Uoga Uoga

Ár:   1150 Ft és 9300 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Kiszerelés:   0,7 g és 8 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Nancika, Módosítva: 2016. szeptember 9.

Ár:   1150 Ft és 9300 Ft
Kiszerelés:   0,7 g és 8 g

Természetes ásványi púder, minden káros vagy szintetikus adalékanyagtól mentes. Ez a gazdag borostyán púder hagyományos litván kozmetikum, amely antibakteriális és gyógyulást támogató hatásairól ismert. Finom, természetes arcszínt biztosít. Mica port tartalmaz, amely visszatükrözi a fényt, így az arcszín sokkal egyenletesebbnek tűnik. Elnyeli a felesleges zsírt és matt bőrt ad. Nem tömíti el a pórusokat, így a bőr zavartalanul tud lélegezni. A borostyán és a cink küzdenek a gyulladások ellen és megnyugtatják az irritált bőrt, míg a gyógyulási folyamatok felgyorsulnak. A titán-dioxid véd az UV sugarak ellen.

mrsgrob

2019. augusztus 17.

Szuper választás volt ez a púder alapozó. Megtetszett hogy kaolin is van benne. A legvilágosabb szín a Neversleeping Beauty jó nekem, sárgás tónusa pedig szépen kiegyenlíti a pirosabb részeket. Gyönyörűen beleolvad a bőrömbe, konkrétan nem látszik hogy van rajtam alapozó. Matt de nem teljesen. Nem szárítja a bőrömet, nem érzem hogy rajtam van (igaz megszoktam hogy jól aláhidratálok) és délután szeretek felfrissülni egy néhány fújás Holika Holika Good Cera arcpermettel. Jobb a fedése mint az előző alapozóimnak (Guerlain Mat Alive, Estee Lauder Double Wear Powder a régi) és szépen lehet építeni de vékony rétegben is fel tudom tenni könnyen. A pórusaimat szépen "eltünteti", még szem alá karikákra is használom finoman (de aztán nincs sírás mert csúnya lesz). Homlokomon kifényesedik délutánra de nem súlyos. Szépen a helyén marad, jobban mint az eddigi púder alapozóim. Kissé oxidálódik de az én arcszínemhez így csak jobban passzol.

Bár meg voltam elégedve az említett alapozóimmal, különösen a Guerlain-t szerettem eltekintve attól hogy nem vagyok az illatosított dolgok híve, de szépen mutatott rajtam. De egy idő után döbbenten láttam hogy egyre gyakrabban kell feltennem mert piros pöttyös az állvonal felett az arcom és néha nagy mélyen bőr alatti csomó jött elő mintha pattanás készülődne de mindig elmúlt. Sosem volt ilyen reakcióm, eltelt kis idő mire rájöttem hogy a Guerlain alapozó a hibás. Paff voltam. Aztán összeszedtem magam és megnéztem minden elérhető organikus alapozót.

Esélyes volt a Bareminerals original de azt mondják csillogó részek vannak benne ami a pórusaimmal nem lett volna barátságban. Van nekik matt alapozójuk is de az nem az én száraz orcáimra készült.
A Lily Lolo-ra azt mondták nem olyan finom textúrájú márpedig én organikusat akartam de ugyanolyan finomat mint amit addig használtam.
Az Alima Pure Satin Matte-ból még mintát is rendeltem, de valahogy nem szerettem az arcomon furcsa érzés volt mintha csípett volna és valahogy nagyon tapadós volt eszméletlen óvatosan kellett felvinnem.
A Bellapierre Mineral alapozó a képeken szemcsésebb volt és a két legvilágosabb szín inkább neutrálisnak illetve barackosnak látszott ami nekem nem jó mert bár semleges az alaptónusom, a piros foltosságom miatt az ilyen alaptónusokkal rózsaszín leszek. Az Inika Mineral alapozójával is nagyjából ugyanezek voltak a problémáim.
Az Everyday Minerals nagyon szimpatikus volt de a jojobás alapozójukra azt mondták csillog, a semi-matt és a matt alapoóiknak pedig a honlapjuk szerint ugyanaz az összetevőlistája...nade akkor hogyan semi matt az egyik és matt a másik? Nem írják...
A Sante mineral alapozójában illatanyag is van, talc is és többen jelezték hogy nem valami jó a fedése és feszül tőle az arcuk.

Egyébként ecsettel viszem fel jól hidratált bőrre ami már teljesen felszívta a krémeket. Főleg az RMK púder ecsetet használom és ha kell a nagyobb pórusú részeken a Koyudo Fu-pa14 ecsettel kissé jobban beleütögetem. Igazításra és szem alá pedig a régi Real Techniques setting brush-t.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 17.

Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Magnesium Stearate