The Ordinary

Ár:   €6.70   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   Tinamu, online   Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online a Skinsmart.hu-n 2 690 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Dorathea, Módosítva: 2017. szeptember 22.

Ár:   €6.70
Lelőhely:   Tinamu, online
Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Bőröregedés
Vedd meg online: Skinsmart.hu, 2 690 Ft

Vízmentes formula, ami 1% tiszta retinolt tartalmaz, mely összetevő képes csökkenteni a finom vonalak, a napkárosodás és az általános öregedés jeleit.

A márka felhívja a figyelmet rá, hogy a retinol jelentős irritációt, pirosságot és hámlást okozhat főleg a szem és száj környékén, a kezelés kezdetén, amikor a bőr még nem szokott hozzá. Éppen ezért azt javasolja a márka a kezdő retinol használóknak, hogy először a 0,2% erősségű termékkel kezdjenek, majd ha már hozzászokott a bőrük, fokozatosan térjenek át a 0,5%, illetve az 1% erősségűre. Az irritáció teljes elkerülése végett a márka inkább a granactive retinoid családját ajánlja.

A retinol fényrzékenny teszi a bőrt, így nagyon fontos a fényvédelem a használat alatt. Ezt a terméket tilos más retinolt vagy retinsavat (retinoic acid) tartalmazó termékkel együtt használni.

Ez a termék nem pattanások kezelésére szolgál. Az aknéra hajlamos bőrön átmenetileg több akne tapasztalható az első néhány hét során a retinoid bármilyen formájának felhasználásával, ideértve az ebben a készítményben találhatót is.

Ár: 2 690 Ft , Eladó: Skinsmart.hu
Fizetés: bankkártya, utánvétel, banki előreutalás, Szállítás:MPL futárszolgálat

MF91

2020. október 20.

Az elején meglepett hogy milyen lassan szívódik be, de az esti rutin lezárásaként, a hidratáló után kenve én szeretem. Puha lesz a bőröm tőle, szépen feltölti az arcomat reggelre. Kb 3-4 csepp elég belőle egy használatra, így már 2 hónapja használom és több mint a fele megvan még az üvegnek!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 20.

Spiritcat78

2020. október 12.

Soha jobbat pattanásos bőrre! Évekig jártam bőrgyógyászhoz, dermokozmetikumokra vagyonokat hagytam a gyógyszertárban, és végül mégiscsak 2690 Forintért EZ oldotta meg a problémámat. Egy éjszaka alatt képes szép bőrképet eredményezni, bármekkora ragyákra kentem is rá.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. október 12.

NyBetti

2020. október 10.

Nyakra-mellkasra vettem, mert már zavart, hogy mennyire nem törődök az ottani bőrömmel.
Olaj gyakorlatilag, ami lassan is szívódik be, de ezt akkor is tudtam mikor megvettem.
A hatás viszont elképesztő 😳😳
Pattanásos a vállam, de teljesen elmulasztotta, és kisimult, csodaszép bőröm lett. Le vagyok döbbenve, mert csak heti 3x használom. (Nyilván mivel elhanyagoltabb területre kenem, látványosabb a hatás mint arcon.)
Felmerült bennem hogy heti 1x talán arcon is kipróbálom, ha már ilyen eredménye van.
A tárolása kérdéses mert a Deciem oldala szerint felbontás után hűtőbe kell tenni, de ezt se a skinsmart se a tinamu nem írja. A biztonság kedvéért hűtöm, az a tuti.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 10.

A hatás viszont elképesztő 😳😳

jakarika

Korcsoport: >54
2020. augusztus 30.

Kentem szorgalmasan, de nem történt semmi. De az is lehet, hogy nekem van rinocérosz bőrőm és erősebb kell. Passzolom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2020. augusztus 30.

sweetmedusa

2020. július 21.

Először hámlott tőle a bőröm rövid ideig, azóta semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Érdemes jóval lefekvés előtt felvinni, mert nem szívódik be a szkvalánolaj valami könnyen a bőrbe, ne a párnán végezze a nagy része. Ha ezt használtam este, reggel mindig különösen szépnek látom az arcom, kisimult és egységes színű. Anti aging miatt van a rutinomban, de erről nem tudok jelenleg véleményt mondani, mert megelőzésnek használom csak. De bízom a hatásában, szívesen használom, már többször újra vettem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 21.

Avokado07

2020. június 18.

2 hete használom, nagy változást nem hozott, de szerencsére az én bőröm nincs még olyan állapotban, hogy egy ütős anti-aging hatóanyagnak nagyon látványos hatása legyen. Inkább megelőzés jelleggel próbáltam ki. A bőröm meg sem rezzent, illetve 1 hét után elkezdődött egy nagyon enyhe purging, innen gondolom, hogy valamit csak csinál. Szerencsére nem hámlok tőle, és 50-es fényvédővel együtt használom.
A jelen helyzetben 4 csillagot tudok adni, mert úgy vettem észre, hogy a bőröm nem annyira szereti a squalane-t nyáron, de szerintem télen nem lesz vele gond, viszont a termék ára messze kedvezőbb, mint bármely más retinol hatóanyagtartalmú kence. Nyilván vannak drágább, jobb vivőanyagú, komplexebb termékek is, azt, hogy ki mit választ, a pénztárca és az egyéni igények szabják meg. Szerintem, akik nem tudják maguknak megengedni a drágább dolgokat, még mindig jobban járnak egy olcsóbbal, mint egy semmilyennel, és az olcsóbb semmindig jelenti azt, hogy valami rosszabb.
Ennél a terméknél 2 hét használat szerintem csak az első benyomásokra elég, ami nekem inkább pozitív, de később beszámolok majd a hosszútávú hatásairól is.
Felbontás után 3 hónapig áll el és hűtőben kell tartani.
Mégegy megjegyzés: a DM Balea retinolos szérumát használtam még, mert az vizes állagú, annál kicsit éreztem némi bizsergést, ennél semmit, de azt valamiért abbahagytam. Abban viszont nem tudom, mennyi retinol van és milyen formában, ami biztos nagy különbség, hogy az vizes alapú.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 18.

Felbontás után 3 hónapig áll el és hűtőben kell tartani.

Guinevere97

2020. június 10.

Az emulziós formula után szerettem volna erősebb retinolra váltani. Volt egy gyanúm, hogy mivel irtózom az olajos állagú kencéktől, ez sem lesz a kedvencem - és hát beigazolódott. Az elején még magában felkentem a toner után, de egyszerűen képtelen beszívódni, úgyhogy most már arckrémmel keverem (amivel megjegyzem, szintén nem szívódik be teljesen...). A fiatalító hatásáról nem nagyon tudok nyilatkozni, mert nálam még csak a megelőzés a szempont. Pattanásokra úgy vettem észre, egész jó, de emiatt az olajos érzés miatt csak heti 1x nyúlok érte, akkor is szenvedősen. Ilyen "rendszeresség" mellett viszont lehetetlen lejárati időn (3 hó) belül elhasználni, úgyhogy a maradék valószínűleg megy a testápolómba...
Tanulság: ha nem szereted az arcolajokat, próbának sem érdemes ez a termék, egyszerűen nem fogod megszeretni. Én is visszatérek az emulziós formulákhoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. június 10.

grizus

2020. május 26.

5 hónapos nem rendszeres használat után semmilyen pozitív változást nem hozott. Konkrétan semmit sem csinál, bár igaz, hogy hidratál, de nem erre vettem. Azt hiszem, erősebb retinollal folytatom.

És hadd tegyem hozzá: ismét eljutottam oda, hogy alapvető változások szükségesek a bőrápolási rutinomban (is). Pl. nincs értelme jópár olcsóbb és felesleges terméket használni néhány ütősebb alap kozmetikum helyett - persze megfelelő informálódás után.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 26.

abonyiagnes

2020. május 14.

Semmi pozitív változást nem hozott.
Valaki más is írta, hogy Paula's Choice retinolos kremtől "vedlett", hát én is.
A TO retinoltól meg sem rezzent a bőröm, illetve kimondottan mitesszerképző.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 14.

Semmi pozitív változást nem hozott.
Valaki más is írta, hogy Paula's Choice retinolos kremtől "vedlett", hát én is.
A TO retinoltól meg sem rezzent a bőröm, illetve kimondottan mitesszerképző.

MayB

2020. május 6.

Nagyon mérges vagyok rá, mert pont a pattanásos bőröm miatt gondoltam, hogy hasznos lehet a napi rutinomban. 2 használat után nagyon sok 15+ kinyomhatatlan kis pattanást/göböt mittudomén mit okozott az arcomon, amit az elmúlt hónapok hosszú küzdelme során már jobb állapotba tudtam hozni. Most kezdhetem előlről. Szerettem volna hosszú távon használni, de sajnos dobnom kell. :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. május 6.

Antioxidánsok: Retinol, BHT
Vitaminok: Retinol