Bioderma

Ár:   4105 Ft   Kategória:   Samponok
Kiszerelés:   125 ml   Bőrtípus:   Száraz
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Guttmann Natasa, Módosítva: 2018. január 15.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Samponok
Bőrtípus:   Száraz

Makacs korpás hajra és a korpa visszatérésének megelőzésére. Megszünteti a hámlást, hosszantartóan csillapítja a viszketést. Mélyen tisztít, eltávolítja a korpát, nyugtat. A hajat selymessé teszi, növeli a haj térfogatát.

• Eltávolítja a korpát.
  • Nyugtatja a fejbőrt.
  • Illatanyag-mentes.

szveronika0924

2018. július 23.

Szinte ugyanaz a véleményem, mint Nikki53-nak. Csak ideig óráig kezeli a panaszokat, de mégis ez eddig a legjobb sampon, amit a korpás hajbőrömre használtam.

szveronika0924
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 23.

Nikki53

2018. június 30.

Ez az egyetlen ami némileg a viszketést el tudja mulasztani, de sajnos a korpát, hámlást sajnos nem, de még így ez az amit használok, több mindent kiprobáltam ezzel bírja leginkább a fejböröm. De még mindig keresem a tökéletest

Nikki53
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 30.

maricunka

2018. június 2.

Nekem segített, nagyon meg vagyok vele elégedve. Iszonyatosan korpás lett a hajam, nagyon kellemetlen volt.
Kb. 5x mostam már vele hajat és az első használat is segített. Nekem 5 csillagos termék, örülök, hogy rátaláltam. :)

maricunka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 2.

Sindy6

2018. március 17.

Megelőlegezek neki 4 csillagot, bár még csak 2 hete használom. Először amikor megmostam vele a hajam, már másnap olyan volt a hajam, hogy látszott, hogy megint meg kellene mosni, nem beszélve arról h nagyon viszketett a fejbőröm. Ezért úgy használom azóta, hogy előmosom a hajam és utána felhabosítom ezt és rajta hagyom kicsit hogy hasson. Eddig kitudtam tolni a hajmosást 3 napra, de most így kétnaponta mosnom kell, mert elég hamar bezsírosodik a hajam. Ezt nem veszem feltétlenül negatívnak, lehet, hogy most tolja kifele a sok fagyút és egyéb anyagokat, és csak így tudna kijönni ( ezt csak remélni merem :) ) Pozitív reményeket fűzök a termékhez a gombaellenes hatása miatt, mert lehet, hogy sok esetben az okozza a zsírosodást, ami elzárja a hajhagymák elől az oxigént és tápanyagot, mert visszacsordul a zsír.

Update: még mindig nagyon zsíros lesz a hajam mar 1-2 nap alatt.

Update: Nagyon régen használtam, már el is felejtettem, hogy miért nem használtam. Egyértelműen viszket tőle a fejbőröm. Sajnos valamelyik komponenssel nem lehetek kivékülve

Sindy6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 17.

Update: még mindig nagyon zsíros lesz a hajam mar 1-2 nap alatt.

Tildi

2018. március 13.

Eddig nem szenvedtem korpásodástól de pár hónapja sajnos nálam is kialakult :( Mivel hullik is a hajam ezért egy olyan sampont kerestem ami kíméletesen segít megszüntetni a problémát. Jelentem bevált :) Már a 2. hajmosás után sokat segített, sőt 4 napig simán kibírom hajmosás nélkül (eddig 2 max 3 napig bírta a hajam). Szóval minden pénzt megér!

Tildi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 13.

ChibiMoon

2018. március 9.

Nekem beválik, a sebeket lehámlasztja, a viszketés idővel elmúlt, kezeli a száraz seborrhea dermatitist. Fél éve használom, az elején és a kiújulás idején csak ezzel a termékkel mosok hajat. Babasamponnal kombinálva kevesebb fogy, és mivel nem olyan hosszú a hajam ezért sokáig elég. Viszont mindenkinek más termék a megfelelő, mert előtte rengeteg más speciális terméket használtam, kevés sikerrel. Nem rögtön hat, ki kell várni amíg rendbe hozza a bőrt, nekem ez kb.: 1-1,5 hónap volt. Egy jó balzsam azért ajánlott mellé, de a problémámra nekem nagyon bejön.

ChibiMoon
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 9.

dez

2018. február 23.

Pozitív: eltávolítja a szebboreás korpát, megszünteti a viszketés, fényes, könnyen fésülhető lett tőle a hajam. Annak ellenére, hogy elvileg illatanyag-mentes, finom, enyhe illata van.
Negatív: egy nap után zsíros lesz a hajam.

dez
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 23.

Negatív: egy nap után zsíros lesz a hajam.

Demonshadow

2018. február 21.

Az a helyzet, hogy mivel már több mint egy hónapja használom, muszáj róla véleményt írnom, pedig szeretném még húzni-halasztani, hátha majd a következő alkalommal veszem észre a hatását, ami idáig elmaradt. Gyakorlatilag úgy tűnik, hogy ez is egy "halottnak a csók" termék, mert bár az első két alkalom után azt mertem hinni, hogy kezd valamit a korpámmal, mostanra bizonyossá vált, hogy semmit nem változtat a helyzeten. A rendkívül kényes területeken, a tarkón és a homlok fölött, közvetlenül a hajtő vonalától kezdődően foltokban hámlik a bőr, ezért kvázi nem lehet felfogni a hajamat, mert számomra is undorítóan néz ki.
A termék szaga számomra nem kellemetlen, olyan kémialabor szag, meg lehet szokni, mert nem túl erős. A sampon állaga inkább krém mint a hagyományos sampon, ezért nehéz eloszlatni, felvinni, ahogy az előttem szólók is írták. Az első mosáskor bármelyik sampon nehezen habzik fel, de ezzel gyakorlatilag másodszorra is ügyeskedni kell, hogy mindenhová jusson. Én úgy oldottam meg, hogy kis vízzel a két tenyerem között amennyire tudtam, felhabosítottam, majd az ujjhegyekkel itt-ott benyúltam a fejbőrömre, és belemasszíroztam, így kábé lefedte az egészet. Bár megjegyzem, az egyik hajmosás alkalmával így is előfordult, hogy a száraz hajamon vettem észre, hogy a fejtetőn totál zsíros maradt a kobakom, ami azért valljuk be, elég gáz. Ha nem itthon dolgoznék, hanem ki kellene mozdulnom a házból, még rendkívül bosszantó is lett volna azonnal újra hajat mosni, így legalább el tudtam odázni az ügyet.
Summa summarum, nekem sajnos egyáltalán nem vált be, de azért még reménykedve használom el az egész tubust, hátha. Hiába, valakinek az egyik cucc csodaszer, míg másnak kukába való. Mi tagadás, elég drága tanulópénz volt ez most nekem...

Demonshadow
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 21.

Szederinda

2018. február 18.

Akkor vettem meg, amikor egy fodrászati, vegyi hajegyenesítős alkalom után annyira viszketett a fejbőröm, hogy állandóan vakarni kényszerültem. Pár nap kínlódás után akciósan sikerült megvásárolnom. Talán ha 2x kellett vele hajat mosnom, de már az első után is mintha elvágták volna a viszketést. Megszűnt az irritáció, vissza állt minden eredetibe. Utána hónapokig ott állt a polcon, néha a gyerekem veszi le, ha télen korpásnak érzi a haját. Szerintem kíváló gyógysampon. 4 csillag a kis kiszerelés miatt.

Szederinda
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. február 18.

kittialetta

2018. február 15.

Fejbőrproblémámra (időszakos hámlás, viszketés) írták fel, de mivel elég drága és nem is különösebben használt, néhány év után átértem a vegyszermentesebb gyereksamponokra- sokkal többet segítenek.

kittialetta
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 15.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Lactic Acid, Glycerin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Lactic Acid

Az olajpala lepárlási termékének, az Ichthammolnak egy másik formája. Természetes erdetű, barna színű, átható szagú összetevő. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint antimikrobiális (vagyis segít a bőrön található mikroorganizmusok egyensúlyban tartásában), korpásodásgátló és felületaktív anyag. Az összetevővel leggyakrabban korpásodás elleni samponokban találkozhatunk, de előfordul pattanás elleni készítményekben is.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint tartósítószer és antimikrobiális hatású összetevő. Az összetevő magas hatékonyságú helyi hatású gombaölő szer, mely különösen a fejbőr korpásodásáért is felelős Malassezia nevű gomba ellen bizonyult hatásosnak  - ezt in vitro és in vivo tesztekkel is alátámasztottákAz összetevővel leggyakrabban a különféle korpásodás elleni szerekben találkozhatunk.

Elektormos töltődést megakadályozó és felületi hártyaképző segédanyag.