nemvagyokrobot

Regisztráció dátuma: 2019. április 28.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. április 28.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Krémmániás adás-vétel

Krémmániás eladó: 1 eladás
Megnézem

Bourjois Eye Catching Szemhéjpúder Paletta

Bourjois Eye Catching Szemhéjpúder Paletta
2019. szeptember 23.

Joy-napok alkalmával szereztem be fél áron, annyit meg is ér. Nagyon szép nude árnyalatok, az applikátora is jól használható, tetszik, hogy 2 fajta a szivacs. A csillámos árnyalatokat ecsettel szoktam felvinni. Az erősebb színek nem túl pigmentáltak, sok rétegben kell felvinni, hogy jól látszódjanak, ezért vontam le egy csillagot. Esküvőkre szép, visszafogott sminket lehet vele készíteni. :)

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
2019. szeptember 23.

Az új bőrápolási rutinomba kerestem egy megfelelő fényvédőt. Sok gyógyszertári márkát próbáltam, de mindegyiktől pattanásaim lettek és irritálták a szemem, még akkor is, amikor igen nagy ívben elkerültem a környékét.
Skinsmartról rendeltem 3 féle fényvédőből 3-3-3 termékmintát, így volt lehetőségem mindet 6 napig folyamatosan használni.
Ez vált be a leginkább, úgyhogy be is rendeltem belőle a nagy kiszerelést. A színe nagyon halvány, más hatása nincs, minthogy egységesíti a bőrt, így jobb napokon alalpozót sem használok, elég ez. Rosszabb napokon az alapozómmal nagyon jól kijönnek, szépen kiemelik egymás hatását. A kombinált bőrömön a szárazabb részeket szárítja, így hidratálót muszáj alá használnom, de ez nem egy rossz pont. Valószínűleg az ásványi típusú fényvédelem miatt nem okoz nálam pattikat. Egyetlen hátránya, hogy borsos az ára, úgyhogy beszerzés előtt mindenképpen érdemes a termékmintát kipróbálni.

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion

The Ordinary Granactive Retinoid 2% Emulsion
2019. szeptember 23.

Nagy reményekkel és az itteni sok jó vélemény miatt szereztem be ezt a formulát. Két alkalommal is próbálkoztam vele, de sajnos csak kárt okozott. Alapjáraton nem tartom érzékenynek a bőröm, sosem voltam allergiás eddig semmire.
Első alkalommal lelkesen vetettem bele magam a tudatos bőrápolásra, és pár hét különbséggel kezdtem el niacinamid szérumot, kémiai hámlasztást, azaleinsavat és ezt a szérumot használni. Akkor az akném rosszabbodását tapasztaltam, úgyhogy úgy döntöttem, hogy újrakezdem és egyesével építem fel a dolgokat, ezt hagyva utoljára. Közben kiműveltem magam, megismertem, hogy van olyan, hogy purging, hogyan érdemes kombinálni a készítményeket.
Fél év alatt az addig használt cuccok megváltoztatták az életem, egy pattanásom sem jött már elő, a hegek is szépen halványulóban voltak, így gondoltam, hogy akkor eljött az ideje újra a retinoidokkal próbálkozni.
Ez alkalommal egy hét alatt mindösszesen 3 alkalommal használtam ezt a gyenge formulát-az elején elő jött 3 nagyon gyulladt, csúnya patti-gondoltam semmi baj, ez a folyamat része. Ám a második használat után az arcbőröm foltokban ekcéma szerűen piros, hámló, viszkető, szóval nagyon irritált lett. Nem adtam fel, 2 nap szünet után a 3. alkalommal a szérum alá hialuronsavat, felé pedig intenzíven hidratáló krémet rétegeztem, de csak rosszabb lett a helyzet. Kb. 1 hét intenzív, zsíros gyógyszertári krémezés és egy kis szteroidos kenőcs gyógyította meg a "mellékhatást".
Ezzel én feladtam, lehet, hogy egyszer még megpóbálkozok egy olajos formulával, de óvatosságra intek mindenkit, aki pirosságot, hámlást, viszketést tapasztal, hogy azonnal hagyja abba a szérum használatát.