KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Bioderma

Ár:   2236 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   40 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2017. február 22.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A Bioderma Cicabio nyugtató, regeneráló, bőrszerkezetjavító krém. Használata javasolt berepedezett, kipirosodott, száraz bőrfelületeken, továbbá kisebb sebészeti beavatkozások és bőrgyógyászati kezelések pl: mikrodermabrázió, mélyhámlasztás után.

Az epidermisz minden rétegben kifejti a hatását. Antibakteriális öszetevőinek (réz és cink) köszönhetően tisztítja az epidermiszt. Hyaluronsav tartalma biztosítja a bőr optimális hidratáltságát.

Alkalmazható arcon és testen egyaránt.

handig

2018. április 16.

Én nem seb elmulasztására használom hanem ekcémára hajlamos nagyon száraz bőrre. Az itteni jó vélemények miatt vettem meg de hát ez a krém semmit nem segít azon kívül iszonyatosan összeáll, nem szívódik fel így 2 óra után darabokba / gilisztákba szedem le az arcomról. Pedig amúgy imádom a Biodermát, nálam nr1.

handig
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 16.

Barabu

2018. április 5.

Szuper! Szépen gyógyulnak a régebbi hegeim is, és friss sebre is bevált.
Kevés elég belőle, gyorsan felszívódik.
Az első tubus vásárlásánál még kicsit drágának találtam, de már a másodikat használom belőle, és úgy gondolom, hogy megéri.

Barabu
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 5.

Szuper! Szépen gyógyulnak a régebbi hegeim is, és friss sebre is bevált.
Kevés elég belőle, gyorsan felszívódik.

MariannKonkoly

2018. március 6.

Az orromon van egy friss műtéti heg arra vettem, külön fényvédőt használok mellé. Meg vagyok elégedve a termékkel, kellemes állag, jó illat.

MariannKonkoly
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 6.

Eple

2018. február 15.

Ez a krém egy csoda! A sebes arcomat pár használat alatt teljesen helyre hozta, már nem is látszanak se a sebek/helyei. Nagyon jó arra is ha kijön az ekcémám. Eléggé zsírosodó az arcbőröm és nekem ezt a problémát is megszüntette! :)

Eple
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 15.

whitemerci

2018. február 9.

Minden télen, és csak télen ekcémás lesz mindkét kézfejem. Tavaly annyira súlyos volt, hogy a legeslegdurvább szteroidos krém sem segített, rettenetesen nehezen gyógyult meg. Természetesen, mint ahogy ez lenni szokott, csak ezután találtam rá erre a krémre. Idén csak a jobb kezemen, és csak a csuklóm feletti 2-3 cm-es hosszanti sávban jelentkezett az ekcéma, aminek nem voltak fokozatai, egyből az erőteljesen gyulladt, kirepedezett, enyhén vérző változattal indított egyik napról a másikra. Ennek a Cicabio krémnek a használatával a 2. és 3. napon már jelentős javulás volt tapasztalható, egészen szépen visszahúzódott az ekcéma, halványabb piros felületet hátrahagyva. A krémet én este, lefekvés előtt, napi 1x használtam, illetve csak a legelső napon 2x. Azóta is kenegetem esténként vékony rétegben mindkét kézfejemen, mert tényleg szépen hidratálja az igénybevett bőrt, és kellemes tapintású felületet is eredményez. Arcra hidratálókrémnek én nem próbáltam, nekem nincsenek annyira száraz felületek az arcomon, ezért nem éreztem indokoltnak ezen a helyen a használatát, de nem jelenti azt, hogy később nem is lesz :). Mindenesetre amire hivatott a krém, azt teljes mértékig teljesíti is.

whitemerci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 9.

hógolyó

2018. február 6.

Megfázással küszködök. Az orrom és az ajkaim borzasztó smirgli állapotba kerültek. Kentem minden félével: semmi sem segített. Végül eszembe jutott, hogy van egy ilyen itthon. Csodacucc! Egy kenés után csillapította a szárazságot!

hógolyó
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 6.

Buklika

2018. február 5.

Viszonylag szèp összetevők, szuper hogy se szilikon vagy parabèn nincs benne, de nekem nagyon fura krém.
1. Szokták mondani bizonyos hidratálókra, hogy vizes bőrre kenve könnybben/gyorsabban beszívódik a bőrbe. Ezesetben épp ellenkezőleg tapasztaltam, hogy jobb neki a száraz bőr, különben vastag foltokban marad a krém az arcon...
2. A szép összetevők ellenére, ha felkenem az arcomra, szuper, nem ragacsos, 5-10p alatt szèpen beszívódik. De utána muszáj mindig megmosnom a kezem, mert az ujjaim úgy ragadnak mint ha egy lavor hajhabban áztattam volna őket, illetve összekevertem volna a hajamat az ujjaimmal... Szóval ez nagyon fura, különösen hogy arcon már nem ragad, és az ujjaimon akaratlanul is túladagolom a krémet és ez nem tetszik a bőrömnek..
3. Picit nehéz egyenletesen felkenni, célszerű inkább röbbször tenni keveset, mert a bőrön nehezebb elkenni. De ez abszolút megbocsátható neki a relatíve szép összetevők miatt.
4. Bánom hogy megvettem, eddig semmilyen hatását nem érzékelem, de lehet hogy a szemere is kellene kennem hogy jobban lássam a válzozást... Az ENERGY Renove arckrèmek szerintem sokkal jobban müködnek abban amit elvileg ez a termék tud.
5. Nem hidratál. Festekpocséklás volt ráírniuk, önmagában nem elég, az arcra kell utána hidratálót felkenni.
Összességében, így sorozatos mikrodermabrázió után elhasználgatom, de nem dobok tőle hátast az tuti. Ez az első Bioderma termék amit használok, és ahhoz képest hogy gyógyszertárban árulják, nekem nagyon gyengének bizonyult, nem írom le egyből hogy rossz márka, lehet hogy még próbálok mást később, de még bizalmatlanan bizonytalan vagyok, nem győzött meg.

Buklika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 5.

szabinabiro

2018. január 7.

Kisebb sebészeti beavatkozás miatt volt rá szükségem, jól szuperált, de drága :(

szabinabiro
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 7.

ponilopopolopo

2018. január 7.

Teljesen elégedett vagyok.
Az új cipőm egy hatalmas sebet dörzsölt ki mindkét sarkamon, elsősorban arra vettem, és alig hittem el, de egy éjszaka alatt újra nőtt vékonyan a bőröm egy rétege, felkenéskor egyáltalán nem csípett vagy irritált. Időközben náthás lettem és a sebes orrcimpáimat is kenegetem vele, teljesen elégedett vagyok. Megéri az árát

ponilopopolopo
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 7.

Teljesen elégedett vagyok.

csimr

2017. november 15.

Ez az első cica krém amit használok és azt kell, hogy mondjam, ez baromira bejön! Az ingyen szállítás miatt került a kosaramba, de volt miért kipróbálnom. A két éves műtéti hegem az istenért se akart rendesen begyógyulni, kb 1 hónapja reggel-este kenegetem a krémmel és nagyon sokat javult. Tényleg meglepődtem milyen sokat zsugorodott és halványult.
Néha ha kicsit száraz az arcom, esténként hidratálónak is használom, vagy ha bárkinek bármilyen irritációja támad, megyek és bekenem.
Nálam ez alapdarab lett.

csimr
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 15.

Nálam ez alapdarab lett.

Antioxidánsok: Asiaticoside
Hidratálók: Glycerin, Fructooligosaccharides, Butylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Sodium Hyaluronate
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Réz-szulfát. Paula Beguoun szerint helyileg alkalmazva hatékonyan segíti a sebgyógyulást, viszont nem tud olyan kutatásról, mely bizonyítaná, hogy az réz-szulfátnak bőrápolási termékek összetevőjeként is lenne bármi haszna  a bőr számára.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő és felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát).

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.