The Ordinary

Ár:   €5.80   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 2 290-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dorathea, Módosítva: 2017. szeptember 22.

Ár:   €5.80
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 2 290

Vízmentes formula, ami 0,5% tiszta retinolt tartalmaz, mely összetevő képes csökkenteni a finom vonalak, a napkárosodás és az általános öregedés jeleit.

A márka felhívja a figyelmet rá, hogy a retinol jelentős irritációt, pirosságot és hámlást okozhat főleg a szem és száj környékén, a kezelés kezdetén, amikor a bőr még nem szokott hozzá. Éppen ezért azt javasolja a márka a kezdő retinol használóknak, hogy először a 0,2% erősségűvel kezdjenek, majd ha már hozzászokott a bőrük, fokozatosan térjenek át a 0,5%, illetve az 1% erősségűre. Az irritáció teljes elkerülése végett a márka inkább a granactive retinoid családját ajánlja.

A retinol fényrzékenny teszi a bőrt, így nagyon fontos a fényvédelem a használat alatt. Ezt a terméket tilos más retinolt vagy retinsavat (retinoic acid) tartalmazó termékkel együtt használni.

Ez a termék nem pattanások kezelésére szolgál. Az aknéra hajlamos bőrön átmenetileg több akne tapasztalható az első néhány hét során a retinoid bármilyen formájának felhasználásával, ideértve az ebben a készítményben találhatót is.

Ár: 2 290 , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat
amygdala0131

2019. október 9.

Kb 2x használtam ezt az olajat, de csomókat (pattanásokat?) okozott az arcomon, pedig nem mondanám kifejezetten érzékenynek a bőrömet. Többször nem mertem vele kísérletezni, nálam ez kuka:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 9.

Vala111

2019. július 26.

Furcsa volt ez a sok olaj ami ráadásul be se szívódik, de gondoltam ettől még lehet jó. 3-4 naponta használtam arcomon és dekoltázsomon, gondoltam ha sok lesz majd ritkítom a használatát, de nem volt rá szükség. 3 hét után tapasztaltam egy pici hámlást az arcomon, de ez természetes szerintem, nem zavart.
Bőröm puha lett hamar, kinézetre viszont semmit nem változott.
Azért hagytam abba 3 hónap után, mert nekem is több milium (kis fehér zsírcsomó) jött ki az arcomon amitől elég nehéz lesz megszabadulni. A gyakori olajhasználattól jöhetett ki, úgyhogy legközelebb olajmentes retinol után nézek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 26.

Bőröm puha lett hamar, kinézetre viszont semmit nem változott.

Tamarv

2019. május 20.

Télen kezdtem el használni ezt a terméket. Az első használatoknál nekem több kis apróbb pattanásom jött ki, mint alapból volt de egy idő után látványosan elkezdtek múlni. Fontos, hogy napközben napvédőkrémet vagy olyan alapozót kell használni, ami tartalmaz, mert különben fényérzékenység léphet elő!
Nem vagyok vele túlságosan megelégedve, mert nem dobtam hátast a változásoktól, viszont a párom anyukájánál látványosabb volt, nagyon halványította a ráncokat rajta(már amennyi van rajta, jó genetikával rendelkezik :D ). Ami annyira nem tetszett nekem ,bár ez velejárója, hogy mikor felkentem az alapozómat, nagyon látszódott, hogy hámlik a bőröm a retinoidtól. Szóval nem adnék neki 5 pontot de egy 4-est ér azért nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 20.

padriiiii

2019. április 6.

Mély kinyomhatatlan bőr alatti csomókat okozott, az emulziós változat nem okozott ilyesmit.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 6.

KatalinKelemen

2019. április 5.

Nekem ez leégette a bőröm, pedig nagyon óvatosan kezdtem neki, még fel is higítottam extra squalene-el. Utána napokig vörös volt az arcom. Később lecseréltem a granactive retinoid emulsion-re, ami csodát tesz a bőrömmel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 5.

danzsu

2019. március 16.

Ez az első retinolt tartalmazó szérumom,és mivel nem érzékeny a bőröm,nem a gyengébbel kezdtem,hanem rögtön ezzel.Több minr 2 hónapja használom,és semmilyen irritációt nem okozott soha. Viszont nagyon jót tesz a bőrömnek! Minden másnap esténként pepecselek vele.Már megtanultam úgy adagolni,hogy ne tocsogjon az orcám az olajban😊.Kb. fél óra alatt egész jól beszívódik,és szerintem nagyon jól "kezeli" a ráncaimat.49 év alatt összegyűjtött nevetőráncaim adnak neki munkát rendesen😁.Természetesen nem tűnnek el,bár a homlokomon a "csodálkozó,ámuldozó,felhúzom a szemem ráncaim" ,komolyan mondom sokkal kevésbé látszanak!Az összképe is szebb a bőrömnek,ezért nálam 5 *!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 16.

breku

2019. március 10.

Körülbelül 2 naponta esténként szoktam felvinni a hidratáló krémem előtt. Elég kevés is belőle, mert eléggé nehezen szívja be a bőr (de a párnán nem hagy nyomott). Eleinte sok kis pattanás jelent meg (olyanok, amik igazából nem is látszódnak, és estére el is múlnak), de egy idő után hozzászokott a bőröm, és mára ilyen nincs (kb 2 hónapja használom). A szem körüli ráncokat és a sötét karikákat egyébként nagyon jól kezeli, lényegesen szebb és kisimultabb a bőröm, mióta ezt is használom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 10.

deezsina

2019. január 3.

Használtam már az 1% szilikonos verziót, meg retinioid terméket is, előbbivel felhagytam mert a tubus felénél elkezdett irritálni (behoztam egy kis AHA-t is a képbe, valszeg ezért), utóbbi pedig picit gyengének tűnt, ezért gondoltam rápróbálok ezekre a termékekre.
2 használaton vagyok túl, pont egy kicsit rosszabb állapotban van a bőröm, ezért nehéz róla mit mondani, ami elsőre fura, hogy az olajossága tényleg nem szívódik fel, vigyázni kell, hogy háton aludjon az ember és ne kenődjön le a fele. A másik probléma a szaga, ami számomra meglepően alattomosan rossz. Nem nagyon erős, de folyamatosan érződik. Remélem hozzá lehet szokni majd. (update: igen, nem para)
Amúgy a retinoidnál folyósabb és jobban oszlik, ezért ez szerintem gazdaságos mert kevesebb is elég az egész arc lefedéséhez. Illetve ezek a fajta termékek nagyon olcsók az újabb, bonyolultabb változatokhoz képest.

update: volt egy időszak amikor nem szívesen nyúltam hozzá, most viszont szívesen használom, ha az adott este épp nincs jobb ötletem (aha-t, shea vajat/olajat és ezt szoktam váltogatni, minden este mást, attól függően épp mit érzek szükségesnek). Amúgy a retinoid drágább, de másnapra egységesebb bőrképet ad, nem tudom amúgy, hogy a két termék hosszú távú hatásában van-e eltérés, ez még egy fontos szempont lehetne a döntésnél, hogy melyiket érdemes használni.
update2: egészen ráuntam erre az olajosságra, mivel tényleg nagyon jól terül a bőrön ezért rettentően sokáig elég. Kb fél éve használhatom heti 2-3-szor, nyáron talán picit ritkábban, de még mindig megvan a kiszerelés negyede, pedig nagyon le akarok most számolni az olajos dolgokkal és már a fiókban a retinoid változat

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 3.

Pünyike

2018. december 27.

Napi rendszerességgel használtam, semmi irritációt nem okozott. Nincsenek foltok a bőrömön, koromhoz képest a ráncaim is elenyészőek, de azért vannak. A bőröm üdébb lett, teltebb és ragyogóbb, a ráncok csökkentésében is volt változás. Bár látványos votl a hatása, többet akartam. Kíváncsi voltam, egy erősebb mire képes, ezért az 1%-ra váltottam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 27.

suvizsofi

2018. november 12.

Nem ez az első retinolos termékem, mielőtt ehhez nyúltam volna elhasználtam egy üveggel a 0.2%-os, emulziós verzióból. Továbbra is az utóbbit használom napi rendszerességgel a teljes arcomon, ezt a terméket pedig csak a szemem alá. Nem durván, de azért kissé karikás a szemem alapból is és látványosan halványított rajta, irritáció nélkül. A 2 szemem alá összesen 1 csepp elég, heti egyszer használom teljes arcon, akkor sem kell néhány cseppnél több, sokáig ki fog tartani! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 12.

Antioxidánsok: Retinol, BHT
Vitaminok: Retinol