Tom Ford

Ár:   27 570 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: x, Módosítva: 2013. május 12.

Ár:   27 570 Ft

Tom Ford 2013-as orientális-virágos kompozíciója.

Fej bergamot, mandarin, ibolya, gyömbér, bazsalikom. Szív: grapefruit virág, narancsvirág, dohány, feketebors. Alap: ámbra, cédrus, pacsuli, tölgymoha, bőr.

Verona5

2019. december 26.

Well-well-well... Háát nagyon vártam, mert már régóta furdalta az oldalamat a kíváncsiság őkelme irányában. Az az igazság, hogy egy jól sikerültnek aposztrofált dupe-ot sikerült vennem belőle, de ha ilyen az eredeti, akkor sajnos nálam nem igazán ütötte át a szerelem-határt. Pedig istenüccse, szeretem a tömjénes vegyületeket, de ez rajtam csak egyszerűen színtiszta tömjén, nagyon egysíkú. Semmilyen más összetevőt nem érzek benne, pedig már többször fújkodtam és kísérleteztem vele. Nem üt, nem erős, nem szexi és mégcsak nem is pasis. Olyan papos-templomos-imakönyves. Hol van itt a Szahara???
Sokkal többet vártam, még jó hogy nem pazaroltam energiát és pénzt az eredeti beszerzésére.
Tényleg nagyon sajnálom...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 26.

Tényleg nagyon sajnálom...

Laurencia

2018. január 17.

Ha a Cardinal, ahogy korábban írtam a tiszta, fehér, templomi tömjén, akkor ő a bazárok eldugott sarkaiban füstölgő koszos kis szenes kályha, Arábiai Lawrence legvadabb kalandjainak illata, a híres tömjénút Keleten....
Meggyőződésem, hogy Tom Ford ezt egyértelműen a keleti piacra szánta, röviden és velősen egy tömjénben áztatott frissen cserzett bőrkabát.
Ahhoz, hogy értékelni tudjam, máson kellett megéreznem a csodás füstös velejét, és kellett hozzá a sok-sok tapasztalat a vad, orientális illatokkal.
Sok összetevő és ennek ellenére minimális komplexitást kapunk: bőr és tömjén, ahogy fentebb mondtam, minden más illatjegy a háttérben vokálozik szépen és halkan, ha ők nem lennének, még ennyire sem, én nem is tudom mi történne e parfümmel. Nyilván ez is bőr kérdése, kin hogyan érvényesül, valahogy én úgy vagyok vele mint a muszlimok és indiaiak sufi zenéjével, két napnál tovább nem tudom hallgatni, pedig úgy tartják, hogy az az Istenhez/Allahhoz/Buddhához történő közelkerülés legrövidebb útja.Az elején megbabonáz és dimenziót váltok, de ki kell szállnom ebből a burokból rövid időn belül, mert az európai énem nem tud ennyi misztikumot befogadni sokáig.

A névválasztás telitalálat: sötét fekete sivatag éjjel, nem a nappali 50 Celsius fokos, hanem az esti, aki volt valaha éjszakai szafarin, érteni fogja miért mondom.Hideg, száraz, gyantás, orr és egyéb melléküregeket telefüstölő szemétláda.
Félelmetes illat, ordító projekcióval és kiterjedt hatósugárral, nyáron nekem eszembe sem jutna próbálkozni vele az öreg kontinensen, fagyos téli időjárásban érvényesül a legjobban.
A tényt, hogy nőknek szánta őt Ford, azt vszleg majd egy másik életemben fogom megérteni, ha egyszer huriként reinkarnálódom ( nem hiszek az ilyesmiben) de akkor ezt fogom viselni, addig maradnék Tom kevésbé ördögűző alkotásai mellett.
Nyomaiban emlékeztet a már megszüntetett Amber Absolute-ra, ő volt a Sahara Noir lágyabb elődje, ha hozzá hasonlót kerestek, csak kevésbé faltörő kost, az lenne a tökéletes.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 17.

tothszilvi75

2016. november 18.

Kis mintát kaptam egy vásárlás mellé. Füstös, bőrös, tömjénes ahogy előttem már többen írtátok. Gondolkodtam, hogy mire emlékeztet, de nem ugrott be. Unokahugom lökte a megoldást ahogy a kezére pöttyintettem: a nagyapánk méhészkedett, s használt hozzá valami erre az illatra emlékeztető viaszt. Nem érzem túl maszkulinnak, sőt. Boldogan birtokolnám és viselném alkalmakra. Szerintem eljön még a mi időnk.

Az enyém lett 50ml, valami csoda ez az arany üveg.. vegytiszta giccs, jó értelemben.
Az illat annyira letaglózó, hogy életem végéig kitart majd, elképzelhetetlen, hogy Sahara Noirt munkába vagy akár bevásárláshoz viseljek. Illatmágia a javából. Elmélyülést, nyugalmas napot kíván.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 18.

Visine

2016. október 26.

Annyian magasztalták más fórumokon, hogy ki kellett próbálnom. Tényleg magasztos, mintha végig egy templomban ülnék a tömjénfüstben...
Hozzá kell tennem, hogy szeretem a tömjént, a templomokat is, de nem ott lévén kissé nyomasztó hangulatot áraszt a parfüm.
Hiába a rengeteg összetevőnek, mást nem is hagy érvényesülni. Többször próbáltam, sajnos nem változott az illat, biztosan nem illünk össze. Lehet, hogy jól áll valakinek, de nehezen tudom elképzelni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 26.

Bélabá

2016. május 18.

Ismételten egy csodálatos Tom Ford kreáció. Imádom az első pillanattól az utolsóig. Nagyágyú, egy igaz dög, őt tényleg vagy nagyon szereti valaki, vagy ahogy lejjebb is olvasom a többieket, nagyon nem. Én rajongója lettem ennek a csodának :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 18.

aesthateic

2016. május 9.

Én imádom ezt az illatot, ez egy buldózer, egy tank! Füst, tömjén, mély gyanták, szerecsendió és oud, én ezeket az összetevőket érzem ki belőle. Női besorolású de simán lehetne uniszex is, de csak női semmiképp sem! Én férfi létemre használom, emlékeztet a "megboldogult" gucci pour homme-ra meg talán kicsit az envy men-re is...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. május 9.

egyboszorka

2016. április 2.

Rajtam ez a parfüm a tömjén monodrámája. A tesztelés harmadik napján nem bírtam tovább idegekkel, és megnéztem, mik az összetevői. Először az orientális- virágos besorolás döbbentett le...Aztán az összetevőlista...A fent felsorolt jegyeken kívül van még benne egyiptomi balzsam, oud, benzoin, fahéj, papirusz, méhviasz, rózsa, jázmin, meg azonkívül csak a parfümőr és Tom Ford tudná megmondani, hogy mi. Esetleg még Luca Turin...:D. Mindegy, én tisztességgel elfogyasztottam egy teljes fiolát belőle, a rosszullét határán voltam minden nap a tömény tömjéntől, de úgy érzem, kellő és méltó vezeklés volt ez a legújabb parfümszállítmányaimért. A tömjén illatát amúgy a maga helyén és idejében szeretem, de valahogy ebben a formában, meg még parfümnek is aposztrofálva nem tudom elképzelni. Mitöbb férfiemberen sem...Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy sejtésem szerint nem tartozom a fogyasztói célcsoportba...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 2.

Cinna

2016. február 23.

Húha, ez kemény...Nem igazán tudom egy nőn elképzelni, de egy férfin sem :( Iszonyat erős, édes, bőrös sötét illat. Az összetevők között nincs, de én fahéjat is érzek. Ha egész nap viselnem kellene tuti fejfájást kapnék.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 23.

Doll66

2015. május 10.

Csak haladóknak ajánlom! Iiiiszonyat bőrös, nagyon tömjénes, rettentő pasis. Még jó, hogy csak mintám van belőle. Aquolina Black Sugar-t tesztelgettem, szédelegve a templomos szagától, hát ez egy Szent Péter bazilika, ha összehasonlítom a kettőt. Semmiképp sem biztonsági, és persze nem tucat-illat.Annyira már nem is vágyom a sivatagba, ha ilyen szag van éjszaka...Talán apukámon el tudom képzelni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. május 10.

x

2015. február 6.

Végre ismerkedem vele. Idáig nagyon fekete, bársonyos illatnak tűnik, mint egy ölelő kényelmes fekete bársony. Amolyan komfortillat a maga komolyságával együtt. Semmi nem tűnik ki, nem ugrálnak az orrodba a fűszerek, nagyon sima az egész. Valóban szaharás, és valóban fekete, az ébenfa jut róla eszembe. Nagyon megérte a minta. Picikét raktam fel, igy a fa és a tömjén dominál, de érződik, hogy van benne mélység bőven, ami bátrabb applikálással elő fog jönni. Orientális-, fa- és füstrajongóknak, illetve valami egészen újra, másfélére vágyó elvetemült vadaknak ajánlom kipróbálni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. február 6.