culinnan

Regisztráció dátuma: 2019. július 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2019. július 1.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -

Dr. Konopka's Hajhullás Elleni Sampon

Dr. Konopka's Hajhullás Elleni Sampon
2020. május 12.

Ez volt az első KONOPKA sampon, amit kipróbáltam, mert erős hajhullásra kerestem gyógyírt.
Önmagában sajnos nem tapasztaltam ezen a téren számottevő változást. Minimálisan csökkent csak a hajhullásom tőle. Akkor tapasztaltam számottevő változást mikor a VARGA cseppel együtt használtam. (VARGA csepp mindig is hatásos volt nekem.)
Az illata erőteljes levendula, aki nem szereti annyira annak émelyítő is lehet akár. Én alapvetően szerettem.

Azért adnék neki 3 ⭐︎-ot, mert azóta van összehasonlítási alapom. A narancssárga tápláló KONOPKA nekem az abszolút 5⭐︎, a zsályás volumennővelő 4⭐︎ és ez 3⭐︎, mert ez nehezítette el legjobban a hajam és zsírosított is kicsit.
A csomagolás továbbra is katasztrofális, várom már, hogy pumpás adagolófejre váltsanak.

Összességében egy hajhullásra esetleg hatásos, átlagos samponnak mondanám, semmiképp se egy rossz termék. Ár-érték arányt tekintve meg pláne nem rossz az 500 ml-es kiszerelésével.

Dr. Konopka's Volumennövelő Sampon

Dr. Konopka's Volumennövelő Sampon
2020. május 12.

Szeretnék egy kicsit a sampon védelmére kelni.
Nekem személy szerint a KONOPKA samponok mindig pozitív csalódást okoztak az összes többi márkához képest, amit életem során használtam. Legalább 3-5 csillag között mozognak. Még 2 fajta sampon van hátra, hogy kipróbáljam.
Vékonyszálú, erősen hulló hajam van, szóval ezt a volumennövelés miatt csábítónak találtam. A sorban a 3. amit kipróbáltam.
Volumennövelés terén egy pici hatást tapasztaltam, de nem nem számottevő sajnos, ami alapján magasra értékelném. Átlagos samponnak viszont teljesen bevált, mert kevésbé zsírosít, mint a lila levendulás társa. Attól könnyebben kimoshatónak mondanám. Szárító hatást viszont nem tapasztaltam.
Az érték-arányt tekintve kicsit értetlenül állok az előttem szólók előtt. Hiszen 1500-1600 Ft-ért 500 ml(!) vegán sampont kapunk KONOPKÁból. Eddigi tapasztalatom szerint, az ennyire szép összetevős samponokból 1500 Ft-t max egy 200-250 ml-eset kaptam. Szerintem árat tekintve verhetetlen. Inkább már az jelent problémát, hogy 1 éven belül el tudjak 1 flakonnal használni egyedül, mert annyira sok.

Negatívumok terén a csomagolás viszi a pálmát. Az valami katasztrofális, mint ahogy előttem is megmondták. Pumpás adagolás minden gondot megoldana, mert jelenleg a sampon ömlik belőle, a balzsamot meg nehéz kiimádkozni. XD
Nekem plusz negatívum, hogy nem szeretem ezt a gyógynövényes-fűszeres illatot, mint a zsálya meg rozmaring. Egyáltalán nem tudom mit értett valaki rózsa illat alatt, mert teljesen a gyógynövényes illatot hozza.

Olivia Csokoládé Ajakbalzsam

Olivia Csokoládé Ajakbalzsam
2019. október 2.

Pár éve fedeztem fel, akkor nagyon meg voltam elégedve vele. Mindig jól ápolt (nem volt meglepő, mert a kakaóvajat nagyon szereti az arcbőröm is), de most a legutóbbi kupakján a shea vaj szerepelt a kakaóvaj helyett és a hatását is gyengébbnek érzem. Lehet változtattak az összetételen kicsit és növelték benne a shea vajat.
Az összetétel elég egyszerű emiatt mindig is úgy éreztem hogy kicsit túl van árazva, de ettől függetlenül hatása miatt szerettem.
Az előttem szólókkal abban maximálisan egyetértek, hogy a tégelyes kiszerelés nagyon nem praktikus, ezért én is a 4 ★-ra szavazok inkább.