nekyra

Regisztráció dátuma: 2015. január 31.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. január 31.
Bőrprobléma: Tág pórusok

The Ordinary "Buffet" + Copper Peptides 1%

The Ordinary "Buffet" + Copper Peptides 1%
2019. január 22.

UPDATE:

Köszönet bunieka a segítségért!

Szóval eleinte jónak tűnt, de az üveg felénél vagyok és (a SubQ 3 hónapig elég volt) kicsit több mint 1 hónapja használom. Nem csinál semmit a ráncaimmal, se a foltokkal. Kicsit szebb/egységesebb a bőrképem, de ennyi. Teszek egy próbát a THE ORDINARY MATRIXYL-el hátha az jobban bejön, ezért a hatásért szerintem drága, ha nem jön be, akkor rendelek a subQ-ból.

+ egy infó: Nem akarok reklámozni, de mostanában mindenhol ki van fogyva minden, ha más is keres alternatív beszerzési helyet akkor ajánlom a beautybay-t és a feelunique-ot.

The Ordinary Coverage Foundation

The Ordinary Coverage Foundation
2018. december 17.

Elsősorban azért kedvelem ezt az alapozót, mert van színválaszték és nem fantázianevekből kell kitalálni az árnyalatokat. Még sosem jártam úgymond smink tanácsadáson, illetve nem vagyok az a fajta aki a boltban beül a székbe és hagyja, hogy az eladók rákenjenek mindent. Szóval a nyáron rendeltem külföldről a Serum változatból egyet 1.1N árnyalatban. Mondanom sem kell, hogy világos lett és nem is passzolt a bőrszínemhez, de miután megszáradt nem volt olyan gáz, így még egy sötétebb púderrel elment. Aztán gondoltam majd télen, ha világosabb lesz a bőröm milyen jó lesz. Most tél van, és mivel vegán lettem kicsit sötétebb is lett a bőröm, szóval abszolút nem jó. Vettem persze 3 másik alapozót is azóta, de azok sem voltak a megfelelőek számomra és még ki is pattogtam és szárították a bőrömet, vastagok voltak és maszkszerűek (YVES ROCHER SUPER MAT ZÉRO DÉFAUT 100 és 200, BELL HYPOALLERGENIC MATTIFYING FLUID FOLYÉKONY ALAPOZÓ) és ami a legfontosabb nem volt jó a színük, de annyira nem, hogy inkább alapozó nélkül mászkáltam mert még az is jobb volt. Nyár óta kb csak TO termékeket használok arcápolónak és rendbe jött az arcom, nincsenek pattanásaim, minden rendben és ekkor láttam, hogy a tinamu-n lehet kapni az alapozókból, több se kellett megrendeltem 3 árnyalatot, egy alapszínt, egyet highlighternek egyet kontúrozásra (1.2Y, 2.1Y, 3.1Y). Aztán ahogy néztem a youtubeon a videókat elbizonytalanodtam, mert a 2.1Y néhol tök világosnak tűnt, néhol pedig nagyon sötétnek, ugyan ez a helyzet ezekkel a photography áttetsző alapozókkal is, a modelleken tökjól alkalmazható mert a retusálónak kevesebb a munkája, de való életbe hétköznapokra nem való (tudtam meg szintén a boltban). Szóval elmentem átvenni, és a boltban mondtam a csajoknak, hogy ezt és ezt rendeltem, de segítsenek mert hát nem értek hozzá. Az eladó mondta, hogy semmi gond, ki volt rakva az ÖSSZES szín teszterben + egy marhanagy tükör rendes megvilágítással. Végül az 1.2Y-lett az alapszínem (nem pedig a highlight szín, ahogy rendeltem) a 2.1Y lett a kontúrozó és 1.0 NS-t választottam highlighterként, mert ezzel ha kell tudom a 1.2Y-t még lágyítani + highlighternek tökjó az ezüstös tónus miatt. Azért írom ezt le, mert a youtube videók alapján ahogy én is sokan megrendelik ezeket a nagyon sötét barna színeket kontúrnak de ahogy az én esetemben is még a 2.1Y-t is keverem néha az 1.2Y-vel, és így lesz természetes mégis látszik az, hogy sötétebb. Nem vagyok szakértő, de alapból az eladó a natural árnyalatot javasolta és el is fogadtam volna, ha nyáron nem vettem volna meg az 1.1N-t és tudtam volna, hogy rajtam rózsaszínesnek hat (és nem olvastam volna Oila megoldását), mert kicsit piros alapból is az arcom, úgy néz ki, hogy rózsaszínes pirosas fehéres seszínű az arcom a nyakam meg a dekoltázsom egy sárgás beütésű világos bőrszín (sosem szoliztam). Szóval ezek a sárga altónusú színek nekem az arcom pirosságát teljesen ellensúlyozzák és nem lesz egyáltalán sárga az eredmény. Amikor a boltban felkentem a nyakamra az 1.2Y-t szabályszerűen eltűnt. Eddig minden alapozóval olyan természetellenes fehéres-rózsaszínes volt a végeredmény, viszont ezzel tényleg jó színt lehet elérni.

Update 2: Úgy a legtermészetesebb nekem, hogy felviszek az 1.2Y-ből fél cseppnyit egy fél borsónyi TO NATURAL MOISTURIZING FACTORS + HA-val összekeverve és addig kenem az ujjaimmal az arcomon, amég csak lehet, majd utána fele ennyit keverek össze és a problémásabb pirosabb részekre aminek nem volt elég az első réteg (középső rész, orr, orcák, szem alatt) és aztán a MAKEUP REVOLUTION LUXURY BANANA POWDER FIXÁLÓ PÚDER-el is átmegyek halványan ezeken a pirosabb részeken ecsettel. A 2.1Y-t is úgy használom kontúrozásra most, hogy összekeverek egy nagyon keveset a NMF-el és azt dolgozom el az ujjaimmal a 2. réteg 1.2Y+NFM után. Sokkal jobb érzés is így a bőrön.

Jessa Intim Mosakodógél Illatmentes (régi)

Jessa Intim Mosakodógél Illatmentes (régi)
2018. december 16.

Többször újra vettem már, nagyon jó termék, nincs illata, nem irritál van, hogy egész testre is használom, és így is elég több hónapig.