Van Cleef & Arpels

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: miraclum, Módosítva: 2012. június 8.

Lelőhely:   parfümériák, online

PerfumePippi

2018. január 7.

Karácsony előtti ámokfutásom utolsó darabja...egészen pontosan szerintem nekem sikerült megvennem az utolsó, hazánkban föllelhető bontatlan, dobozos példányt, ami egy parfüméria polcán árválkodott. Még nyáron szúrtam ki, aztán azóta sem kellett senkinek. Hát - lehet, hogy ez egy túlérett darab, nem tudom, mennyi idő után kezd el változni egy parfüm illata, szóval elnézést, ha nem a régi, eredeti illatról írok, hanem arról, amit én most érzek.
Van valami kis perverzitás ebben az illatban! Amikor kifújom -és ebből gondolom, hogy picit túlérte magát-, a citrusos, borsos fejjegy mellett azonnal betolakszik egy szúrós, pisi-szerű (pardon: animális), hígított ámbrás elem. Ez végig megmarad benne, az illat életének első szakaszában ettől lesz amolyan nagyon vintage-darab. Öregasszonyos, no; brokátdrapériák, békebeli szalon, szárított virágcsokrok. Aztán jön a púderes virágcsokros szakasz. Jól ismert, a parfümőrök kedvelt trükkje minden korszakban - elvégre a púder az púder! És itt jön be az az aprócska kis pardon: ha ez egy szimpla kis virágos púdercsokor lenne, akkor azt mondom, hogy kész, ennyi, komfort érzésnek jó, elvégre bőrközeli lesz. De nem: a púderes csokrunk mögött végig ott erősít az a szúrós, ámbrás jegy, amitől nagyon régies-de immár nem öregasszonyos marad. És picit agresszív. Nekem a viktoriánus kor lefojtott szexuális agressziója elevenedett meg: a felszínen kifinomult és jólnevelt minden és mindenki,de a mélyben...nos, ezzel az illattal kicsit bele lehet pillantani abba a mélységbe.
A hangulatkeltő ereje okán számomra négy csillagot ér.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 7.

A hangulatkeltő ereje okán számomra négy csillagot ér.

egyedszilvi

2014. december 22.

Anyumnak vettem karácsonyra.Én nem tudnék vele azonosulni,de egyedi,szantálos beütésű,púderes illat,pár óra múlva nagyon finom lesz,lágy,átölelő.
Szeretem az ilyen különleges illatokat,melyek sokat változnak kifújástól-bőrközeli állapotáig.Érdemes mintát illatolni.Maximálisan 5 pont.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. december 22.

galagonyanya

2014. november 2.

Nemrég megszereztem magamnak, és be kell valljam, a vágyam fő tárgya konkrétan ennek az üvegcsének a birtoklása volt. Ennyire gyönyörű, dekoratív, már-már művészi parfümösüveggel nem mindennap találkozni. A tartalma sem megvetendő: a rózsás-púderes illatok között mindenképp dobogós helyen szerepelhet. Eleinte kissé túl rózsás, túl virágos, ám mikor lecsendesedik, megszelídül, nagyon-nagyon kellemes, bőrközeli, púderes illatban gyönyörködhetünk. Négy és fél csillag, mert nem akkora kedvenc, négyet adok, egyelőre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. november 2.

laracroft

2014. január 27.

Huhúúú, nagyon-nagyon púderes...Fragranticán sokan hasonlítják a régi sminkek illatához,és milyen igazuk van! Még fiatalabb koromban, az első játékrúzsaimnak volt ilyen illata, meg anya nagy szemhéjpúder-palettájának. :)
Tartósnak tartós, de nem túl erős, nem bánt senkit.
Összességében kellemes,de én nem szeretek ilyen illatú lenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. január 27.

Tartósnak tartós, de nem túl erős, nem bánt senkit.
Összességében kellemes,de én nem szeretek ilyen illatú lenni.

Amanda

2013. február 13.

A vélemények alapján kíváncsian vártam milyen is lehet a nagy First kishúga. Valóban púderes és virágos. Rajtam inkább a púderesség érződött vaníliával keverve, mint egy finom babapúder úgy ölelt körbe az illata. Lágy és nőies, kiváló őszi-téli viselet lehet, ugyanis határozottan megjelenik benne a First illata is. Rózsaszín üvege ne tévesszen meg senkit, ez tényleg nem egy 'rózsaszín' parfüm, már-már komolynak nevezném. Engem meggyőzött ;)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. február 13.

gerbaud

2012. július 2.

Nagy szerencsémre egy webáruházban, ahol épp mást készültem megvásárolni, nagyon akciósan kínálták a First Love-ot. Azért nagy szerencse, mert így sem elsőre néztem utána ennek a parfümnek a www.fragrantica.com-on, hanem sokadikra. Ránézésre ugyanis azt gondoltam, a First alapjait meglovagolva valami unalmas és trendi királylányos illatocska tizenéveseknek. Parfümériában bóklászva sem valószínű, hogy leemeltem volna a polcról.
Aztán miután elolvastam a hozzászólásokat, nagyon kíváncsi lettem, annyira, hogy meg is rendeltem. Legfőképp az győzött meg, hogy a Chantilly-hez hasonlították, ami a szívem egyik csücske bizonyos aspektusokból. Valóban orrbaötlő a hasonlóság.

Fejjegyei: mandarin, osmanthus
Szívjegyei: pünkösdi rózsa, orchidea, ylang-ylang
Alapjegyei: ámbra, vanília

A virágok nagyon erőteljesen képviseltetik magukat, egy igazán meleg, nagyon púderes csokorrá állnak össze. A fejillatában a mandarin és az ylang-ylang pici füves zöldessége ad neki némi frissességet, de már ekkor is erőteljesen púderes. Később az osmanthus és legintenzívebben az orchidea érvényesül, az alap pedig nagyon finom ámbrás-vaníliás.
Akik kedvelik a szép virágos-púderes kreációkat, azok szerintem mindenképp próbálják ki, nem hiszem, hogy csalódni fognak, sőt:). Akik viszont a frissebb vagy erősen cukros (pl. pinksugár), divatosabb parfümökért rajonganak, kérem, inkább a közelébe se menjenek, mert ezt is nyanyás jelzővel fogják illetni, pedig egyáltalán nem az.
Edt létére rajtam meglehetősen tartós. Az őszi-téli időszakban igazi élmény viselni, de én melegben is szeretem, amíg nincs 35 fok:). A külcsínnel kapcsolatban elfelejtettem megemlíteni: közelről szemrevételezve már kevésbé feltételeznék ultramodern illatfelhőt. Kissé ódon romantikát sejtet, és azt is kapunk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. július 2.

Fejjegyei: mandarin, osmanthus
Szívjegyei: pünkösdi rózsa, orchidea, ylang-ylang