macskusz

Regisztráció dátuma: 2016. február 25.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. február 25.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Megnézem

L'Oreal True Match Alapozó

L'Oreal True Match Alapozó
2020. július 7.

Pozitívumok: Szépek az összetevői, nem tartalmaz parfümöt, alkoholt és komedogén összetevőket. Olcsó. A fehér bőrömhöz is találtam megfelelő árnyalatot (ivory). Viszonylag folyékony állagú, könnyen eldolgozható. Szép, elegáns üvegben van (ami ugyan nem praktikus, mert nagy és nehéz, a hétköznapokon nem is viszem ezért magammal a sminktáskámban).
Negatívumok: Télen kezdtem használni, és a kiszáradt bőrömön sajnos nem mutat szépen, kiemeli a száraz részeket. A fedése közepes, ami számomra kevés, de ezzel meg tudnék békélni, mert használok korrektort is. Építeni nem igazán tudom, mert cakey lesz a végeredmény. Úgy veszem észre, hogy viszonylag gyorsan kopik.
Összességében ár-érték arányban rendben van. Sok alapozót kipróbáltam már, eddig ez tűnik a legjobbnak, de messze van a tökéletestől. Kíváncsi vagyok, hogy tavasszal-nyáron, amikor nem száraz a bőröm, hogy fog majd teljesíteni.
Update: Nyáron sem az igazi számomra, mert púder nélkül túl fényes, púderrel viszont nagyon fakónak tűnik az arcomon. A fedése is kevés nekem, illetve viszonylag gyorsan kopik. De ugyanezek a problémák jelentkeztek jóval drágább alapozónál is, úgyhogy amíg nem találok jobbat, maradok inkább ennél.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2020. július 7.

Néhány hete használom, 2-3 naponta kenem fel esténként. Fényes lesz tőle a bőröm, amit nem szeretek, de legalább nem olajos, könnyebben beszívódik. Reggelre általában szebb a bőrképem, a pattanások mintha gyorsabban gyógyulnának, csökken a pirosság is. A sok pozitív véleményt olvasva fogok tenni egy próbát a gyakoribb használattal.
Update: Sajnos hosszútávon úgy tűnik, mintha hozzászokott volna a bőröm, nem nagyon látok már változást az állapotában. Valamint újabban a használatakor másnapra mindig megjelenik egy-két új pattanás az arcomon. Kár érte, szerettem volna szeretni.

Dove Nourishing Secrets Restoring Ritual Coconut Oil & Turmeric Sampon

Dove Nourishing Secrets Restoring Ritual Coconut Oil & Turmeric Sampon
2020. július 7.

Jó illatú, jól habzó sampon, szépen tisztít. Háromnaponta mostam vele a hajam, ahogy más samponnal is, tehát nem zsírosított jobban. Ugyanakkor olcsóbb samponok is tudnak ennyit, és elég hamar elfogyott.