Kövess minket Instagramon is! :)


AA Dilated Capillaries Arclemosó Tej, Tonik és Szemfestéklemosó 3in1
Ár: | 2120 Ft | Kategória: | Lemosók, Tonikok | |||
Kiszerelés: | 250 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | kozmetikák, online | Bőrprobléma: | Pirosság (rozacea) |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Trixi, Módosítva: 2013. május 6.
Ár: | 2120 Ft | |
Kiszerelés: | 250 ml | |
Lelőhely: | kozmetikák, online | |
Kategória: | Lemosók, Tonikok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | Pirosság (rozacea) |
TERMÉKLEÍRÁS
Érzékeny bőrre, speciális ápolás rozáceás bőr számára, reggeli és esti használatra. 0 % allergén, 0 % paraben és 0 % illatanyag.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Paraffinum Liquidum/Mineral Oil
eo
1
0
,
Cetearyl Alcohol
eo I eu I al
2
1
,
Trilaureth-4 Phosphate
ti I eu
,
Glycerin
h
0
0
,
Cetyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Carbomer
,
Sodium Hydroxide
,
Propylene Glycol
h
,
Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Seed Extract
,
Allantoin
gy
0
0
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Decyl Glucoside
ti
,
Methylisothiazolinone
ta
,
Phenoxyethanol
ta
,
Ethylhexylglycerin
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Nagyon jó ,nagyon szeretem!!!



Nagyon jó ,nagyon szeretem!!!


Valóban nagyon kímélő tisztítótej, mintha nem is tisztítanám, hanem bekrémezném a bőröm. A zsíros részeimen picit nehéznek, túl zsírosnak érzem, viszont az érzékeny, száraz orcákra csodaszer. Tartós sminket én külön lemosóval szedek le (szemről), úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. A zsíros T-vonalam csillogott a használata után, úgyhogy csak az orcákra fogom használni. Kicsit macerás lesz kétfélét használni, de jobbnak érzem azokra a részekre, mint a Bioderma micellás Sensibióját, amit jelenleg használok. Illatmentes egyébként, egyáltalán nem irritál. Száraz vagy normál, érzékeny bőrre lehet a legjobb választás.


Valóban nagyon kímélő tisztítótej, mintha nem is tisztítanám, hanem bekrémezném a bőröm. A zsíros részeimen picit nehéznek, túl zsírosnak érzem, viszont az érzékeny, száraz orcákra csodaszer. Tartós sminket én külön lemosóval szedek le (szemről), úgyhogy arról nem tudok nyilatkozni. A zsíros T-vonalam csillogott a használata után, úgyhogy csak az orcákra fogom használni. Kicsit macerás lesz kétfélét használni, de jobbnak érzem azokra a részekre, mint a Bioderma micellás Sensibióját, amit jelenleg használok. Illatmentes egyébként, egyáltalán nem irritál. Száraz vagy normál, érzékeny bőrre lehet a legjobb választás.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol
Emolliensek: Paraffinum Liquidum/Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Panthenol
Emulgeálószerek: Cetearyl Alcohol, Trilaureth-4 Phosphate, Cetyl Alcohol
Tisztítószerek: Trilaureth-4 Phosphate, Cetyl Alcohol, Decyl Glucoside
Tartósítószerek: Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Ásványi olaj. Színtelen, tiszta folyadék, melyet a petróleumból vonnak ki (vagyis inkább a petróleumból gázolaj gyártás folyamatának mellékterméke). Rossz hírneve ellenére Paula Begoun szerint a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj a valaha talált legbiztonságosabb, legkevésbé irritáló hidratáló anyag. Ezenkívül hatásos sebgyógyító is. Az ásványi olajnak azonban némi pórus eltömítő hatása is van, így kombinált és zsíros bőrűeknek jobb kerülni. Dr. Rózsa Sándor a Testápoló Kislexikonban az ásványi olajat a nem ajánlott összetevők közé sorolja, mert szerinte "megmarad a bőr felszínén, nem szívódik föl, akadályozza a bőr lélegzését". A híres amerikai bőrgyógyász, dr Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében viszont Paula Begounhoz hasonlóan azt írja, hogy a kozmetikai tisztaságú ásványi olaj egy kiváló és biztonságos hidratáló összetevő.
Cetyl és stearyl zsíralkoholok keveréke. Zsíralkohol, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrítőanyagként (konzisztencia növelő) használnak a kozmetikumokban. A zsíralkoholoknak ellentétben a „normális” alkoholokkal (pl. ethylalcohol) nincs szarító és irritáló hatása a bőrre.
Emulgeálószer és felületaktív anyag.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, sűrítő és hordozó anyagként használnak. Kivonható a kókuszolajból vagy előállítható mesterségesen is.
Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak.
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A vadgesztenye magjának kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. Más források szerint ezen kívül a bőr értágulataira összehúzó hatással van, és meggyorsítja a vérelvezetést.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Felületaktív anyag (surfactant), emulzió stabilizáló, gyengéd tisztító. Viszonylagos gyengédsége ellenére jól habzik.
Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, melyet ma már leginkább csak lemosható termékekben használnak.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.