Tihanyi Levendula Manufaktúra

Ár:   39 500 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Cosza, az összetevőket feltöltötte: liliom70, Módosítva: 2022. január 3.

Ár:   39 500 Ft

Fejjegyek: levendula, rózsabors, gyümölcsös-virágos jegyek

Szívjegyek: rózsa, magnólia

Alapjegyek: édes vanília, karamell, szantálfa, ámbra

Eau De Tihany Premier EDP minta + 7 minta
Ár: 5000 , Eladó: Angi76
Állapot: 1x próbált, Helyszín: Monorierdő, fizetés: személyesen Budapesten, vagy postán
Ár: 15000 Ft , Eladó: Hedonist76
Állapot: 10 ml - 3 fújás, Helyszín: --, fizetés: --

Bomazi

Korcsoport: >54
2022. augusztus 29.

Mintám van belőle. Szerencsére. A sok jó vélemény után biztos voltam benne, hogy ez az én illatom, így megkértem a fiamat, aki éppen a Balatonon nyaralt, hogy hozzon magával egy 50 milis parfümöt az üzletből. Nem merte annyi pénzért, így csak mintát kaptam. Még jó... Ez a parfüm egy az egyben Ariana Grande Cloud illata! Valóban az én illatom, van is otthon két üveggel belőle, harmadáron... Nagyon sajnálom, mert annyira vágytam rá, és akkora csalódás ért, hogy szinte fáj...
Amúgy valóban finom, tartós parfüm...
Az illatért 5 csillag, a koppintásért 1, így átlagolva 3 csillagot adok rá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. augusztus 29.

Amúgy valóban finom, tartós parfüm...
Az illatért 5 csillag, a koppintásért 1, így átlagolva 3 csillagot adok rá.

zoraima

2022. augusztus 10.

Isteni illat, nagyon különleges és egyedi, rajtam kiválóan muzsikál, aminek örülök. Meglepődtem, mert egyáltalán nem vagyok híve a füstös illatoknak, de ez egy remekmű. Minya Viktória alkotásaként úgy érzem kissé túlárazott, csakis ezért vonok le egy csillagot!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 10.

NovakneViki

2022. augusztus 8.

Ez a parfüm nálam telitalálat, egész nap érzem magamon. Eleve szeretem Victoria Minya parfümjeit, úgyhogy nekem nem volt kérdés, hogy valahogy be kell szereznem. Blindre nem akartam megvenni, mert olvastam az itteni véleményeket és, hogy füstös lecsengése van a parfümnek, a 2500 forint plusz postaköltséget pedig sokallottam egy mintáért. Végül a nyaralás alatt eljutottam egy Tihanyi kirándulásra, úgyhogy nem volt kérdés, hogy ha a félszigetet át kell gyalogolnom, akkor is elmegyek a mintaboltba. A mintaboltban nagyon kedvesek voltak, mondták, hogy nyugodtan menjek egy kört, sétáljak egy picit, úgyis változni fog az illat időközben. Nyilván a vásárlásomkor az is közrejátszott, hogy csak Tihanyban és Szentendrén kapható a parfüm, de végül megvettem. Nagyon érdekes a parfümben, hogy az én bőrömön teljesen más napközben és teljesen már az esti órákban még úgyis, hogyha újrafújom.
Az üveg a Minya parfümökhöz méltán gyönyörű, de sajnos kopik, sőt a szórófej aranyozott részét, mintha oldaná a parfüm, mert fújás után visszarakom a kupakot és következő alkalommal, amikor leveszem a kupakot aranycsillámos a kupak belülről.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. augusztus 8.

emb1p3

2022. július 18.

Tigerkidnek teljesen igaza van, a Manufaktúra úgy döntött, hogy meglovagol egy immár kb. 10 éves divathullámot, az európai orra komponált karamellizált rózsadzsemet, melynek arab illateredője a rózsavízzel locsolt lokhum. Szaglászás közben azon gondolkodtam, hogy kik lehetnek a célközönség, talán azok a jobban eleresztett turisták, akiket egyébként egyáltalán nem érdekelnek a parfümök, karácsonykor kapnak általában a férjüktől egy drágább darabot, és most ezt a fogyasztási mintát igyekszik a Manufaktúra tihanyi szuvenírvásárlássá transzformálni? (És tényleg no offense, nincs ezzel semmi baj, miért kéne, hogy valakit érdekeljenek pont a parfümök, van a földön egy csomó fontosabb és/vagy pont ilyen szórakoztató dolog, engem meg a szuvidálás, a vonatmakettek és a PS4 nem izgat, sokfélék vagyunk. Nem is a vásárlói attitűd az, amit furcsállok, hanem a gyártói, hogy egy parfüm- és kozmetikummanufaktúra mit akar ezzel állítani magáról.) Kicsit össze is cseng bennem az illat felett érzett csalódás a tihanyi turizmussal kapcsolatossal, amelynek abszolút pozitív csúcspontja volt a kedves idegenvezető-lányok összefoglalója a tihanyi levendulamezőkről az egyébként instapozitív provanszosra sztájlingolt illatmúzeumban, mert az alternatíva a 2200 Ft-os kriptalátogatás a "királyőrző apátságban" (most én megértem, hogy nem mindenki phd-zott történelemből - a kiállításcsinálók remélhetőleg azért igen -, de ebben a kontextusban egy mondatban említeni I. Andrást meg IV. Károlyt... sírok) , kalóz- és legómúzeum, magyar ízek-turistacsapda csárda fából faragott macskafigurával, na hagyjuk is, ez egy kozmetikumos oldal, csak azért említem mindezt, mert az egész túrát Egyboszorkának köszönhetem, aki valahol Tihany csodáit méltatta, és ez sajnos eszembe jutott és jól meginfluenszelt szombat reggel :)) Szóval az illat tartóssága szuper, szillázsa korrekt, illata okés. De hogy minek ambícionálja Tihany vize, hogy illatügyileg a Lattafa túlárazott konkurenciája legyen?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 18.

Adec56

2022. július 12.

Mivel Tihany a levendula világa, erről szól állítólag ez a parfüm is, Balaton felvidék, nyár, szabadság, én is valóban egy légiesebb, könnyedebb illatot vártam, amiben jobban dominál a levendula. Egészen más, mint amire számítottam. Én az elején sem igazán érzem sajnos a levendulát, a gyümölcsösséget. Emiatt akár lehetnék csalódott is, mert mást vártam, más illene a hangulathoz, a témához. Sajnálom, hogy nem ezt az igazi nyári, tihanyi, levendulás, légies érzést adták vissza benne. Ezért adnék csak neki 4 csillagot.
De önmagában az illat, ha félreteszem, hogy mondjuk mit vártam, engem nagyon megfogott. Eleve szeretem az édesebb, vaníliás parfümöket, de inkább télen hordom őket. Ezért pl nyárra inkább elegánsabb, vacsorázós estékre tudnám ezt az illatot elképzelni magamon, nem a meleg nappalokra. Viszont amikor megszagoltam, azt vettem észre, hogy rendre szagolgatom a kezemen. Férjemet is mindig megcsapta az illata, és mondta, hogy nagyon kellemes, amikor elér hozzá. És egyébként, ahogy ott végigkocsikáztunk a csodás parton, lehúzott ablakkal, és meg-megcsapta az orrunkat az illata, olyan kellemes volt az ember orrának. Utána is napokig szagolgattam a mintát, és mindig kellemes érzés fogott el, amikor megéreztem az illatot. Szerintem egy kifinomult, nőies illat.
Az illata tartós, még órák múlva is érzem magamon.
Az ára valóban húzós sajnos, a 4 csillag ennek is szól. Én pl nem tudom csak úgy megvenni, mert megtetszett.
Szerintem az üvege nagyon szép, kifinomult, elegáns. Nekem tetszik :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. július 12.

Az illata tartós, még órák múlva is érzem magamon.
Szerintem az üvege nagyon szép, kifinomult, elegáns. Nekem tetszik :)

Kendralinx

2022. július 7.

megszagoltam ezt a terméket , meg is vehettem volna de irreálisan túlárazott és a 3_4 ezres Lá Rive parfumokre hasonlított az illata. De tartós ezért 3 pont

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. július 7.

tigerkid

2022. június 22.

Gratulálok az alkotóknak, hogy sikerült lemásolniuk a Montale parfümök világát, egész pontosan az Intense Cafét. :( Mintát rendeltem, már akkor sokalltam a 2500 Ft-ot, de hogy ennyiért egy milit kapok és az se fújós, ledöbbentett. Ha fel akarnak zárkózni a niche világába, nem egy sufniban kimért kenős parfümöt kellene adniuk a vevőknek. Nem beszélve a többi mintáról, rossz üveg, hanyag matricázás. Brrr.
Ami az illatot illeti, édes, füstös, semmiképp nem egyedi, az arab parfümvilágra emlékeztet. Semmiképp se Tihanyra. Ára meglehetősen túlzó, tartósságáról nem tudok beszámolni, mert a kenős parfümöt nem lehet jól felvinni. Sajnos nekem csalódás, pedig szerettem volna szeretni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. június 22.

Patrisa16

2022. május 31.

Egyáltalán nem tetszett, úgy hiszem hogy ez csak a pénzről szól, hiszen erősen túlárazott.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. május 31.

Nessy

2022. május 5.

Jól “megszívattam” magam. Anyukámnak a cégtől rendeltem anyák napi ajándékot, ha már így adódott, úgy döntöttem próbáljuk ki az illatmintákat is. Sokalltam a mintáért a 2500,-Ft-ot, de a Premier is bekerült a virtuális kosárba.

Tetszik a többi illat is (ki jobban, ki kevésbé…őket is értékelem majd) de inkább kézműves jellegűek, ez tagadhatatlan. (kicsi update itt: sokkal összetettebb a többi illat is mint első egy-két próbára gondoltam...szóval a kézművest abszolút jó értelemben kell venni!)

A Premier azonban más… árban és minőségben is nyilvánvaló az ugrás! Valóban lehetne levegősebb, nyáriasabb, könnyedebb hangvételű…a levendula és a bors adják a herbás nyitányt, szerencsére a háttérben végig megmaradnak, így nem lesz émelyítő az illat egy pillanatra sem. Sem a füstös (rajtam nem annyira hangsúlyos), sem a gourmand, sem a túl krémes parfümöket nem szeretem… azonban itt a kis kertben ülve, a lágy melengető szellőtől körülvéve, beleszerettem ebbe a parfümbe! Tartós, különleges, elegáns, de nem komolykodó. Biztos nem fog mindenkinek tetszeni, de még akkor is ajánlom próbára, ha a zöldebb, frissebb illatokat kedveli valaki (mint én).

Egy kis update:
Véletlenül sikerült fél mintácskát magamra öntenem, de így sem volt túl sok és fojtogató...este a zuhany alatt még kellemes, édes süti illat szállt fel rólam. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 5.

Egy kis update:

Lolatapsi

2022. április 18.

Rajtam nagyon finom, tartós illat.
Az üzletben az eladó hölgy fújt a csuklómra belőle. Elso pillanatban nagyon tetszett a friss, rózsabors és levendula illat. Aztan egy perc múlva nagyon füstös lett. Azt mondtam, köszönöm, még sétálok es gondolkodom rajta. Az autóhoz visszatértem, de folyamatosan valami édes cukorkas illat volt az orromban. Azt hittem, a tihanyi üzlet illata. A csuklomon továbbra sem tetszett. Aztan fél ora mulva egy nem tolakodó vanilia illat, némi cukorka, neha némi füstös fellobbanás. A visszaúton erzett cukorka illat tehát ez volt.
Az árát sokallottam, és bevallom, egy illat nélküli baba torlő kendővel le akartam torolnia csuklómról, ne is vagyjak utána. Kozben győzködtem magam, hogy ez az illat nem én vagyok.
De "sajnos" én vagyok :) úgyhogy még zárás előtt visszamentem egy teljes üveges parfümért.
Különleges, nem tudom semmilyen mai modern illathoz hasonlítani, pedig sok illatot szeretek. Nem gondoltam, hogy ez a fustosseg és vanilia megfog engem, de így lett.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 18.

Rajtam nagyon finom, tartós illat.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.