barbarag

Regisztráció dátuma: 2017. január 20.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2017. január 20.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Vital NHP Color Hajfesték

Vital NHP Color Hajfesték
2017. október 20.

Update: Csak egy kis megjegyzést fűznék az utánam (xcvbnm) szólóhoz, illetve kiegészíteném korábbi megjegyzésem:
nem tudom, milyen szinten lehet az angolja, de ha jól tudom a PPD free azt jelenti, hogy PPD mentes (emellett szerepel még az is, hogy Ammonia and paraben free, vagyis ammónia és paraben mentes is). És a festék dobozán ez áll. Illetve ha fent, itt a Krémmánián az összetevők között megnézitek, a PPD szintén nem szerepel… A termék összetevők között ez áll: N-BIS(2HYDROXYETHYL)-P-PHENYLENE-DIAMINE SULPHATE - ez egy önálló kozmetikai vegyület, és egyáltalán nem egyenlő a PPD-vel!
Az Esetleges allergiás roham esetén forduljon orvoshoz! mondatból pedig – az allergiás roham – kiemelése is elég kiélezett. Nyilván okozhat allergiás reakciót, mint bármilyen más kozmetikai termék, ezért erre is rá van írva. De ha csináltok bőrpróbát, akkor ez mind elkerülhető.
Amióta írtam ide, csináltattam allergia tesztet, mert sajnos egyéb termékeknél jelentkezett viszketés, pirosodás, és kiderült a PPD-re abszolút allergiás vagyok. De ez a hajfesték továbbra sem okoz semmilyen tünetet… Nyilván, ha valaki sok mindenre allergiás, ebben is lehet olyan összetevő, ami allergiát válthat ki, de az biztos nem a PPD, mert az nincs benne! Csináljátok meg a kötelező bőrpróbát, mielőtt használnátok, hogy elkerüljétek a problémákat!
Ezzel nem akarok senkit megbántani, csak szerettem volna tisztázni, mert én nagyon megszerettem ezt a festéket, azóta is lelkes használója vagyok. Áttértem egy másik színárnyalatra, az 5.89-re, tejeskávé barna, imádom, és ez még pluszban resorcinol mentes is. (Megkérdeztem, és ez színárnyalat függő, hogy melyikben van, és melyikben nincs, úgyhogy ha valaki erre is allergiás, bátran kérdezzetek rá, nagyon segítőkészek!)

Sziasztok! Olvastam a véleményeket, és elég vegyes, de úgy döntöttem adok neki egy esélyt. Eddig még nem voltak durva rohamaim a rendes festékektől, mint ahogy azt mások írták, de kellemetlen viszketést, pirosodást én is tapasztaltam, és szerettem volna ezt elkerülni. Tesztet nem csináltattam, hogy vajon milyen összetevőre lehetek allergiás, de reméltem, ha az ammóniát vagy PPD-t kerülöm, akkor ez elmúlik. Utána érdeklődtem a cégnél, hogy mik a pontos összetevők, ez valóban ammónia-, PPD- és parafin mentes hajfesték, de felhívták rá a figyelmem, hogy ha esetleg már volt allergiás reakcióm, akkor a bőrpróba mindenképp kötelező, mert ugyan ez a fő 3 allergén anyag, de aki ezekre már allergiás, és durvább rohamai voltak, az más egyéb vegyi anyagokra is allergiás lehet, amiről nem is tud, mert azokról nem szoktak vizsgálatot csinálni. És mivel ez nem vegyszermentes vagy antiallergén (amit amúgy nem is írtak róla), így kell az elővigyázatosság. A próbát megcsináltam, nem volt semmi pirosodás, aztán befestettem a hajam, a 7.99-es fahéj árnyalatot választottam 6%-os hozzá való NHP oxidálóval (a hajam középszőke volt, így világosítani nem kellett). Én büdösnek egyáltalán nem éreztem, inkább semleges illatú. Nem volt viszketés, se pirosodás, a szín tökéletes lett, mindenhol fedett (bár nekem nincsenek még ősz hajszálaim), és egyáltalán nem száradt ki a hajam, sőt. :-) Abszolút meg vagyok vele elégedve, csak ajánlani tudom, és én is továbbra is használni fogom!

Rimmel Provocalips 16hr Kissproof Ajakrúzs

Rimmel Provocalips 16hr Kissproof Ajakrúzs
2017. október 20.

Glamour napokon vettem fél áron, és abszolút megérte! A második réteg felvitelével fixálom a rúzst, ami utána tényleg fenn marad 16 órán át! Ugyan nap végére megkopott a szín intenzitása, de az is egyenletesen, a maradékot is alig tudtam leszedni nap végén micellás vízzel. Mindent bírt, evés, ivás, csók - ja és ami nagyon fontos, hogy nem hagyott nyomot! Ha puszit adtam valakinek, nem maradt utána semmilyen rúzsfolt! A szám nem száradt ki tőle, ez is plusz pont. Az I call you színt vettem meg, de biztos beszerzek más árnyaltokat is. Csak ajánlani tudom.

Rimmel Volume Colorist Szempillaspirál

Rimmel Volume Colorist Szempillaspirál
2017. október 20.

Én most kezdtem el használni, az eredmény nagyon tetszik, szép, egymástól külön álló pillákat kapok, hosszabbnak, feketébbnek tűnik, nem csomósodik össze, szóval ez a része hibátlan. De a folyékonyság valóban hátrány: amíg meg nem szárad, óvatosan a pillákkal, mert simán nyomot hagy a szem körül, illetve egyáltalán nem könnyálló. És izzadós tevékenységekhez se ajánlanám. Kíváncsi leszek, hogy nyáron hogy fog szuperálni... De ami a hátránya, az részben az előnye: nagyon könnyen le tudod mosni. ;-)