KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   3695 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Amaerilde, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Skinoren krém a pattanások kezelésére szolgáló gyógyszer, amelyet a beteg bőrfelületen kell alkalmazni. A krém megakadályozza azoknak a baktériumoknak a növekedését, amelyek lényeges szerepet játszanak a pattanások kialakulásában. Csökkenti a bőrsejtek elszarusodását is, amely miatt a bőr pórusai eltömődnek és fekete és fehér mitesszerek képződnek. Az akne (pattanás, mitesszer) gyulladásos és nem gyulladásos formáinak, illetve az ún. melazma (a bőr sötét elszíneződése) kezelésére szolgál.

Összetevők: Azelainsav,  Benzoesav,  Glicerin 85%,  Cetearil-Oktanoát,  Arlatone 983S,  Cutina Cbs, Propilénglikol,  Tisztított Víz

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

blange

2018. augusztus 21.

Hormonális aknéra írta fel bőrgyógyász, emellett a La Roche Effaclar bőrtisztítóit javasolta. Nyilván drágább, mint a drogériás termékek, de nekem nagyon-nagyon megérte - 2 hónapja használom és nagyon szépen rendbe tette a bőrömet. Fényvédő kötelező mellette!

blange
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

Kittia

2018. augusztus 3.

A kozmetikusom egy nagy kezelés után írta fel a heges, foltos bőrömre. Megvártam míg a nagyobb hegek elmúlnak és kicsit normalizálódik a bőröm állapota. Két napja jött el az idő, hogy a krémet (amit egyébként nagyon nehezesen sikerült beszereznem és jó drága is) felkenjem a bőrömre. Bár ne tettem volna. Először csípett, amig elég kellemetlen érzés volt, de elfogadtam, gondoltam ez valami jele annak, hogy hatni fog, vagy valami. Ezzel a tudattal feküdtem le estére. Másnapra a homlokom letudtam volna kaparni a helyéről, ráadásul 5-6 gyulladt pattanással is gazdagabb lettem. Legszívesebben egy csillagot sem adnék rá, de olyat sajnos nem lehet. :(

Kittia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 3.

anneshirley

2018. július 12.

Bőröm megmentője. Egy balul sikerült antibiotikum kúra után rettenetes állapotba került az addig nagyjából problémamentes ábrázatom: folyamatosan jöttek ki az arcomon a rettentő gyulladt göbök, amik sokszor hetek alatt múltak el, és gyakran foltot, illetve heget is hagytak maguk után. Sok-sok sikertelen próbálkozás után, kb. 1 évvel ezelőtt találtam rá erre a krémre. Nem sok reményt fűztem hozzá, de 3 hét használat után látványosan javulni kezdett a bőröm. Neki köszönhetően a pattanásaim száma drasztikusan lecsökkent, s ha valami csúfság felüti a fejét, általában gyorsan és nyomtalanul felszívódik. Eleinte mindennap használtam, de egy ideje már csak 2-3 naponta. A foltokon sajnos nem igazán halványított, de nekem így is csodaszer. Nem kellemes használni, mert nehezen kenhető, és ha véletlenül többet rakok fel belőle (nagyon vékony rétegben kell kenni), akkor egy kicsit csíp, de így is megéri.

anneshirley
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 12.

Preciosa

2018. július 2.

Ebben a termékben értelmet nyert számomra, hogy mit jelent a bőrgyógyász által írt kence! Már csak ezért megérte elmenni dokihoz! Estére használom. Bár vastagon, egész arcra kenve eléggé csípett, de kitapasztaltam, hogy csak a kisebb pattanásos, illetve májfoltos területekre felvive nem bántja annyira a bőrt, de cserébe halványítja a foltokat, a kezdődő pattanások visszahúzódnak, csökkenti a mitesszereket, a zsírosságot. Egyre kell vigyázni, hogy miután pl. nyomkodom az orromon a mitesszereket, és ezzel bekenem, akkor másnapra hámlik egy kicsit. Ki kell tapasztalni, hogy mennyi belőle a még hatásos, de még nem irritáló, és túl hámlasztó hatású. Másnap rendesen kívánja a hidratálót az egyébként zsíros-kombinált bőröm. Ezzel a krémmel egyenesen kipróbálhattam egy másik bőrtípust, mert inkább közelít a normálhoz, sőt néhol száraz. Már másnap látszik, hogy halványodnak a pigmentfoltok, szépen fokozatosan, de észrevehető! Jelenleg ez a kedvenc bőrápoló termékem, mert ez igazán hatásos! Próbálgathatom én a C-vitaminos szérumokat hónapokig, de a Skinoren hatása már egy alkalom után is látszik!

Preciosa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 2.

Andzsella

2018. június 3.

Osztom Csilipaprika véleményét, ez és a Neogence termékek segítettek leginkább abban, hogy a gyulladt pattanások eltűnjenek, a mitesszereim visszahúzódjanak. :) Szerencsére egyik összetevőjére sem vagyok allergiás, néha kicsit viszket tőle az arcom, de nagyon szuper, végre tiszta, hegmentes az arcom :)

Andzsella
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. június 3.

Csilipaprika

2018. május 9.

Nekem nagyon bevált!
Mindig is szép tiszta volt a bőröm, aztán 20 éves koromra egyszer csak hopp, és megváltozott!
Próbáltam sok mindent, bio szereket, arcradírt, de igazán semmi sem segített, csak ez. Ha ezt mindennap használom, teljesen szép az arcbőröm, azonban nyárra abba hagyom, meg amúgy is le telt a fél év, és csak addig lehet használni. Tartok tőle, hogy csak addig jó, míg használom, hosszú távon nem értem el vele változást.

Csilipaprika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 9.

Nekem nagyon bevált!

torrance2222

Korcsoport: < 18
2018. március 23.

Nem tapasztaltam vele oriási változást de nagyon jót tesz a bőrömnek kicsit viszket utána a bőröm de elvileg ez normális.Szépen lemattítja a bőröm és kevesebb a pattanásom is , de nem csodaszer.

torrance2222
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. március 23.

anikof

2018. március 3.

Szintén bőrdoki írta fel, periorális dermatitiszre ajánlotta... 1 hónapja használom, nekem nem csípett az elején, csak bizsergett. Az első pár használat alatt úgy éreztem, hogy lezsibbad a szám :D De ahogy jött, úgy el is múlt az az érzés. A p.d.-n kívül piros foltokra, göbökre, pattanásokra használom. Úgy veszem észre, hogy halványítja, amit kell, és nyugtatja a bőrömet, visszahúzza a pattikat, de lassan hat, úgyhogy időt kell adni neki. Legutóbb kérdezte a doki, hogy mit veszek észre a T-vonalban, enyhíti-e a zsírosságot? Nem tudtam, hogy egész arcra használhatom, úgyhogy utána már vékonyan felvittem oda is, de nem vettem észre ez ügyben nagy változást, viszont irritációt nem okoz, úgyhogy napi szinten használom, pláne áll vonalon, van hogy többször is. Eddig szeretem, úgyhogy 5*.

anikof
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 3.

anonimusgirl96

2018. február 26.

Elmegy. De nekem évekig ment vele a huzavona...Tiszta pattanás a fejem, elkezdtem használni...Letisztult kb. 30%ban a bőröm...Majd hozzászokott és ugyanolyan volt, mintha nem is használnám...Effaclar termékkel sokkal több változást tapasztaltam, ahhoz nem is szokott hozzá a bőröm.
Egyébként pedig a pattanások okát kell megszüntetni, ha valakinek évek óta tartó gyötrelmeket okoznak a pattanások. Ha valakinek csak egy ideig valami miatt kipattog az arca, akkor lehet okés ez a krém, de akinek régóta fennálló probléma a pattanásokkal való küzdelem, annak nem ajánlom. Csalódás lesz néhány hónap múlva ugyanolyan pattanásos arccal mászkálni, mint a krém használata előtt..Ja és eleinte, mikor elkezdjük használni, csak rosszabbra fordul a helyzet az arcunkon...
(Alapozót felkenni szinte lehetetlen, amíg ezt a krémet használom...)

anonimusgirl96
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. február 26.

(Alapozót felkenni szinte lehetetlen, amíg ezt a krémet használom...)

plinka

2018. február 21.

Jó ez a krém. Pattanások, foltok, fényes bőr ellen: 3 az 1-ben. Nekem reggelre javasolta a bőrgyógyász, amin mondjuk, meglepődtem, de most télen lehet, hogy nem gáz. Azért egy 50 faktoros yves rocher-t alákenek, akkor is, ha nem süt a nap. Azért is, mert elég kellemes illata van a Skinoren-nel szemben, plusz az aláhidratálás is megvan. Az elején kicsit csípett (a propilén-glikol miatt), de aztán megszokta a bőröm + az yves rocher-s krém is ellensúlyozta ezt. Egyébként, ha valakit nagyon csíp és/vagy szárít, érdemes sima gyógyszertári mosakodó krémet vékonyan alákenni. Nekem felnőtt akném van a hisztamin intoleranciám miatt. Sajnos, van úgy, hogy felmegy a hisztaminom és akkor kijön az akném. :-/ Ezt csak azért írom, mert sokan azt hiszik, hogy nem sikerül kinőniük a tinédzser aknéjukból, holott valszeg valamilyen fel nem derített belgyógyászati problémájuk van. Az ekcéma, az akne sok esetben nem bőrgyógyászati probléma, csak egy tünet. Igazából, nincs mit szégyelni rajta. Mindenkinek megvan a maga nyavalyája, csak valakinek olyan típusú, hogy ez konkrétan szemmel látható.

Amúgy, az Ordinary-nek van egy azelainsavas terméke, ami talán kiválthatja a Skinorent. Még nem próbáltam, de ha elfogy a Skinoren, mindenképp teszek egy próbát mert nem vényköteles, olcsóbb és nincs benne propilén-glikol.

plinka
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 21.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!