The Ordinary

Ár:   €5.80   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 2 290-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dorathea, Módosítva: 2017. szeptember 22.

Ár:   €5.80
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 2 290

Vízmentes formula, ami 0,5% tiszta retinolt tartalmaz, mely összetevő képes csökkenteni a finom vonalak, a napkárosodás és az általános öregedés jeleit.

A márka felhívja a figyelmet rá, hogy a retinol jelentős irritációt, pirosságot és hámlást okozhat főleg a szem és száj környékén, a kezelés kezdetén, amikor a bőr még nem szokott hozzá. Éppen ezért azt javasolja a márka a kezdő retinol használóknak, hogy először a 0,2% erősségűvel kezdjenek, majd ha már hozzászokott a bőrük, fokozatosan térjenek át a 0,5%, illetve az 1% erősségűre. Az irritáció teljes elkerülése végett a márka inkább a granactive retinoid családját ajánlja.

A retinol fényrzékenny teszi a bőrt, így nagyon fontos a fényvédelem a használat alatt. Ezt a terméket tilos más retinolt vagy retinsavat (retinoic acid) tartalmazó termékkel együtt használni.

Ez a termék nem pattanások kezelésére szolgál. Az aknéra hajlamos bőrön átmenetileg több akne tapasztalható az első néhány hét során a retinoid bármilyen formájának felhasználásával, ideértve az ebben a készítményben találhatót is.

Ár: 2 290 , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat

Yette

2020. március 17.

Körülbelül egy hónapja használom, a normál pattanásokra hajlamos bőrömön. Szinte az elejétől fogva érzékelhető volt a bőröm javulása, bármiféle irritáció nélkül.
Az első hét után látványosan hidratáltabbnak, pumpáltabbnak látszott a bőröm. Elkezdtek kissebb göbök megjelenni a bőrömn, amik kb. másfél hét után elmultak. A pattanások mostmár csak hébe hóba jelennek meg az arcomon, és azok is inkább kis göbökk, mintsem gyulladt pattanások. Az első hónap végére a pigmentfoltok halványodása már elég szépen látszódik.
Esténként hasznélok 3 cseppet az arcomra + 4 et nyakara, és dekoltázsomra, két napig majd egy nap pihenővel. A nyakam viszonylag hamar beszívja az olajat, de van hogy az arcomon megül, és ilyenkor hidratálót sem kenek felé.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 17.

macskusz

2020. január 27.

Ez volt az első The Ordinary termék, amit kipróbáltam. Nem okozott irritációt, de az aknés, aknéheges bőrömön kevés változást tapasztaltam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 27.

Britte

2020. január 21.

Az itt olvasott vélemények miatt kicsit félve próbáltam ki. Illetve féltem hogy kezdetnek túl erős lesz, mivel még nem használtam retinolt. Nekem nincs negatív tapasztalatom. Szerintem nem túl olajos, bár én csak 3-4 cseppet használok az egész arcomra. Kb 10 perc alatt beszívódik és utána nem fénylik a bőröm. Pattanások nem jönnek elő tőle csak az államon ahol amúgy is mindig előjönnek és furcsa göbök se jönnek elő tőle. Pozitív hatást még nem tapasztaltam, mert még csak nem régóta használom, de szerintem nem annyira szőrnyű az állaga mint ahogy sokan leírják. Ésszel kell adagolni...

Update
Miután már pár hete használom és most már majdnem napi szinten, elmondhatom hogy szerintem egyéni bőrtípus függő, hogy felszívódik-e vagy tocsog-e az olajtol a bőr utána.
Az én bőröm szereti és teljesen beszippantja tíz percen belül, pedig nekem t-vonalban zsírosodásra hajlamos a bőröm. A párna sem lesz olajos, pedig növeltem a mennyiséget pár cseppel. Iletve nem vettem észre semmi fura reakciót sem a bőrömön.

Update2
Amikor használtam úgy éreztem semmi nem változott a használatával viszont amióta nem használom azóta érzem a hiányát. Csúnya gyulladt pattanások jönnek elő amióta nem használom. Ráadásul mostanában lefogyott a készlet a boltban és venni se tudok. Szóval öt csillagot adok és remélem hamarosan tudok újra venni...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 21.

Update

Update2

felicitas

2020. január 7.

Nekem gyakorlatilag semmit nem csinál. Kezdem azzal, hogy a benne lévő olaj és squalane semmit nem segít a száraz bőrömön, amit nem feltétlen róvok fel hibának, mert bármilyen természetes olajjal, azok kombinációjával, natúr krémmel vagy saját készítésű krémmel próbálkoztam, egyik sem tette hidratáltabbá a bőröm. Minden nap ugyanolyan száraz , húzódó volt.
Persze már rájöttem, hogy az én bőrömnek a víz jobban kell, inkább vízhiányos, és sajnos jobban szereti a bőröm a kőolaj származékokat ,,zsírozásra", mint a növényi olajokat. Ez van.
Amiért lepontozom a terméket, az az, hogy a 0.5% retinol semmit nem tett. Szerintem azért mert nincs benne. Érdekes, hogy egy olcsó, retinyl palmitate-ot sokadik helyen tartalmazó szérum olyan változást okozott, amit ez kétszer annyi idő alatt sem. Ez nem tűntette el a pigmentfoltomat, míg a másik egy másikat igen (örökre). Ez nem halványította a száj, homlok közepi mimikai ráncokat, míg a másik termék igen. Ez nem oldotta meg a száraz, hámló megvastagodott bőrrel fedett foltjaimat, míg a másik igen.
Egy éve próbálkozom, most váltok. Újabb retinol tartalmú jön, de nem TO. Más TO sem jött be, nem ez az első eset.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 7.

amygdala0131

2019. október 9.

Kb 2x használtam ezt az olajat, de csomókat (pattanásokat?) okozott az arcomon, pedig nem mondanám kifejezetten érzékenynek a bőrömet. Többször nem mertem vele kísérletezni, nálam ez kuka:(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 9.

Vala111

2019. július 26.

Furcsa volt ez a sok olaj ami ráadásul be se szívódik, de gondoltam ettől még lehet jó. 3-4 naponta használtam arcomon és dekoltázsomon, gondoltam ha sok lesz majd ritkítom a használatát, de nem volt rá szükség. 3 hét után tapasztaltam egy pici hámlást az arcomon, de ez természetes szerintem, nem zavart.
Bőröm puha lett hamar, kinézetre viszont semmit nem változott.
Azért hagytam abba 3 hónap után, mert nekem is több milium (kis fehér zsírcsomó) jött ki az arcomon amitől elég nehéz lesz megszabadulni. A gyakori olajhasználattól jöhetett ki, úgyhogy legközelebb olajmentes retinol után nézek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 26.

Bőröm puha lett hamar, kinézetre viszont semmit nem változott.

Tamarv

2019. május 20.

Télen kezdtem el használni ezt a terméket. Az első használatoknál nekem több kis apróbb pattanásom jött ki, mint alapból volt de egy idő után látványosan elkezdtek múlni. Fontos, hogy napközben napvédőkrémet vagy olyan alapozót kell használni, ami tartalmaz, mert különben fényérzékenység léphet elő!
Nem vagyok vele túlságosan megelégedve, mert nem dobtam hátast a változásoktól, viszont a párom anyukájánál látványosabb volt, nagyon halványította a ráncokat rajta(már amennyi van rajta, jó genetikával rendelkezik :D ). Ami annyira nem tetszett nekem ,bár ez velejárója, hogy mikor felkentem az alapozómat, nagyon látszódott, hogy hámlik a bőröm a retinoidtól. Szóval nem adnék neki 5 pontot de egy 4-est ér azért nálam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 20.

padriiiii

2019. április 6.

Mély kinyomhatatlan bőr alatti csomókat okozott, az emulziós változat nem okozott ilyesmit.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 6.

KatalinKelemen

2019. április 5.

Nekem ez leégette a bőröm, pedig nagyon óvatosan kezdtem neki, még fel is higítottam extra squalene-el. Utána napokig vörös volt az arcom. Később lecseréltem a granactive retinoid emulsion-re, ami csodát tesz a bőrömmel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 5.

danzsu

2019. március 16.

Ez az első retinolt tartalmazó szérumom,és mivel nem érzékeny a bőröm,nem a gyengébbel kezdtem,hanem rögtön ezzel.Több minr 2 hónapja használom,és semmilyen irritációt nem okozott soha. Viszont nagyon jót tesz a bőrömnek! Minden másnap esténként pepecselek vele.Már megtanultam úgy adagolni,hogy ne tocsogjon az orcám az olajban😊.Kb. fél óra alatt egész jól beszívódik,és szerintem nagyon jól "kezeli" a ráncaimat.49 év alatt összegyűjtött nevetőráncaim adnak neki munkát rendesen😁.Természetesen nem tűnnek el,bár a homlokomon a "csodálkozó,ámuldozó,felhúzom a szemem ráncaim" ,komolyan mondom sokkal kevésbé látszanak!Az összképe is szebb a bőrömnek,ezért nálam 5 *!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 16.

Antioxidánsok: Retinol, BHT
Vitaminok: Retinol