Vichy

Ár:   7267 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: SzemanReka, Módosítva: 2021. március 25.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők

• Segít megelőzni a ráncokat, sötét foltokat és az UV-sugárzás, valamint a légszennyezés által előidézett oxidatív stressz kialakulását.
  • Szabadalmazott NETLOCK technológiával: új technológia, amely összefüggő bevonatban rögzíti a fényszűrőket az ultrakönnyű, láthatatlan, nem zsíros eredményért.
  • Verejtékálló.
  • Hipoallergén.
  • Szemorvosi ellenőrzés mellett tesztelt.

Ár: 4000 Ft. , Eladó: hdia
Állapot: új, bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel/posta

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Torpece

2024. május 22.

Tavaly fedeztem fel ezt a fényvédőt, akkor még éppen a lélektani határt súrolta az ára, amennyiért egy webáruházban meg tudtam vásárolni. Mindenféle márkán túl vagyok, Eucerin, La roche és társai, több-kevesebb sikerrel váltak be ezek. Viszont ez a Vichy már első használatkor annyira bevált, hogy már előre féltem mi lesz velem ha elfogy. Télen-nyáron mindig a napi rutinom része a fényvédőzés, nemcsak nyári kellék a kozmetikumaim között. Nagyon könnyű, láthatatlan krém ami valóban egy csoda. Nemcsak mint fényvédő működik, mint arckrém is nagyon jó! Nekem nagyon tetszik a diszkrét illata, pillanatok alatt felszívódik és olyan, mintha nem is lenne rajtam semmi. Nem kukacosodik és nem izzad alatta a bőröm, ami sajnos sokszor a veszte volt nálam egy jónak gondolt krém esetében. Egyetlen nagy hátránya van, mégpedig az ára. Ettől eltekintve a legeslegjobb fényvédő arcra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2024. május 22.

Luiselotte

2024. május 10.

Itteni ajánlások hatására vettem meg és eddig nagyon tetszik.
Felrázás után 4-5 pumpálásnyi mennyiséget oszlatok el az arcomon és a nyakamon, ha kell akkor 2-3 nyomásnyi megy a dekoltázsomra is.
Könnyű, szinte vízszerű fluid, hamar beszívódik, selymes bőrérzetet hagy maga után. A szemem köré is felkentem és egyáltalán nem csípett, amit nagyon tudok értékelni.
A flakonja kicsi, egyszerű, jól kézre áll, a pumpa szépen adagol. A többrétegű matrica ami rajta van egyben jött le, kár érte, mert szívesen elolvastam volna a feliratot.
Hátránya : kis mennyiség viszonylag magas áron, átszámolva a Shiseido arcra való naptejet ami 50 ml-s olcsóbban meg tudom venni. Hamar el fog fogyni, mert az állaga miatt sokkal többet viszek fel, hogy biztosan mindenhova jusson belőle.
Mindezek ellenére a színezett változatra is kíváncsi vagyok.
Upd: csak ezt kentem fel ma reggel a délutáni takarításban egy kicsit megizzadtam, azonnal elkezdett rólam lefolyni és csípett is mint a veszedelem. Ezt nyáron 35 fokban felkenni nekem öngyilkosság lenne.
Idehaza fogom elhasznàlni amikor egész nap csak ülök ès olvasok….

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 10.

Itteni ajánlások hatására vettem meg és eddig nagyon tetszik.
Mindezek ellenére a színezett változatra is kíváncsi vagyok.
Idehaza fogom elhasznàlni amikor egész nap csak ülök ès olvasok….

agipeaceful

2024. április 24.

Update: Hosszú távon sajnos nem vált be, mert pattanásos lettem tőle, és bár nem csípi a szememet, de viszket tőle.

A sokadik fényvédő, amit kipróbáltam, már-már feladtam a próbálkozást, mert mindegyik csípte a szememet (LRP, Uriage, Bioderma, Revox), de ez végre nem okoz irritációt. Még csak néhány napja használom, kellemes folyékony állagú, könnyen kenhető krém, selymes tőle a bőröm felkenés után. A parfümtől picit félek, hogy hosszú távon irritálni fogja az érzékeny bőrömet. Frissítem majd a hozzászólást, amikor több tapasztalattal rendelkezem, egyelőre biztosan 5-ös az értékelés.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. április 24.

danyadi77

2024. január 1.

Az LRP Anthelios age correct mellett a kedvencem. Először nem szerettem a túl híg állaga miatt, szinte kifolyt az ujjaim között, de miutan megszoktam, a többi fényvédő volt a furcsa. Engem nem irritál, nem érzem zsírosnak és jól lehet rá sminkelni is. Kivételesen talán nincs túlárazva sem, mint Vichy.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. január 1.

Amirah

2023. december 31.

Kitűnő fényvédő, kellemes illattal. Gyorsan beszívódik és nem csillog tőle az arcbőr. Már többször megvásároltam a terméket.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 31.

eva.zs.hajdu

2023. szeptember 2.

Sajnos voltam olyan bátor, hogy a színezett verziót vettem meg, most pedig azzal küszködök, hogy valahogy el tudjam használni, és ne kelljen a kukában landolnia. Alapvetően nem az árnyalattal van probléma, viszonylag kevésbé üt el még az én világos bőrömtől is, azonban lehetetlen felvinni úgy, hogy egységes képet adjon és ne legyen foltos... Kézzel, szivaccsal is próbáltam, egyedül talán az vált be a legjobban, hogy összekeverem egy Geek&Gorgeous termékkel és úgy viszem fel az arcomra, de még mindig nem tökéletes mert itt-ott foltos maradhat. Az állaga sem a legjobb, kinyomás után szinte egyből szárad (nyilván pont emiatt nehéz elkenni). Számomra ez egy nagy csalódás. Illetve a lényeg: sajnos volt, hogy picit megpirult az arcom annak ellenére, hogy SPF50+ :( Viszont ha még többet kennék fel belőle, akkor már tényleg úgy néznék ki, mint aki maszkban van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. szeptember 2.

Leander

2023. július 17.

Korrekt fényvédő, de a Mádara termékeihez képest a kanyarban sincs. Jó lehet viszont annak, aki alapozó alá akarja használni, jól lehet rá sminkelni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. július 17.

panelli

2023. július 13.

Remek fényvédő, az első, ami a kombinált bőröm pórusait sem tömíti el, mégis hatékonyan véd. Gyorsan beszívódik, nem veszik össze a nagyon basic sminktermékekkel sem, amiket nyáron alkalomadtán feldobok. Alá a márka boosterét használom, a kettő együtt álomszerűen teszi a dolgát. A Vichy 3 lépéses ajánlása a booster krémet is előirányozza alá, amitől óva inteném a hozzám hasonlóan kevert bőrtípussal bírókat, nagyon sok a 3 réteg együtt. Egyébként szuper termék, imádom a könnyű textúráját, határozottan újravevős.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. július 13.

Hortenzis

2023. július 11.

Az érzékeny bőrömre nem a legjobb fényvédő. Nem lesz csillogó-zsíros tőle az arcom, de felkenés után kipirosodik, valószínűleg a parfüm a baj.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 11.

egyboszorka2.0

2023. július 1.

"Kénytelen" vagyok nyaralás alatt véleményt írni róla. Lancaster, Dior, La Roche- Posay, Shiseido, Bioderma, Clarins, Uriage, Sisley voltak az eddigi próbakörösök, tartósan használtam őket, nem csak egy- egy próbatasak erejéig, jelzésként csak annyit írok, hogy nem voltam teljesen elégedett velük, a színezett példányok (pl. Lancaster) szerecsen nővé változtattak, a nem színezett példányok (pl. Clarins, La Roche- Posay) pedig fehéres fényű diszkógömbbé.
A Vichy terméket egy magazinhoz csomagolták kis próbatasakban, innen is hatalmas köszönet érte, többet ért, mint az egész újság. 40 ml- es kiszerelésű, színezetlen termék lett végül az enyém, a kedves gyógyszerész hölgy rám nézett, és amikor közeledtem a pulthoz a színezett verzióval, már mondta is a verdiktet: "Sötét lesz!".
Nagyon elégedett vagyok, számomra az utóbbi évek legjobb terméke: SPF50, ami hófehérkeként arcra nekem kötelező (testre Eucerin Actinic Control SPF 100). Nem fehér, nem csillog, pillanatok alatt a bőrbe simul, semmiféle ragacsos érzetet nem hagy maga után. Ha éppen olyan az alkalom és pici smink kell, akkor nagyon jól tartja az alapozót (jelenleg Sensai Luminous Sheer), vagy a BB (jelenleg L'Oréal Magic BB) vagy CC krémet (Lauder vagy Chanel), ezen kívül csak szempillaspirált és ajakfényt használok ebben a hőségben, szemhéjfestékkel való együttműködésről nem tudok beszámolni.
Az életkoromból adódóan már kissé száraz a bőröm, illetve apróbb ráncaim is vannak, nem szárít tovább, sőt, kimondottan jól hidratál, illetve a legnagyobb örömet azzal okozta, hogy nap végére sem gyógyult bele a ráncocskákba, az a legnagyobb félelmem mindenféle fényvédő- és sminktermékkel kapcsolatban.
Nagyon elégedett vagyok vele, biztosan újraveszem, a 40 ml idén nyárra eleve nem lesz elég, és ha ki is próbálok más termékeket is, ez egyelőre betonbiztos helyet kap a nyári rutinban.
Az ára most már 10 ezer forint felettről indul a patikában, ahogy utánanéztem, online jóval kedvezőbben is elérhető. Nagyon jó termék.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. július 1.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Niacinamide, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol
Vitaminok: Niacinamide, Tocopherol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Mesterséges olaj, amit bőrpuhító (emolliens), sűrítő, és sikosító (a krémet könnyebben kenhetővé tevő) anyagént használnak. A zsíros bőrűeknek és pattanásokra hajlamosaknak érdemes kerülni, mert komedogén (pattanásokat okozó) és pórus elzáró összetevőnek számít.

Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.

Kelátképző szer, amelyet kozmetikai készítményekben használnak, hogy fémionokhoz vagy fémvegyületekhez (pl. réz vagy vas) kötődjenek, ezáltal megakadályozzák, hogy azok a bőrhöz vagy hajhoz tapadjanak. Az összetevő szerepet játszik a termék általános stabilitásában, esztétikájában és hatékonyságában. Ezen kívül k hozzájárul a termék tartósítószer-rendszerének megerősítéséhez is, mivel megakadályozza, hogy a fémionok destabilizálják a tartósító összetevőket a vízbázisú készítményekben.

A Vitreoscilla Ferment a Vitreoscilla fermentálásával nyert kivonat. Tanulmányok kimutatták, hogy a Vitreoscilla Fermentnek ugyanolyan előnyei vannak, mint a probiotikumoknak, vagyis segít fenntartani az egészséges mikrobiomot, mely révén segít fenntartani a bőr hidratáltságát és csökkenti a gyulladást. E szerint a kutatás szerint az összetevő Vichy termálvízzel kombinálva erősíti a bőr védekezőképességét és barriert. A kivonat nagyon gazdag aminosavakban, beleértve a jelenleg ismert mind a 13 nem esszenciális aminosavat, és mind a kilenc esszenciális aminosavat.