Whamisa

Ár:   13 400 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: nekoSX, Módosítva: 2018. február 19.

Ár:   13 400 Ft
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál, Kombinált
Bőrprobléma:   Vízhiány

Az Organic Flowers Nourishing krém egy intenzív, gazdag és gyorsan felszívódó krém anti-aging tulajdonságokkal. Különleges összetevői, mint a mangómag-, kakaó-, avokádó- és sheavaj, tartósan táplálják, védik, valamint érezhetően simábbá teszik a bőrt. Alapját a desztillált víz helyett aloe vera növényi kivonat képzi, ezáltal a bőrnyugtató krém maximális tápanyag ellátást biztosít. További 8 növényi kivonatának hatóanyagai fermentáció által nyertek, és láthatóan fiatalosabb megjelenést biztosítanak.

Az összetevők 95,3%-a ellenőrzött biológiai gazdálkodásból származik.

Limadunia

2019. március 15.

Ez egy nagyon jó kis krém, kellemes könnyed állagú, viszonylag hamar beszívódik, bár amikor szétkenem még 1-2 percig fehér foltos a pofim, sminkelés előtt mindenképp kell várni kicsit hogy teljesen elnyelje a őr. Bevallom nekem ez a tubusos kiszerelés nem tetszik, egyszerűen nehéz adagolni, csomószor többet nyomok ki, akármennyire is próbálok óvatos lenni, mivel a krém elég folyós. Másik ok a csillag levonásáért az, hogy ezt intenzív hidratálónak reklámozzák, nos az én szuperszáraz vízhiányos bőrömre ez már nem elég, sőt ezt inkább kombinált vagy enyhén olajos bőrre ajánlanám. Ami jó benne hogy nincs illatosítva (érzékeny bőrűeknek, mint én, ez feltétel) akár szemkörnyékre is igen nyugodtan rá lehet kenni. Mindenesre mivel ilyen ár mellett én már az abszolút tökélyt várom el, ezért csak 4 csillagot adok.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 15.

nekoSX

2018. május 6.

UPdate: elfogyott, és bár még kb.egy hónap volt hátra a felbontástól számított 8hónapból, már most elkezdtek szétválni a komponensei: nevezetesen víz folyt ki először a tubusból (ok tudjuk "víz" mint olyan nincs benne...na de mégis víztiszta-színtelen folyadék volt) a krém illata is eltűnt, vmiféle szag maradt meg csak és a krémes állag is darabos lett. Nem túl biztató volt, ezért testre használtam el az utolját. Hiába a meleg idő, hűvös helyen tartom a krémjeimet, nem indokolja semmi ezt a formai átalakulást. Érdekes módon a WHAMISA Deep Rich Lotion-nal egyszerre vettem, egyszerre nyitottam ki mind a 2 terméket és felváltva használtam és a Lotion-nál semmi ilyet nem tapasztaltam, a dupla mennyisége miatt még ugyancsak van belőle. Szerintem itt jön elő az az egyszerű tény, hogy a Lotion üvegtégelyes és pumpás ez a krém pedig a gagyi műanyag tubusos megoldás. Egy bizonyos árszint felett kötelezővé tenném a pumpás kiszerelést, főleg kevés tartósítószert tartalmazó bio-termékeknél.
A tapasztaltak miatt le is vonok 1 csillagot és nem ajánlom senkinek a nyári rendelést. Azt viszont fenntartom, hogy hidegben és sötétben (téli estékre) nagyon szerettem.

Naa ez a Whamisa tényleg hozza az ígérteket: gazdag krém mégis elég gyorsan felszívódik, jól hidratál és visszazsíroz, szerintem az én bőrömnek és koromnak tökéletesen megfelel. Sajnos az illóolajok miatt csak éjszakára merem használni (fényérzékenyítés), vagy így télen, ha tudom, hogy nem fogok kint tartózkodni, akkor felkerül nappalra is.
Illata a nagyon szeretem, finom és légies Whamisa, olyan mint a csomagolása egy gyönyörű, visszafogott pasztel kis csoda.
Ami még szintén nagyon pozítív, hogy a dobozán az összetevőknél fel van tüntetve a százalékos mennyiség, minden gyártónak követendő példa lehetne, itt aztán nincs mellébeszélés vagy glicerines tocsogás, a számok magukért beszélnek.
Örülök, hogy rátaláltam! Irritációt/pattanásokat nem okoz, abszolult bőrbarát szerelem!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 6.

Antioxidánsok: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil
Hidratálók: Persea Gratissima (Avocado) Butter

Avokádóvaj, melyet az avokádó húsából készítenek. Az avokádóolajhoz képest elég kevés információ van az avokádóvajról, de a Lush honlap szerint egy kiváló hidratáló és emollient anyag, mely könnyen olvad, hidratálja és simává teszi a bőrt.

Méhpempő, mely a méhek garatmirigyében termelődő fehéres, tejszerű, sárgás színű, savanykás, szúrós illatú anyag, mely elsősorban a méhanya tápláléka, de élete első három napján minden méhlárva ezt a táplálékot kapja. A méhpempő több mint 150, biológiailag aktív összetevőt: fehérjét, zsiradékot, cukrot, vitamint, ásványi anyagot, nyomelemet, enzimeket és még számos egyéb bioaktív anyagot tartalmaz. Összetétele: víz 70%, protid 15%, glucid 12%, lipid 3%.

Sok féle jótékony hatást tulajdonítanak a méhpempőnek, de a bőrre gyakorolt hatásával kapcsolatos állítások (pl. képes megakadályozni a ráncok kialakulását és gyógyítani az aknés bőrt) Paula Begoun szerint még nincsenek tudományos kutatások által alátámasztva, bár némi feszesítő, vízmegkötő tulajdonsággal valószínűleg bír. Az összetevő az arra érzékenyeknél helyileg alkalmazva kontakt dermatitiszt és az irritációt okozhat, viszont ritkán alkalmazzák akozmetikumokban olyan koncentrációban, hogy az gondot okozzon.

Az összetevő kifejezetten instabil, levegőre, hőre és fényre könnyen lebomlik, ezért a méhpempőt tartalmazó kozmetikumokat érdemes hűtőben tárolni és kerülni a tégenyes, áttetsző csomagolást.

Egy dél-ázsiai moszatfajnak, az ún. tengeri szőlőnek (vagy más néven a zöld kaviárnak) a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gél- és filmképző hatású összetevő.

Az Ausztráliában őshonos szantálfa kérgéből kivont illóolaj, melyet CosIng hivatalos funkció besorolása szerint maszkoló (szagokat, ízeket semlegesítő hatású) összetevőként használnak a kozmetikumokban.

gólyaorrok nemzetségébe tartozó, Geranium Maculatum nevű növény leveleiből és szárából kivont illóolaj. Maszkoló, tonizáló anyagként használják a kozmetikumokban.