Tiziana Terenzi

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 6.

Kiadás éve: 2017

Illatjegyek: jácint, írisz, kávé, rózsa, vanília, opoponax, ámbra, pézsma, méz, fás jegyek

Ár: 2.900 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5ml -próbafújás, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Foxpost vagy Posta (egyéb küldés megbeszélés szerint)

kvin

2021. január 10.

Ahogy a Delox született:

A Kükládok körüli vitorlás hajókázás ihlette, a Földközi-tenger déli része felé haladva az összes mediterrán színt és ízt belesűrítve. A térségre jellemző forró nyár esszenciája, - melyet a folyton fújó, bár szintén forró szél, a "meltemi" tud egy kicsit ellensúlyozni - valamint a görög szigetcsoport érintetlen, ősi szépsége és egzotikuma bújik meg az illatban.
Ami a kávés jegyeket illeti, az ókori "mokában" készített - itthon valószínűleg "kotyogós"-nak hívnánk - erős kávé aromája lebeg a reggeli ropogós levegőben, amelyen áthatol a tengerből visszaverődő irizáló napfény. A tekintet azonnal a végtelen kékre szegeződik, erős illatú virágokkal keretezve, amelyet még édesebbé és lágyabbá tesz a méz és édes borostyángyanta aromáinak távoli visszhangja.
Értékes esszenciák, amelyek felidézik a sziget ősi pompáját, amiket Apolló templomának romjai még mindig őriznek és ahol Ulysses is kikötött kalandozásai során.
A fehér jácint hipnotikus ereje karöltve a fenséges írisz és rózsa-eksztázis pazarságával behódol a pörkölt kávés és balzsamos mirhás ölelésnek, finom ciprusos-borostyános háttérrel, méz akkordokkal lágyítva. Az egészre a libanoni cédrusfa teszi fel a pontot.
Milyen csodálatos arra ébredni, hogy a felfedezés csodájába burkolózva visszatekintünk a múltunkba, hogy a jövőnk tisztább tükröződését lássuk!
Gondolja ezt Terenzi.

Nagy álomképek, fennkölt szavak.
Olyan érzésem van, mintha elmentem volna egy puccos borkóstolóra, ahol egy sima "pinceízű" bort is eszményi magasságokba emelnek, én meg csak pislogok a mellettem állóra, hogy ugyanazt érezzük? Valószínűleg igen, de a csordaszellem, - tovább megyek - a sznobizmus nagy úr.
Vagy én nem vagyok elég kifinomult? Akárhogy is, én kétkedve fogadom a magukat túldimenzionáltan eladni vágyó termékeket. Mert ha költői köntösbe helyezzük, akkor biztos úgy is van, el kell tőle alélni.
Persze benyelhetünk mindent, de ez összességében mégis csak vaníliás édességű mézes rózsa. Számomra több nem rejlik benne. Tartóssága, élményszintje elenyésző, teljesen kommersz, semmit nem mozgat meg.
Kettesre értékelném, mert nem büdös, de megelőlegezek egy hármast a nálam jobban működő kémiának, hátha felfedezi valaki benne a fenti túláradó miszticizmust.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 10.

Ahogy a Delox született:

Gondolja ezt Terenzi.

Nagy álomképek, fennkölt szavak.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Citronellol, Geraniol