmaz, mely összetevő képes csökkenteni a finom vonalak, a napkárosodás és az általános öregedés jeleit.

A márka felhívja a figyelmet rá, hogy a retinol jelentős irritációt, pirosságot és hámlást okozhat főleg a szem és száj környékén, a kezelés kezdetén, amikor a bőr még nem szokott hozzá. Éppen ezért azt javasolja a márka a kezdő retinol használóknak, hogy először a 0,2% erősségűvel kezdjenek, majd ha már hozzászokott a bőrük, fokozatosan térjenek át a 0,5%, illetve az 1% erősségűre. Az irritáció teljes elkerülése végett a márka inkább a granactive retinoid családját ajánlja.

A retinol fényrzékenny teszi a bőrt, így nagyon fontos a fényvédelem a használat alatt. Ezt a terméket tilos más retinolt vagy retinsavat (retinoic acid) tartalmazó termékkel együtt használni.

Ez a termék nem pattanások kezelésére szolgál. Az aknéra hajlamos bőrön átmenetileg több akne tapasztalható az első néhány hét során a retinoid bármilyen formájának felhasználásával, ideértve az ebben a készítményben találhatót is.

Ár: 2 290 , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
Ár: 2900 , Eladó: Dakina
Állapot: Új, bontatlan, dobozaban, Helyszín: Esztergom, fizetés: Személyes átvétel-Esztergom, banki utalással, posta/fox

vikikiwi

2020. december 24.

Nagyon jó, én most már több mint 3 hónapja használom heti kb. 3x. Ki kell várni, míg elkezd hatni, az elején még ne várjatok csodát, bár az fix, hogy az arc másnapra tényleg ragyogóbb lesz tőle. Nekem picit hámlott tőle néha a bőröm az elején, de az normális. Az első hetekben sok pattanásom, egyébb nyavajám is kijött, ami ugye a "purging" és normális tisztuló folyamat. Viszont ez az időszak már letelt, és azóta tényleg sokkal szebb a bőröm, sok mást is használok mellette, de nekem ez bevált és maradni fogok ennél a terméknél egy jó ideig. Annyi, hogy nekem annyira nem tetszik ez az olajos állag, nem szívja be olyan könnyen a bőröm, viszont másnapra ez már nem probléma, illetve sokat is használok belőle. Ajánlom mindenkinek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 24.

Fanni039

2020. december 16.

A TO gyengébb retinolja után váltottam erre. Nagyon szereti problémás bőröm, nagyon jó hatása van rá, kevesebb a pattanásom és kisimultabb az arcom.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 16.

csnoemi93

2020. október 15.

Az én bőröm nagyon szereti, majdnem minden este használom. AHA hámlasztás, fényvédő plusz Retinol segítségével pedig egy apró homlokráncot is sikerült eltüntetnem, ami a legnagyobb sikerélmény eddig az arcápolási rutinomnak köszönhetően.
Irritációt nem okozott, valamint nagyon gyorsan fel is szívódott :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 15.

Irritációt nem okozott, valamint nagyon gyorsan fel is szívódott :)

Julus92

2020. szeptember 29.

Pár hónapja most már használom, úgyhogy megérett a véleményezésre. Először a szintén TO-s retinoidos emulziót használtam, aminek az állaga sem tetszett igazán, és nem is hozott változást. Úgyhogy szintet léptem, következett ez a szérum.

Azért ezzel jobban kell vigyázni, mert jóval erősebb, mint az emulzió, viszont ennek már láttam a hatását is a szemem alatt.

Igyekeztem a fokozatosság elvét követni, ami nekem erre bevált: eleinte a TO squalane olajával higítottam, heti 2 alkalomról idítva, majd hétről hétre, szépen fokozatosan elhagytam mellőle a squalane-t. Igy csak pár alkalommal okozott nagyon enyhe hámlást a szemem alatt és az állam környékén. Lassan az üveg végére érek, most minden második nap használom, immár tisztán. Nekem így bevált :) Bár nem szívja be az arcom maradéktalanul, van látható hatása.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 29.

vendy

2020. augusztus 27.

Szerettem volna egy jó kis esti rutint kialakítani, így vettem. Az első retinolom. Előtte több lépésben megtisztítom az arcom, retinol(nem kell sok, pár csepp) és hidratálás. Nem okozott semmilyen kellemtlenséget, bőrpír, pattanás stb (bár alapvetően sincs porbléma a bőrömmel). Reggelre szép hidratált, egységes, telt bőrképem lett. Nagyon szerettem, bevált. Hetente 2x használom a hámlasztós nap után.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 27.

Voki

2020. május 23.

0,2%-osat használtam, az nagyon jó volt, aztán mikor azt nem kaptam, akkor vettem helyette ezt. Többször próbálkoztam, de nekem minden alkalommal iszonyúan irritálja a szemem környékét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 23.

nemvagyokrobot

2020. május 8.

Második retinol próbálkozásom választottja. Először az emulziós változatot vettem, de arra sajnos nagyon rosszul reagált a bőröm, vörös lett és lehámlott az arcom, borzalmas élmény volt. Viszont nagyon szerettem volna retinolt használni a hosszú távú anti-aging hatás miatt.
Erről az olajos formuláról csak jót tudok írni. Már 2 hónapja használom, nem okozott irritációt, sem hámlást, még purging-et sem tapasztaltam, viszont a használata utáni reggel mindig úgy ébredek, hogy ragyog a bőröm.
Lemosás után önmagában használom, sem fölé, sem alá nem kenek semmit. Kb. 4 közepes csepp elég az arcomra, és nem hagy nyomot sem a párnán, sem a ruhán. Az első hónapban csak heti egyszer alkalmaztam, vasárnap a 30%AHA+2%BHA után 2 nap szünetet tarottam, majd szerdán ez jött. Miután semmi irritáció nem volt áttértem a heti 2 használatra, így sem szárít, nagyon jó.
Viszont arra figyelni kell, hogy érdemes hűtőben és a dobozában tárolni, mivel fényérzékeny és 3 hónap alatt lebomlik. Mi a vőlegényemmel ketten használjuk, de szerintem kb. a fele fog elfogyni ez idő alatt, a többi meg mehet a kukába. :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 8.

mermaidsRreal

2020. május 8.

Kb. 1 hónapja használom és egyelőre elég bizonytalan vagyok vele kapcsolatban. A karantén időszakban arra lettem figyelmes, hogy nagyon sok pattanás jött elő az arcomon, ennek az okát sem tudom biztosan, hiszen nem hanyagoltam el a bőrömet egyáltalán. Már amúgy is régóta szemeztem retinolos termékekkel, így hát ez az olaj landolt a kosaramban. Ami feltűnt, hogy ha kijön egy pattanás, akkor sokkal hamarbb eltűnik, mint korábban, illetve az arcom bal oldala teljesen tiszta, mindig a jobb oldalán jelennek meg és a homlokomon középen. Esetleg elképzelhetőnek tartom, hogy tanulás közben megfeledkezve önmagamról önkéntelenül az arcomhoz érek és mivel jobb kezes vagyok, ezért ezt a jobb kezemmel teszem az arcom jobb oldalán. Megpróbálok erre figyelni és meglátjuk mi lesz az eredmény, egyelőre 4 csillagot tudok neki adni.

Ami egy potenciális vásárlónak érdekes lehet, hogy nekem nem okozott irritációt, legelső alkalommal mintha icipici pattanások jöttek volna elő, de ez többször nem fordult elő. Lassan szoktattam hozzá a bőrömet, egy hétig 3 naponta, kövi héten 2 naponta, használtam, aztán most meg már nagyjából minden nap. Az én bőröm egészen jól beszívja, de szerintem ez függ attól is, hogy milyen arclemosót használok. Egyszer lemostam az arcom egy amway-s lemosóval, alig szívta be az olajat a bőröm. Azóta nem megyek semerre a cerave lemosóm nélkül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 8.

Peti2003

2020. április 24.

Ez nekem a csodaszer kategória. A pattanásos, mitesszerekre hajlamos bőrömet szinte teljesen helyretette néhány hét alatt, és ez főleg nyáron figyelhető meg, amikor az UV-sugárzás miatt gyengédebb retinolt használok, és ősszel visszatérek rá. Nekem ráadásul be is szívódik hamar. Ezen felül hidratáltabbnak és simábbnak is érződik vele bőröm. ( Az meg csak mellékes, hogy a borotválkozás utáni irritáció leküzdésében is segít, de ahhoz azért más is kell:)). A többi márka retinolos termékeihez képest az ára kifejezetten kellemes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 24.

Yette

2020. március 17.

Körülbelül egy hónapja használom, a normál pattanásokra hajlamos bőrömön. Szinte az elejétől fogva érzékelhető volt a bőröm javulása, bármiféle irritáció nélkül.
Az első hét után látványosan hidratáltabbnak, pumpáltabbnak látszott a bőröm. Elkezdtek kissebb göbök megjelenni a bőrömn, amik kb. másfél hét után elmultak. A pattanások mostmár csak hébe hóba jelennek meg az arcomon, és azok is inkább kis göbökk, mintsem gyulladt pattanások. Az első hónap végére a pigmentfoltok halványodása már elég szépen látszódik.
Esténként hasznélok 3 cseppet az arcomra + 4 et nyakara, és dekoltázsomra, két napig majd egy nap pihenővel. A nyakam viszonylag hamar beszívja az olajat, de van hogy az arcomon megül, és ilyenkor hidratálót sem kenek felé.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 17.

Antioxidánsok: Retinol, BHT
Vitaminok: Retinol