Zarkoperfume

Ár:   €130   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Douglas, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: a12smuk, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2020. június 30.

Ár:   €130
Lelőhely:   Douglas, online

Illatjegyek: fehér oud, pamutvirág, fehér pézsma

Zarkoperfume The Muse EDP minta
Ár: 1500 ft , Eladó: leaseydoux
Állapot: egyszer próbált, Helyszín: Budapest, fizetés: foxpost vagy személyesen Budán
Zarkoperfume The Muse EDP fújós
Ár: 4200 Ft plusz szállítás , Eladó: Freesia
Állapot: 10 ml-es fújókába frissen átfújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Foxpost. Személyes átvétel a belvárosban vagy a 15.kerületben, esetleg előzetes egyeztetéssel máshol is..

Freesia

2020. szeptember 26.

Hát, innentől kezdve minden eddig véleményezett parfümtől le kellene vonnom egy csillagot, hogy Vele igazságos legyek. :-D Minden, amit valaha vártam egy illattól, benne megvan. A tisztaság illata, esszenciálisan, a szappan, az öblitő, fürdés utáni sallangmentesség illata, a frissen mosott ruhába beleugrós pillanat, amit szeretnék egész napra magaménak tudni, a testemben-lelkemben ezt érezni egész nap, megnyugodni, hogy csak pár óra, és újra otthon vagyok, és belezuhanok a frissen húzott, ropogósra vasalt ágyneműmbe, a puha párnákba, amiket előtte a kék ég alatt szellőztettem, nincs pacsuli, füst, ámbra meg karamell, tűsarok és fifika, csak a szintiszta nyugalom, béke és megállapodottság. Azokra a napokra tartogatom, amikor nem akarok üzenni az illatommal, meg hóditani sem, azt akarom, hogy körülvegyen valami nyugodt állandóság-aura, ami olyan intim, hogy tényleg csak nekem szól, de más is érezze, hogy én igazából csak ennyi vagyok. Békére vágyó, kék-fehér vattafelhőben ülő egyszerű kis nő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. szeptember 26.

sammy

2020. augusztus 8.

Miután megvettem, úgy igazságos, ha felpontozom öt csillagra. A túlterhelt szaglóközpontnak nagyon jól tud esni :)

Próbálok megmaradni a parfümnél és nem az előttem szólók személyiségét boncolgatni. Az én szívemet nem dobogtatta meg a múzsa, de 4 csillagot megér és szerintem az egyetlen, amire a Zarkoperfume vonalon megéri költeni (a többi illatukkal a molekulákon lovagolnak, nekem azok már Geza Schön agymenéseként se tetszettek).
A The Muse olyan, mintha a Warm Cotton és a Puro Lino karcmentesített változata lenne, hasonlít a H&M T-Shirt illatára, de attól szebb és van olyan elegáns, mint a Byredo Blanche. Nekem jobban bejönnek a szúrós mosópor illatok, de ez a lágyított megoldás sokkal kihasználhatóbb. A Puro Lino aldehidje pl. annyira erős, hogy meggondolandó milyen alkalomra fújjuk. Ez bárhova, bármikor felölthető, a tartóssága kifejezetten jó.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 8.

emb1p3

2020. július 27.

Teljesen egyetértek Kertesznorkával, ózonos-pézsmás bárányfelhős tavaszi ég alatt szappannal, frissen mosdott nő, az a fajta, aki a szalagavatóján és az esküvőjén viselt csak sminket az elmúlt évtizedben. Békés tisztaság, vagy fantáziátlan egysikúság, nyilván ízlés kérdése (a pontozásból az én preferenciám kiderül), de azért tisztaságillatot is szagoltam már ennél érdekesebb megfogalmazásban, számomra ez egy lusta, stílustalan darab. Az árát hagyjuk is.

Update: az előző, nyilván nekem címzett hsz-ből ráébredtem, hogy a második mondatom úgy is olvasható, mintha a nem sminkelő nő lenne az alanya, akit unalmasnak találok. Inkább hozzáteszem, hogy nem, azt a parfümre értettem, magát a tisztaságillat-kategóriát tartom egysíkúnak, azon belül ezt a parfümöt lustának, mert vannak sokkal jobbak, ez olyan megúszós. Semmi bajon a nem sminkelő nőkkel, meg amúgy a sminkelőkkel se. Ez egy tök jó fórum, ahol eddig csak kedvességet tapasztaltam, semmiképp nem szeretném, hogy azt gondolja valaki, hogy vele gonoszkodom. Kertésznorka leírása amúgy is különösen tetszett, nagyon szépen fogalmaz meg valamit, ami engem különösebben nem érint meg, de ez egyáltalán nem fontos, mert pontos és hasznos a leírása, lájkoltam is :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 27.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance