adanita

Regisztráció dátuma: 2014. április 6.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2014. április 6.
Bőrtípus: Zsíros

Megnézem

Eucerin DermoCapillaire Korpásodás Elleni Sampon Száraz Korpára

Eucerin DermoCapillaire Korpásodás Elleni Sampon Száraz Korpára
2020. november 29.

Kb a 3.-4. hajmosáson vagyok túl. Kellemes, bőrnyugtató jellege van a samponnak, nem irritál.
Iszonyatosan elkezdett korpásodni pár hete a fejbőröm hirtelen, én úgy látom, valamivel a samponnal jobb lett, nem hullik szanaszét.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Egy kis update a sampon használatához ( idő közben a szárazabb őszit-téli időszakban újra előkerült nálam):
- a sampon száraz korpára ajánlott, sampon választáskor mindenképp tesztelni érdemes, zsíros vagy száraz korpára szeretnénk terméket
- max 2 percig rajta érdemes hagyni a fejbőrön hajmosáskor
- ha valaki ritkábban mos hajat, ilyenkor érdemes besűríteni pár hétig, hogy hamarabb/jobban hasson:
(én például heti 1x mosok általában hajat, mivel alapvetően is száraz a hajam, de érdemes heti min. 2-3x használni pár hétig)

Ami segített nekem: a fejbőr kiszáradását is hidratálni otthoni pakolással, min 20-30 percig hajmosás előtt:
- ezekre főleg otthoni pakolást használok: tojást pakolásnak (ez nagyon jó a fejbőrömnek, és olajokat. A tojás is jó önmagában is , de nyugodtan lehet belekeverni olajat (pl kókusz, oliva, pár csepp teafa, pici méz stb).
- és a pro tipp: tojás + kávézacc kombó: a kávé nem csak természetes bőrradírozásra jó, hanem a fejbőrről is szépen eltávolítja az elhalt hámsejteket is: ez volt talán a legjobb mind közül. :)

Nekem ezekkel mérséklődött rendesen a fejbőr problémám, tavasszal sokkal rosszabb helyzetig fajult a dolog.

L'Oreal Paris Colour Riche La Palette Nude

L'Oreal Paris Colour Riche La Palette Nude
2020. november 29.

Hirtelen döntésből vettem meg, mivel leárazták félárra, annyit megér.. (De csak annyit! :) )

Cuki, szép meg minden, de sajnos ismét azt kell mondanom, hogy oorbitális módon túl vannak a Loeral termékek árazva a minőséghez képest ( nem ez az egyetlen..). Nem hozza azt a szintet, amit ezen árkategóriában kellene, sőt, az alapból fele ennyibe kerülő Catrice termékei is verik ezt a palettát.

PRO:
- szép színek
- kényelmes és szép kiszerelés, belső tükör

Contra:
- nagyon porzik, ezáltal nem olyan tartós
- a színek nem annyira pigmentáltak a bőrön sajnos... :(

Szeretem, 2 ezret nem sajnálok érte és féláron meg is éri, de majd 5 ezerért nem venném meg, illetve mást érdemes... Ilyen árkategóriában azért vannak jobbak is minőségben.

Vichy Neovadiol Compensating Complex Nappali Arckrém Normál és Kombinált Bőrre

Vichy Neovadiol Compensating Complex Nappali Arckrém Normál és Kombinált Bőrre
2020. november 29.

Hú, ebből még csak egy termékmintát próbáltam, de egyelőre nagyon tetszik! Nekem a bőröm miatt nagyon nehéz megfelelő hidratálót találni (ami nem nehezíti/tömíti el a pórusokat!!), ÉS még közben valóban hidratál is.. A kipróbálása után könnyednek tűnik az állaga, kellemes, enyhe illata van, azonnal beivódik, és egy bársonyosan puha érzetet adott az éppen ( őszi-téli időszak miatt) kiszáradt bőrömnek.

Tehát a puhaság valóban azonnal érezhető, az állaga is jó nagyon, többiről később tudok updatelni. (Korosztályban a tőlem idősebbeknek szánták, de nem hiszem hogy ennek nagy jelentősége lenne, főleg ha már a nagy cégek a ránctalanítókat is 25-től javasolják.. :-) )

Egy mintát mindenképp megéri kérni belőle, nekem egyelőre nagyon tetszik!