Van Cleef & Arpels

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, Módosítva: 2012. május 31.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: virágos-aldehides

Összetétel: aldehidek, fekete ribizli, mandarin, eper, őszibarack, bergamott, szegfű, tubarózsa, orhidea, nőszirom gyökér, jázmin, jácint, török rózsa, ylang-ylang, gyöngyvirág, nárcisz, méz, szantál, tonka, ámbra, pézsma, civet, vanília, tölgy moha, vetiver

Ár: 7000ft , Eladó: Olgi72
Állapot: 60ml/kép, Helyszín: Heves, fizetés: előre utalás

Dottir

2019. május 18.

Nehéz kifejezni, mit tud ez az illat. Árad és árad, ezer virágszirmot borít a lábaink elé, nemesen, nagylelkűen, bőkezűen, nem sajnálva az élményt. Rengeteg összetevője van, elképesztő, hogy lehet ennyi mindenből ilyen gyönyörűt életre kelteni? Amit magamon ki tudok venni biztosan a virágtengerből, az a rózsa, az orris gyökér, szekfű és nárcisz. Hasonlónak érzem a Lagerfeld-féle régi Chloé-hoz, az szintén sokkomponensű, gazdag virágillat. Sokáig tart, míg leszárad és előbújik a legbensője: krémes, gazdag ámbra és szantál, szappanosan, csillogóan. Nagyszínpadon játszik, önbizalom kell hozzá. Ami miatt feltettem eladni, hogy mire itt beszereztem, már mások is gondoskodtak róla, hogy legyen nekem.:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. május 18.

Verona5

2018. február 2.

Akár jajj, akár nem jajj, és akárhogy is azt érzem, hogy ezzel az illattal megnyanyásodott az ízlésem, mert itt sokan erre asszociálnak róla - nekem ez nagyon tetszik! Kedves gazdája már óva intett tőle a legelején, mert rajta állítólag kifogott! ;) Lehet, hogy később majd rajtam is, talán a melegebb időben, de most, még tél van és háááát ez fincsi! Tetszik az aldehides zúdítás az elején kb 15-20 percig. Utána tényleg kicsit "mamis" lesz a szinte túlzó virágosságával, majd megnyugszik, szappanosodik és belecsitul a bőrbe. Viszont nem jut eszembe róla semmi öregasszonyosság vagy nagymamásság sem. Nem mondom, hogy szerelem első látásra és kissé korlátozott a hordhatósága, nem mindenkor és nem mindenhova való. Például étterembe, zsúfolt helyre vagy színházba nem ajánlanám, onnan engem is ki tudnak üldözni egy nekem nem tetsző intenzív illattal. Szabadtéri sétához vagy teraszos kinti ücsörgésre simán fújható. Engem a Bijan edt is megfogott a nagyon nagy a virágcsokrával és feltűnőségével. Szóval annak, akinek az bejön, ezt is ajánlani tudom. Persze szeretni kell hozzá az aldehideket is. Négy és fél pont, így legyen mégis négy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. február 2.

dalma92

2018. január 22.

Hujjujujujuj. Huh.

Chanel no 5 edp, edt, premiére jó barátom. Kutattam az aldehides, szappanos régi illatok után, utamba akadt hát. Olvastam fragis véleményeket is, a fentieket emlegette sok ember a First kapcsán.First edp minikére cseréltem egy kedves Krémmániással, egy másik kedvestől pedig edt-t vettem, nem apróztam el, 60 milit.
Felhívták ugyan a figyelmemet, hogy a First aldehidmennyisége már nem piskóta, mondhatni szemberöhögi az Ötöst... Ugggyanmáár, bírni fogom!
Hát nem bírtam.
Hosszas leszáradás után rajtam szegfű dominált, még mindig rengeteg aldehiddel.
Nekem ez már nem az élvezhető kategória.
Rettentő tartós, óriás sillage.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 22.

Hujjujujujuj. Huh.

Hát nem bírtam.
Hosszas leszáradás után rajtam szegfű dominált, még mindig rengeteg aldehiddel.
Nekem ez már nem az élvezhető kategória.
Rettentő tartós, óriás sillage.

dobolank

Korcsoport: >54
2017. március 18.

A viszonyunk 2014-re datálódik, amikor néhány mintát elhasználtam, tetszett nagyon, mégis úgy döntöttem, hogy ez a maga húsvéti kölnis indításával és pipereszappanos leszáradásával szigorúan négy fal közt élvezhető illat, viszont mivel ez a férjem egyik kedvenc előfordulási helye is, és ő mérsékelten lelkesedett érte, nem vettem meg nagyban.

Most viszont fogyóban van a Volupté a háztartásban, és elgondolkodtam, azt vegyem-e újra, vagy inkább ezt. Végül annyira vágytam virágokra, hogy ezt vettem meg, bár nem tudom,hogy jól tettem-e.

Hasonló, áprilisi hangulatú illatok ezek, habár az egyik a korai áprilisi, a másik a májusba hajló dús virágillat. Mind a kettő édesen erőszakos virágokkal indít, de a Volupté leszáradása rajtam gyömölcsös-heliotrópos gondolatnyi vaníliával, míg a First végig megtartja virágos-szappanos jellegét, noha kontúrtalanná válva egyre szappanosabb lesz.
A Volupté előnye, hogy felfújástól a leszáradásig bájos és mókás, fordulatokban gazdag utat tesz meg, míg a magát irgumburgum halálkomolyan vevő First végig kitart a maga korlátai közötti dús összetettség mellett. Mindamellett nagyon szép illat ez a maga puffosujjúruhás módján, bár talán még kevesebbeknek való, mint a Volupté. Mondjuk azoknak, akik nem vetik meg a haláltömény hullámokban lecsapó virágillatot még akkor sem, ha bizony klasszikus húsvéti kölnis (bár ez alighanem fordítva van, gyerekkorunk húsvéti kölnijeit koppintották ilyenekről).
Hadd emlékezzem meg az üvegéről, ami az egyik legelegánsabb parfümösüveg, amit láttam, a diszfunkcionális kupak ellenére, ami nem zár, viszont fogantyúként tud működni. A parfüm maga is éppen így elegáns ma.

Az aldechidek engem önmagukban nem zavarnak általában sem, de ez a parfüm annyira virágos, hogy szinte nem is érzem benne ezt a fícsört. A legtöbb virágos és még harmonikus illat, amit valaha is éreztem parfümben. Egy kis Égalité hercegnő, semmi sem lóg ki...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2017. március 18.

Piri11

2016. április 17.

Hú, az eleje tényleg nagyon orrbavágó, igen tisztességes aldehid mennyiség miatt. Majd egy rövid időre nagyon „mamás” illattá válik, utána viszont tényleg nagyon kellemes (talán egy kicsit régimódi) tisztaság illatú lesz, virágos felhanggal. Nem egy mai illat, de szerintem nem is idejét múlt. A megfelelő személyen nagyon egyedi és egyéniséget kifejező tud lenni.
Még tesztelgetem, de így elsőre nekem nagyon tetszik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. április 17.

Még tesztelgetem, de így elsőre nekem nagyon tetszik.

zsokaw

2016. február 3.

Talán az aldehidek miatt...de nekem ez egy "orrba vágós"" parfüm első fújáskor és sajna leszáradáskor is egy nehéz, nem igazán modern illattá válik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 3.

eperjeske

Korcsoport: >54
2016. január 10.

A múltból egy emlék számomra. Valamikor szerettem, de nem lett tartós az együttélésünk. Tele van virágokkal, én mégis mindig éreztem benne valami kesernyéset.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2016. január 10.

potitepirii

2014. október 27.

Biztosan nem a parfüm hibája nyilván még nem értem meg rá,de nem hozzám való,valóban szappanos,ha elszáll az ereje akkor pedig olyan lágy-kellemes, de engem sajnos nem fogott meg....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 27.

fekete.doresz

2014. március 27.

A nagy klasszikus! Ez egyik nagy kedvencem. Finom, elegáns, luxus virágillat és tartós. Átölel, kényeztet. Sokadik üveg után is 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. március 27.