derienart

Regisztráció dátuma: 2015. március 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. március 28.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Megnézem

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+
2021. május 18.

Koreai fényvédőket használtam, de a botrányok miatt nem bízok bennük. Ráadásul babát várok és sajnos amúgy is hajlamos az arcom a foltokra, így megbízhatóságra mentem.

Hetekig utáltam. Alig lehetett önteni szépen, vichy mineral booster és apad felett egyáltalán nem működött, kukacosodott és nem itta be a bőröm, mintha belefejeltem volna egy zsírosbödönbe. Aztán elfogyott az apad és láss csodát TÖKÉLETES. A vichy-vel gyönyörűen működik, beissza a bőröm, kevésbé fénylik, de azért egy vékony réteg púder kell rá, alapozóval is nagyon szép a finishe. Szerintem a pattanásokon is sokat segített, nem tudom mi miatt, de mióta használom sokkal szebb a bőröm, a foltjaim is halványultak. Egyszer belekentem a szemembe, na akkor bekönnyeztem, de ha csukott szemmel kenem fel, nem irritálja a szemem sem. Szerintem az alkoholt érezni benne illatra is és rögtön valahogy kivasalja az arcot, így aki ezt nem bírja, annak nem ajánlom a terméket. Újravevős. 4 csillagot csak az alkohol miatt kap.

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum

Geek & Gorgeous 101 C-Glow 15% C-Vitamin Szérum
2020. november 19.

UPDATE: sajnos nagyot tévedtem. :( pár hét alatt olyan ragyákat okozott a homlokomon, hogy abbahagytam. A kis fekete mitesszerekből pici, kinyomható minipattanások lettek. Furcsa, mert az arcom többi részén nagyon szépen működött.

Nem az első C-vitaminos szérumom, de szerintem sajnos nem is az utolsó. Könnyed vizes állaga van, de felkenve nem issza be a bőr, hagy egy picit ragacsos érzetet. Zavarni nem zavaró, mert fényvédővel zárom. Nem kukacosodik, szépen lehet rá sminkelni is. Pár hét használat után mondhatom, hogy valahogy szebb tőle a bőrképem, tényleg segít a pattanás utáni foltokon. Érdekes, mert a szemem alatt szépen eltüntetett egy pigmentfoltot, de egy másikkal meg nem csinál semmit. Ami az én problémám is azok a mitesszerek. :( Írta valaki korábban, hogy nem okoz újakat és aki erre panaszkodik ott a tisztítással van gond. Nem értek egyet. Mármint szerintem sem okoz új mitesszereket, sajnálom lányok, de amiket láttok, eddig is ott voltak. :D Viszont nagyon oxidálja a felszínt, így ami eddig nem is zavart, az is egy komoly mitesszernek tűnik. Dupla tisztítok reggel és este így azzal nálam se lehet gond. Sajnálom, mert ha ez nem lenne, akkor szerintem maradnék ennél.

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ Pa++++ [Unscented]

Purito Comfy Water Sun Block SPF50+ Pa++++ [Unscented]
2020. november 7.

UPDATE: őszre télre vízhiányos bőrre szerintem nagyon kevés. Ha aláhidratálok akkor meg már alig tudok rá sminkelni. Sajnálom, mert nyárra tényleg tökéletes, de most állandóan hámlik tőle az orrom, pedig hidratálok éjszakára tocsogósan.

Én is Tinamuban vettem. Szuper fizikai fényvédő. Igazából könnyű, szépen lehet rá sminkelni, nem szárít (bár nem is hidratál szerintem), így én alákrémezek. Nulla fehér réteg. Ez is újravevős. Amiért annyira nem vagyok elszállva: az innisfree triple care-t használtam eddig, és az valahogy a bőrhibáimon is segített és sokkal kisimultabbá tette az arcom. Na az az érzés itt nincs meg. (Csináltam egy kis összehasonlítást a triple care-nél ha érdekel valakit.) Viszont maximális pont, mert fényvédőnek tényleg egy álom.