Zelka Szappanmanufaktúra

Ár:   990 Ft   Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Vedd meg online a Szappanmanufaktura.hu-n 990 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: andrej, Módosítva: 2013. július 18.

Kategória:   Egyéb kozmetikumok
Vedd meg online: Szappanmanufaktura.hu, 990 Ft

A Zelka Eukaliptusz illóolaj alapanyagául szolgáló eukaliptusz (Eucaliptus Globulus) növény Ausztrália Tasmánia vidékéről származik. Az eukaliptusz ma már megtalálható minden Földközi-tenger melléki országban. A Zelka Eukaliptusz illóolajat az eukaliptusz leveléből nyerjük desztilláció útján, és regulátorként, azaz hatásszabályzóként csaknem minden illóolajkeverékben alkalmazzuk is. Már az ókorban jól ismert volt az eukaliptusz növény illóolajának légúti megbetegedésekre kifejtett rendkívüli hatása.

• A Zelka Eukaliptusz illóolaj kiváló tetűirtó,
  • hatékonyan enyhíti a rovarcsípés fájdalmait,
  • és a bőrön lévő élősködőket is elpusztítja,
  • A Zelka Eukaliptusz illóolaj párologtatása, inhalációja hatékonyan enyhíti a megfázás kellemetlen tüneteit is.

Kiszerelés: 10 ml

Ár: 990 Ft , Eladó: Szappanmanufaktura.hu
Fizetés: utánvétel, készpénz, bankkártya, Szállítás:futárszolgálat, személyes átvétel, pick-pack-pont

Illatanyagok: Eucalyptus Globulus (Eucalyptus) Oil

Az eukaliptusz olaja. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint az eukaliptusz illatanyag és bőrkondícionáló. Paula Begoun szerint bár az eukaliptusznak  gomba és baktérium ellenes hatása van a bőrön, irritáló is, főleg sérült vagy epillált bőrfelületen.

A legismertebb eukaliptuszolaj az eukaliptol, amelyet az Eucalyptus globulus leveleiből nyernek ki. Hatása a benne lévő cineolnak köszönhetően antiszeptikus, nyákoldó és hűsítő hatású, köptető és görcsoldó. Hatóanyagai miatt légúti megbetegedések esetén inhalálásra és a fogászatban szájöblítésre használják.