Egyéb

Ár:   3695 Ft   Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: Amaerilde, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Patikai gyógykrémek, termékek
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A Skinoren krém a pattanások kezelésére szolgáló gyógyszer, amelyet a beteg bőrfelületen kell alkalmazni. A krém megakadályozza azoknak a baktériumoknak a növekedését, amelyek lényeges szerepet játszanak a pattanások kialakulásában. Csökkenti a bőrsejtek elszarusodását is, amely miatt a bőr pórusai eltömődnek és fekete és fehér mitesszerek képződnek. Az akne (pattanás, mitesszer) gyulladásos és nem gyulladásos formáinak, illetve az ún. melazma (a bőr sötét elszíneződése) kezelésére szolgál.

Összetevők: Azelainsav,  Benzoesav,  Glicerin 85%,  Cetearil-Oktanoát,  Arlatone 983S,  Cutina Cbs, Propilénglikol,  Tisztított Víz

Vényköteles készítmény! Kérd az orvosod véleményét!

Voillet

2019. január 2.

Bőrgyógyász írta fel nekem a krémet de őszintén szólva inkább rontott a bőrömön hosszú távon, mint, hogy segített volna. Alapvetően is vízhiányos a bőröm és ez a krém még inkább szárította és nap, mint nap elviselhetetlen volt a bőröm érzete(?), látványilag pedig piros volt. Sokkal többet segített a tudatos bőrápolás a korábbi állapotokon (most is vannak pattanásaim de látszódik a bőrömön, hogy ápolt és élettel teli). Nagyon súlyos pattanásokkal küzdöttem ( 1 hónapja szedek fogamzásgátlót sajnos) szóval megértem azokat, akik ebben bíznak de szerintem hiába.

Voillet
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 2.

pandoca

2018. november 19.

Bőrgyógyász írta fel nekem a krémet a pattanásaimra. Nekem ez plusz a Duac gél kombó tartja rendben az arcom.

pandoca
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 19.

Jucuus

2018. november 18.

Jó pár éve elég pattanásos lányka voltam, míg el nem mentem egy bőrgyógyászhoz, aki ezt a krémet felírta nekem. Iszonyú jó döntés volt! Bár mindig csípte az arcom felvitel után, de elmulasztotta a pattanásokat! Most se tiszta az arcbőröm, mert sajnos mindig van pàr db az arcomon, de azóta nem olyan durva, mint volt.

Jucuus
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. november 18.

balcoka

2018. november 18.

Borzasztó... Semmit nem használt.

balcoka
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 18.

Borzasztó... Semmit nem használt.

megartron

2018. október 4.

Nem tudok rajta elmenni, hogy használ e vagy sem. Alapjában véve egy antibiotikum kúra után próbáltam megtartani a bőröm állapotát. Valóban sokkal jobb, mint előtte. Főleg a foltokat szeretném eltüntetni vele, ezen még nem láttam, hogy segítene. Később még kiegészítem a véleményemet, ha tapasztalok változást. Addig marad a 3*.

megartron
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. október 4.

Smith

2018. szeptember 22.

Bőrgyógyász írta fel nekem, mert abba hagytam a fogamzás gátlót úgy fél éve, és az arcom egyre ramatyabb állapotba került. Óriás aknek voltak a az arcom kb minden részén, gyulladtak, és se felszívódni nem akartak, se "megérni", hogy a kozmetikus ki tudja nyomni. Ami nagy nehezen 3hét után eltűnt az is csúnya heget hagyott maga után ( anélkül, hogy piszkáltam volna). Szóval elkezdtem használni, az első nap kentem ahogy a bőrdoki mondta, mindenhova ahol szoktak lenni a pattanások. Nem fájt, vártam a csípő érzést, de semmi. Na de másnap!!! Mintha szénné égtem volna a napon és utána leöntöttek volna valami savval és úgy hámlott a bőrőm, hogy ilyet én még nem láttam. Vártam 2-3 napot, olvasgattam a neten, és arra jutottam, hogy túl sokat kentem, mondom adok neki még egy esélyt. Papírvékonyan kenem, és csak a meglévő pattanásokra vagy ahol érzem, hogy mozgolódik valami, véletlenül sem olyan helyre ahol épp nincs. Na így aztán csoda krém, én is azt kell, hogy mondjam. Kiegészítésnek, hetente 3x radírozok, la roche posay effeclar hidratáló krémet használok reggel-este, illetve a PomPomnak van egy tavaszi megújulás bőrtápláló arcpakolása, így szuperul kordában van tartva a hámlás, száradás, húzódás is a kezelt területeken ( mert azért az még van, de nem úgy mint az elején). Most kb 2 hete alig lett pattanásom, főleg nem olyan mint ezelőtt, ami van az is szinte 1 nap alatt megérik a kinyomásra, heg nélkül gyógyul. Úgyhogy nekem eddig nagyon bevált! ( ezt lekopogom, kopp-kopp!) Kíváncsi leszek, hogy meddig lesz ilyen hatásos, mert több helyen olvastam ,hogy egy idő után hozzá szokik a bőr és nem használ.
Mindenesetre örülök, hogy adtam neki még egy esélyt.

Smith
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

Mindenesetre örülök, hogy adtam neki még egy esélyt.

blange

2018. augusztus 21.

Hormonális aknéra írta fel bőrgyógyász, emellett a La Roche Effaclar bőrtisztítóit javasolta. Nyilván drágább, mint a drogériás termékek, de nekem nagyon-nagyon megérte - 2 hónapja használom és nagyon szépen rendbe tette a bőrömet. Fényvédő kötelező mellette!

blange
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 21.

Kittia

2018. augusztus 3.

A kozmetikusom egy nagy kezelés után írta fel a heges, foltos bőrömre. Megvártam míg a nagyobb hegek elmúlnak és kicsit normalizálódik a bőröm állapota. Két napja jött el az idő, hogy a krémet (amit egyébként nagyon nehezesen sikerült beszereznem és jó drága is) felkenjem a bőrömre. Bár ne tettem volna. Először csípett, amig elég kellemetlen érzés volt, de elfogadtam, gondoltam ez valami jele annak, hogy hatni fog, vagy valami. Ezzel a tudattal feküdtem le estére. Másnapra a homlokom letudtam volna kaparni a helyéről, ráadásul 5-6 gyulladt pattanással is gazdagabb lettem. Legszívesebben egy csillagot sem adnék rá, de olyat sajnos nem lehet. :(

Kittia
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 3.

anneshirley

2018. július 12.

Bőröm megmentője. Egy balul sikerült antibiotikum kúra után rettenetes állapotba került az addig nagyjából problémamentes ábrázatom: folyamatosan jöttek ki az arcomon a rettentő gyulladt göbök, amik sokszor hetek alatt múltak el, és gyakran foltot, illetve heget is hagytak maguk után. Sok-sok sikertelen próbálkozás után, kb. 1 évvel ezelőtt találtam rá erre a krémre. Nem sok reményt fűztem hozzá, de 3 hét használat után látványosan javulni kezdett a bőröm. Neki köszönhetően a pattanásaim száma drasztikusan lecsökkent, s ha valami csúfság felüti a fejét, általában gyorsan és nyomtalanul felszívódik. Eleinte mindennap használtam, de egy ideje már csak 2-3 naponta. A foltokon sajnos nem igazán halványított, de nekem így is csodaszer. Nem kellemes használni, mert nehezen kenhető, és ha véletlenül többet rakok fel belőle (nagyon vékony rétegben kell kenni), akkor egy kicsit csíp, de így is megéri.

anneshirley
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 12.

Preciosa

2018. július 2.

Ebben a termékben értelmet nyert számomra, hogy mit jelent a bőrgyógyász által írt kence! Már csak ezért megérte elmenni dokihoz! Estére használom. Bár vastagon, egész arcra kenve eléggé csípett, de kitapasztaltam, hogy csak a kisebb pattanásos, illetve májfoltos területekre felvive nem bántja annyira a bőrt, de cserébe halványítja a foltokat, a kezdődő pattanások visszahúzódnak, csökkenti a mitesszereket, a zsírosságot. Egyre kell vigyázni, hogy miután pl. nyomkodom az orromon a mitesszereket, és ezzel bekenem, akkor másnapra hámlik egy kicsit. Ki kell tapasztalni, hogy mennyi belőle a még hatásos, de még nem irritáló, és túl hámlasztó hatású. Másnap rendesen kívánja a hidratálót az egyébként zsíros-kombinált bőröm. Ezzel a krémmel egyenesen kipróbálhattam egy másik bőrtípust, mert inkább közelít a normálhoz, sőt néhol száraz. Már másnap látszik, hogy halványodnak a pigmentfoltok, szépen fokozatosan, de észrevehető! Jelenleg ez a kedvenc bőrápoló termékem, mert ez igazán hatásos! Próbálgathatom én a C-vitaminos szérumokat hónapokig, de a Skinoren hatása már egy alkalom után is látszik!

Preciosa
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 2.

Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!