lolablau

Regisztráció dátuma: 2013. március 10.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2013. március 10.
Bőrtípus: Normál

Megnézem

Lafferton Keratin Hajsampon

Lafferton Keratin Hajsampon
2021. március 11.

Nehezen értelmezhető termék a számomra... Olyan, mintha egy adag slime-ot (kocsonyás, csúszós valami az állaga) próbálnék habzásra bírni a fejemen, mindhiába. A 3. (!) samponozáskor érzek tisztítást, cserébe viszont alaposan szárít.
Laffertontól nem ezt vártam.
Ajándék volt (már látom, miért adtak túl rajta :D), pénzt nem adnék érte. És szokásomtól eltérően ki fogom dobni, mert úgy érzem, többet árt, mint használ.

L'Oreal Professionnel Efassor Hajradír

L'Oreal Professionnel Efassor Hajradír
2020. január 2.

A Syoss Cool Blonds-nál megírtam, hogy soha többé másik festéket, de ha ezt nem tartanám be, bizos, hogy soha többé másik hajfestékeltávolítót nem fogok használni, csaki az Efassort.

Egyik dilim a hajfestés. A lányaim már előre röhögnek, ha látják, hogy megint elkapott a gépszíj, de ma már fel vannak hatalmazva, hogy rángassanak el a festékes gondolák elől, mert megtaláltam végre az igazit. Ez azonban nem volt mindig így :D Korom ellenére kialakulatlan személyiség lehetek, mert időnként azt hiszem, ha olyan barnára festem a hajam, mint Halle Berry, akkor olyan jó testem is lesz.... hát nem. Legutóbb ezt karácsony előtt adtam elő, és egész ünnepeket olyan fejjel töltöttem a terített asztal mellett, amit magam sem szerettem volna nézni, ha én vagyok a családom. Sötét is volt, matt is volt, vöröslött is (nem szeretem), durvított is, szóval pocsék volt (amúgy szép 6-os csokibarna, csak nem rajtam).

Már vártam, hogy kinyissanak a boltok, gondoltam, Colour B4 lesz a vége, bár nem preferálom. 3-4 hajmosás után is a tömény ammónia árad a fejemből utána, nehéz elhinnem, hogy kíméli a hajam, és cserébe még jó drága is.
C vitaminos pakolás meg meg se mozdította a hajamon a festéket.

Gondoltam, keresgélek még megoldást, és ekkor dobta fel a Google az Efassort.
Irány a fodrászkellék bolt: a hölgy ellátott tanácsokkal, oxival, minden jóval a visszapigmentáláshoz is.

Irány haza, és elindult a procedúra:
Tehát az alap egy 6-ossal festett barna, valszleg alatta kb 8-asra leszívott hajjal.
Cél: kb 10-es mélységű gyöngyös-hamvas pasztellszőke.

1. lépés: Efassor 6%-os oxival fel a hajra, és figyelni, meddig szív.
Ha nem akarsz világosabbat festeni, elég hozzá a víz, de én fokozatos világosításra törekedtem, több lépésben.
9%-os már erős, roncsol.
Szóval 6-ossal kb 20 perc alatt megállt a folyamat, barna lejött, maradt kb 9-es mélységű sárgás haj.
Ha már nem változik a szín, mosd le.

2. lépés: A 12-59-es dobozos Syoss oxiját félretettem, mivel az 12%-os körül lehet, és a maradék 6-os oxival kevertem ki a felét (rövid a hajam), ezt tettem fel a kimosott és megszárított hajamra. Hatóidő végéig fent hagytam, lemostam, szárítottam: a visszapigmentálás sikeresen megtörtént.
Hajszín szép, színmélység nekem még picit lehetne világosabb.

3. lépés: (Ezt én másnap csináltam meg) a Syoss másik felét 9%-os oxival feltettem, és hatóidő végéig fent hagytam.
Elértem, a célom, színmélységben is és árnyalatban is azt, amit szerettem volna.

Az eljárás 4 óra, otthon, melegben.
Lassan történt, és kíméletesen, 6-os, max 9-es oxival. Ha szép eredményt akarsz, szánd rá az időt és a munkát.

Az Efassor messzemenőkig elvégezte a feladatát, a szaga nem jázminos, de más szerekhez képest kibírható, és meg lehet szabadulni tőle.
Azonnal festhető, ami nagyon fontos, hiszen, ha nincs pigment a hajszálban, akkor károsodni fog.
Mániákus hajszínkísérletezőknek kötelező betenni az otthoni elsősegély dobozba, de csak 6-os oxival!!!!!!!!!!!

És ami nem mellékes: ár-érték aránya verhetetlen.

Syoss Cool Blonds Hajfesték

Syoss Cool Blonds Hajfesték
2020. január 2.

Újévi fogadalmam: semmi más festéket nem kenek a fejemre, csak a Syoss Cool Blonds 12-59-t.

Történt ugyanis, hogy az évek során megöregedett az eredeti hajszínem, és lett belőle hamvas-szürkés-őszekkel megszórt-középszőkének sem nevezhető kb 7-es színmélységű valami. Gondoltam, legyek akkor szőke.
Kiderült a szőkítési folyamat során, hogy, bár ez kívülről nem látszik, kiirthatatlan mennyiségű vörös pigment lakik a hajszálaimban.
Több év (!) otthoni és fodrászati sikertelenség és bosszankodás után, aminek többnyire sárgás vagy rezes eredménye lett, megláttam a fenti festéket. Kipróbáltam, és hanyatt estem: végre azt kaptam, amire vágytam: fényesen ragyogó pasztell szőkét, ami nem lila, nem kék, nem rózsaszín, de főleg nem sárga és narancs.Hozzáteszem: nem olyan a fejem, mint a dobozon :D Szóval nem platinaszőke.

Használtam is boldogan egész tavalyi évben.
Mígnem egy napon nem volt ott a drogi polcán. És nekem, ha rám jön, azonnal festenem kell, mindegy, mi van. Így jött velem a 13-5, a hajam pedig hófehér lett...

Az, hogy azóta hányféleképp próbáltam korrigálni, és a vágatáson, lenövesztésen, színkísérleteken, hajfesték eltávolításokon hogy lettem túl, egy másik bejegyzés tárgya, amit a L'Oreal Efassornál fogok megírni. Mára végre ismét az a szín van a fejemen, ami nekem a leginkább tetszik rajtam. És nem veszek többé mást.

Egy fontos dolog, ha használod: erős oxi van benne, valszleg 12% körüli. Ha úgy érzed, ez a szőkített hajadnak már sok, és túlszívná, nyugodtan cseréld ki 6-osra vagy 9-esre. A tövéhez érdemes egy rész festéket kikevni az erőssel, felkenni csak a tőre, majd a maradékot enyhébb oxival, és rá a hajra.