lillfrid

Regisztráció dátuma: 2013. március 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. március 12.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit Krémes Arclemosó

Neutrogena Visibly Clear Pink Grapefruit Krémes Arclemosó
2014. február 16.

Nagyon tetszik ez az arclemosó. Krémes az állaga, gyengéden, de alaposan tisztít. Az illata kellemes. Egy hónap után javulást vettem észre a bőrömön, a pórusaim kitisztultak és kisebbek lettek, szerintem ennek köszönhetően. Elfogyott, de újra fogom venni. Eleinte túl sokat használtam belőle, de nem lett volna szükséges. Egy mogyorónyi is elég belőle. Néha arckefével együtt használtam, eredményes volt a hatása. Azért adok neki 4 pontot, mert az összetevőivel kapcsolatban nem vagyok biztos és nem volt tartós az eredmény.

The Body Shop Teafaolajos Arclemosó

The Body Shop Teafaolajos Arclemosó
2014. február 13.

Több hónapig használtam, néha tartottam kisebb szüneteket. Nagyon szárít sajnos. Nagyon jó hidratáló krém kell utána, különben pár hét alatt tönkre teszi a bőrt - legalábbis én ezt tapasztaltam. Egy hétig nagyon jól bevált, úgy kitisztította a pórusaimat, hogy öröm volt nézni. Utána viszont zombi lett az arcom, élettelen lett. A boltban kértem hozzá hidratáló krémet is. Az algás tonikot és a teafás pórusösszehúzót javasolta nekem a hölgy hidratálás gyanánt, mondván, hogy ennyi elég lesz. Hát ezt nem is értettem már ott sem. Nem kaptam rendes hidratálót mellé. A pórusösszehúzó meg nem hidratáló krém...

Még van egy kevés a lemosóból, naponta egyszer használom csak, van jó krémem mellé, így nem árt. Sajnos nincs javulás pórusösszehúzás terén. Nem igazán vannak pattanásaim, így arról a hatásáról nem tudok írni. Én zsíros bőrre és tág pórusokra szerettem volna megoldást találni. Nem fogom újra venni, drágának találom és nem érzem, hogy működne, ráadásul nagyon kiszárítja a bőrt. Megfelelő hidratálás nélkül szerintem nem is lehet használni.

Baviphat Peach Őszibarackos Peeling Gél

Baviphat Peach Őszibarackos Peeling Gél
2014. február 13.

Vegyesek az érzéseim ezzel a peeling-gel kapcsolatban. Néha kipirosodik tőle az arcom, ezért nem szoktam sokáig rajta hagyni. Pár percig masszírozom csak a bőrömbe. Hetente maximum kétszer javasolt a használata, amit csak megerősíteni tudok. Türelmetlen voltam az elején és első héten négyszer is használtam, nagyon kipirosodott tőle a bőröm. Most hetente egyszer használom csak, nem merem többször, pedig kellene.

A bőröm nagyon puha és sima lesz tőle pár napig. Sokáig elég lesz így. Nagyon finom az illata. Viszont újra venni nem fogom. Kényelmetlennek érzem a használatát. Egy külföldi blogon olvastam, hogy kb. 4 percig kellene egy-egy területet masszírozni mire igazából beindul és dolgozik, de azt nem tudom kivárni és addigra már nincs is mivel masszírozni az arcomat. (Eleinte nagy "hurkácskákba" áll össze a krém, majd pár perc múlva vékonyabbak lesznek, akkor már elvileg jó és le lehet mosni.)

Ami még nagyon furcsa, hogy nekem folyamatosan meg akar szökni a zselé a zárt tubusból, mintha izzadna. Már amikor megvettem le volt fóliázva és csak otthon vettem észre, hogy picit ragacsos az oldala. Az eredeti papír köntöse sem volt rajta, gondolom itthon átcsomagolták, miután izzadni kezdett. (Nem csak az enyémet, láttam a többi is ilyen volt a boltban.)