Yves Saint Laurent

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: kolozsve, Módosítva: 2018. május 7.

Lelőhely:   parfümériák

Keleties-fűszeres illattípus (koriander, szilva, citrusfélék, bors, jázmin, bergamott, szegfű, szantálfa, pacsuli, fahéj, őszibarack, gyöngyvirág, rózsa, borostyán, pézsma, kókusz, vaníllia, benzoin, vetiver, tömjén, cédrus, mirha).

Ár: 15 000.- forint ajánlott postával. , Eladó: radinm
Állapot: 30/20, Helyszín: Oroszlány, fizetés: Előre utalás után postázom, személyesen Oroszlányon tudom átadni
Yves Saint Laurent Opium vintage
Ár: 2000ft +posta , Eladó: nanu77
Állapot: 5ml Frissen fújva vagy 50ml /fotó 13.000ft+posta , Helyszín: --, fizetés: Banki utalás után postázom

adrica

2019. december 7.

2017. február 3.: Ez a csoda is 1977.-ben született, akár csak én. Ez nem lehet véletlen! Ráadásul karácsonyi, téli születésű lévén, minden ami: fahéjas, édes, fűszeres, vaníliás, szantálos az nekem szinte a vérembe van ivódva. Ez és sok más megtalálható benne, és elsősorban a fahéj miatt, de nekem ez egy szerelem. Nem rendelkezem ezzel az ikonnal, de szeretem. Tudom, hogy létezik, és olyan nekem mint a legjobb barátnőm. Néha meglátogatom, de nem viszem haza, vagy csak pár napra, amikor ott alszik és bandázunk. De aztán egy idő után elég lesz belőle. Szóval ő is olyan. Meg van, hogy mikor, hova. Őt egy alkalmi, téli bálos, színházba járós, templomi, adventi időszakban tudnám elképzelni. Amikor az ember beburkolózik mindenféle prémbe, melegbe, akkor a lelkét is betakarná ilyennel. Nekem ő olyan misztikus, mint az angyalok hangja. Majd még találkozunk, tudom, de még nem jött el az ideje.

2019. január: Innentől ez a parfüm az első ilyen fájó illat lesz. Dédi elment. Őt csak szupernagyinak hívtuk, mert kora ellenére mindig nőies, magára adó, felvilágosult nő volt. Bevezette a reformkonyhát, míg más nagymama zsírtól csöpögő kajákat csinálta, addig ő a legfinomabb, legegészségesebb salátákat és legfogyókurásabb sütiket. Ma azt mondanánk Szuper Woman! Aztán amikor a hagyatéka közt megláttam ezt a parfümöt, összeszorult a szívem. Csak otthon a kupakból szagoltam meg, és rögtön rájöttem, hogy ezt használta a párom tiszthelyettes avatásán, a szallagavatón, az esküvőnkön, kislányom születés napjain, és az utolsó, amin résztvett az ovis ballagásán is. Ez Dédi! Itt van velünk újra és újra amikor kinyitom az üveget. Már majdnem egy év telt el, de nem vitt rá a lélek, hogy magamrafújjak belőle. Most már tudom, hogy hova fogom először használni. Mintha fentebb megéreztem volna, szinte tudtam: karácsonykor a templomban. Ezt most máshova nem tudnám. Ennél szentebb, tisztább, felemelőbb helyre nem tudnám. És akkor és ott újra velem lesz Ő megint. Aztán ki tudja? Talán egy ballagás, egy szalagavató, majd egy esküvő. Bár ez nem az én illatom, megmarad ez Neki. Szerintem ez egy Vele való kapocs lesz, és ha hiányzik, csak egy szippantás és megint beszélgetek Vele. Háromnegyed évembe került, hogy ezt elmeséljem nektek, mert nagyon nehéz volt. Most már megy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 7.

souriantefille

2017. április 6.

Anyukàm kapta ajàndékba, de mivel azt mondta, hogy neki ez túl erős és gyomorforgató, gondoltam teszek én is egy próbàt. Kàr volt.. Abban a pillanatban, ahogy kifújtam a csuklómra, úgy gondoltam, ez a legpocsékabb parfüm, amihez valaha is volt "szerencsém". Nyilvàn ízlések és pofonok, ahogy visszaolvastam, sokaknak elnyerte a tetszését, de engem a rosszullét kerülget, ha megérzem az Opium szagàt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 6.

majoreszternora90

2016. december 21.

Kaptam egy mintát ajándékba, de amikor fújtam belőle, megijedtem. Ez a régi változat van benne, és szerintem megromlott. Emlékszem még rá gyerekkoromból, meg még nem olyan régen kapható is volt ez a fajta üveges, párszor beleszagoltam a boltokban. Olyan "rettentő parfüm" volt nekem mindig, de a minta inkább undorító. De, ha nem fúj belőle az ember, csak a fújókáját szaglássza, nem az undi szagot érzed, hanem ezt a régi emlékezőset. Ez pedig nem is rossz annyira. Fűszer, fűszer hátán, borzalmas, vérszomjas nagyvad, ember legyen a talpán, aki meg tud felelni az elvárásainak. Ehhez nem szabad nyúlott macinaciban enni a krumplistésztát a kislábasból.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 21.

Oeminoemi

2016. október 8.

Szomorú_dolgok_mappa_első_tétel

Tíz éves koromban, szabadtéri színházba készültem, s ezzel (a vegyi fegyverrel) fújt be a mamám (nem 1 fufu á nem, legalább 5-6). Mégsem sikerült elriasztani tőle. Azt az estét nehéz volt átvészelnem, de ami nem öl meg az....
Szívből sajnálom hogy kivégezték, megszüntették, reformulálták. Remélem egyszer még visszaadják. Ritka, additív szer, csodálatos és letaglózó, kis mennyiségben gyógy/csodaszer, túladagolva már fáj.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 8.

Szomorú_dolgok_mappa_első_tétel

tothszilvi75

2016. március 25.

Anyósom illata, aki ugyan Osztrák, de nem nyanya és nem rikácsol. Végtelenül csinos, fiatalos festőművész, hozzá úgy passzol mint egy második bőr. El sem tudnám más illattal képzelni. Mesés illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 25.

szilviakiralyno

2016. február 25.

Nagyon nehéz Nekem is írnom erről az illatról, de ahogy látom, a többi bejegyzés íróiban is megmozdult a lelkében valami , legyen akár pozitív vagy negatív. Én természetesen nagyon pozitív élményeket kötök az illathoz, szerencsés voltam, hogy a 80'-as évek közepe táján megismertem, nagypapámnak köszönhetően, aki nagyimnak vásárolta, de Ő kijelentette, hogy nem az Ő világa, nem fogja használni, így papikám megkérdezte Édesanyámat, aki viszont világgá menekült tőle, így maradt a papa szekrényében, amiből időnként csenni merészeltem. Amikor magamra fújtam, gyermekként, még nem tudtam mit jelent a mélysége, a fűszeressége, egyszerűen csak tetszett ez a luxusillat.

Ma már tudom, és boldogan használom is.. újra. Volt idő, amikor elviselhetetlen volt számomra, főleg a huszas éveim elején, amikor egy nagyobb üveggel megvettem, mert a név és az emlékek tisztelete erre sarkallt. Persze, éretlen voltam az illathoz, nem is tudtam méltósággal viselni, és akkor még nem is állt jól. Sokszor, amikor estére magamra fújtam egyet, megfájdult a fejem, idegennek éreztem.
Később aztán ahogy felnőttem az illathoz, és rengeteg drámán átmentem én is, ahogy előttem szólók is írták, már kezdett ill. én kezdtem felnőni, megérni az illathoz. Most fogyott el az évek alatt összeérett vintage darab, de tulajdonképpen ha meg is köveznek érte, nekem az újrareformulált illat jobban is tetszik, a napokban vettem egy 30 ml-es kiszerelést. Kicsit lágyabban illeszkedik a bőrömhöz, valamiért komfortosabb érzés.
Sokan azt írják, hogy elviselhetetlen, vagy nagyon közönséges, de szerintem Ők még nem értik meg az illat üzenetét, mert kell hozzá lelkiség, kell hozzá élettapasztalat.
A tömjén és a szegfűszeg valóban addiktív keveréke bontakozik ki, még több fűszerrel, még több illatmolekulával, valami döbbenetesen erős, és mégis bársonyosan ölelő, harcias, de mégis nőies, egyszerűen tökéletes.
Opium és mámor... végül is én kiérzek némi fricskát is belőle, hiszen célzás is lehet, hogy erősen tömjénes, és Yves Saint Laurent adhatott egy képzeletbeli taslit az egyháznak, miszerint a mondás is tartja: " A tömjén az egyház opiuma" . .. és valóban, a tömjén pszichoaktív szer,hat testre, lélekre egyaránt, elősegíti a szellemi megtisztulást és elmélyülést, üzenet az isteneknek..
Az illat által valóban istennőnek érzem magam, hatalommal a kezemben, és csupán hangulatomtól függ, hogy rombolok-e, mint a harc istennője, vagy termékeny, alkotó mámorba merülök.
Biztos vagyok abban, hogy azért is ilyen megosztó, mert nőiessége , melegsége mellett ott van az a fűszeresség, és ezeknek a kombinációja, amely olyan harcias, vad , zabolátlan illatszerré teszi, így nem is viselheti más, csak olyan egyéniség, aki már személyisége legmélyebb oldalát is ismeri, aki tudja merről indult és merre halad, tudja, ki Ő maga, mit vár az élettől, és ezért a legmesszebb képes elmenni, és a félelem legkisebb jele sem látszik rajta. Az Opiumot érteni kell, nem csak " tudni" viselni.- Tudni viselni kell egy nercbundát, de egy illattal együtt kell élni, Ő lesz a második bőr, a személyiség kiterjesztése. Láthatatlan, de érezhető, nem úgy mint a bunda, mely szimbólum. Az Opium ugyanolyan előkelő marad egy szélkabátban, vagy szövetdzsekiben is, mert attól lesz az ami, amit viselője hordoz a lelke mélyén. Nem csodálom, hogy kevesen tudják igazán megzabolázni Őt, és valóban a fiatalabb korosztály már nem is igazán értheti, nagyjából az én korosztályomhoz szól, 30-35 felett.
Áldottnak érzem magam, hogy hozzám igazodik az Opium, sőt most újra az enyém, már valahogy mélyebben meg is érint, elmélyít, biztonságot ad.
Köszönöm a mesternek, hogy megalkotta ezt a legendát, kevés illat tudja belőlem az az elementáris nő-erőt kihozni.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 25.

Kodi

2016. február 23.

Köztudott, hogy a drogok mindenkire másképp hatnak. A személyiség más-más oldalát tárják fel: van akire inspirálóan hat, és megírja a 'Lucy in the sky with diamonds-ot', van aki a Meki wc-jében végzi miattuk. Ilyen az Opium is. Akit a kegyeibe fogad ez az illat, azon nagyon különleges. Elfogult vagyok vele, édesanyám egyetlen használt parfümje, szerintem a '80-as évek elején kapta valakitől, különleges alkalmakkor ezt fújta, még mindig nem fogyott el a kis üveg sem, pedig régen én is besegítettem a használatába. Anyu kicsit mediterrános külsejű, (fiatalon egészen olyan, volt mint egy olasz filmszinésznő) rajta jól mutat ez a parfüm, én szőkeségemmel, kék szememmel sajnos nem tudom megszelídíteni ezt a parfümöt. Míg anyu mellett tényleg révületbe lehet esni, olyan szép, nekem fejfájást okoz, rémálom viselni, vakít, brutál, Szörnyella de Frásznak érzem magam, letaglóz, mint mondjuk az Kenzo Elephant. Pedig tényleg szeretem ezt az illatot, máson. Az aranylövéshez egy csepp is elég, szóval csak vigyázni, ki tudja mit hoz ki belőled: lehet, hogy vihogva fogsz benne vonulni az Andrássy úton, miközben dívának képzeled magad, de az is lehet, hogy egy lepusztult játszótéren fogsz hányni, ott ahol senki se lát. Kezdetnek fél csöppet ajánlanék, azt is négy részre osztva. Addiktív, szóval egy idő után biztos lehet emeleni az adagot. Ez van... De egyszer mindent ki kell próbálni, nem?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 23.

Titanilla1

2016. február 23.

Húú, na ezt aztán nem szereti mindenki. :) Rajtam végtelenül puha, bársonyos, fűszeres illat. Talán csak a habitustól , személyiségtől függ hogy ki viseli és ki nem. Ehez kell bátorság, öntudat, önbizalom , persze ne féktelenül, mert az is fontos hogy egy ilyen illatot viselve ne feleljünk meg az ellenzők jellemrajzának / nyanya , vén osztrák rikácsoló öregasszony, vén rosszlány/
Az Opium és én különleges kontrasztot alkotunk, nem várok alkalmat a viselésére, ha akarom minden nap ez van rajtam. :) 100%-an romantikus a stílusom, idősekkel és gyerekekkel vagyok egész nap. Érdekes párosítás egy hintalovas selyem blúzhoz, de úgy érzem kötelező viselnem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. február 23.

juditkaa70

2016. január 21.

Édesanyám nagy kedvence! :) Ő rajta nagyon tetszik,de magamon nem tudnám elképzelni. Egy erőteljes különleges illat. . Taszít,és egyben vonz is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 21.

magyaredina

2016. január 3.

Érdekes ahogyan egy régóta a köztudatban élő parfümöt kezdenek az emberek idősebb emberekez kötni, mert azok is régiek, most ilyen hülyén fogalmazva. Főleg, ha azt nézzük, hogy egy-egy régi illatot nagyanyáink a 20-as éveikben hordtak. Természetesen mindenki azt érez amit akar és ír amit akar, de én nem tudom hogyan lehet egy illatot személyhez és főlag annak korához kötni, és most ez emlékeket kizárva, mert persze, ha a családból valaki viselt valamilyen illatot akkor hozzá vagy az ő típusához kötjük, no mindegy, nem hiszem, hogy van ténylegesen korosztályhoz illő illat, valakinek vagy jól áll és jól érzi magát vele vagy nem. Az illatról, emlékeztet a Dior Poisonjára, olyan pimasz illat. Elér az émelygés határára majd vissza, van benne valami taszító és vonzó . Erős, karakteres illat nem az a kedves fajta. Tartóssága remek, üvege szóra sem érdemes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 3.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance