Yves Saint Laurent

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, Módosítva: 2012. augusztus 11.

Lelőhely:   parfümériák

Fej: szeder,

Szív: írisz, jázmin, rózsa

Alap: pézsma, tonkabab, szarvasbőr

emb1p3

2016. január 29.

Bevallom, kissé eltévedtem a Parisienne flaknerek sűrű erdejében. Pár hónapja (éve?) magamra fújtam egy csodás Parisienne verziót a D betűs üzletben, azóta kerestem, hogy melyik lehetett, és végre kiderült, ez az. Az összes többi verzió számomra szép, de vérszegény rózsavíz, viszont a L'Essentiel rózsája tényleg fantasztikusan ragyog fel a kicsit mélyebb, definiáltabb alapon. Nagyon bájos a szedres nyitány (pedig én aztán nem szeretek gyümölcsillatú lenni), fogalmam sincs, milyen a vinyl illata, de a fragranticán sokan érezni vélik, szóval lehet, hogy az tartja kordában a szedret. Már a kezdetektől ott morog a bőr és melegít a tonka a rózsaakkord alatt, és csak a hangsúlyok változnak a leszáradásban. Tényleg így képzelem a hétköznapi francia sikket, bár még egy kis dohányt, füstöt belesodortam volna a kompozícióba. A vékony, fekete farmeres, túlméretezett kötött pulóveres lány leül a Chez XY teraszára, presszókávét és egy szál cigarettát kér a pincértől, és nézi, ahogy tavaszodik.
Kár, hogy itthon nem látom sehol a 30 ml-es verziót, beneveznék rá pedig. Vagy meglephetne a fiúm.
(Amúgy szerintem a Guerlain La petite robe noir-ját szánták ilyennek, csak véletlenül beleborította a parfümőr a cherry coke-ját.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 29.