Alverde

Ár:   899 Ft   Kategória:   Hajápolók

A krémet feltöltötte: azursatellite, az összetevőket feltöltötte: Mesi, Módosítva: 2018. december 25.

Kategória:   Hajápolók

Ápolja a száraz és törékeny hajat. Bojtorjángyökér kivonatttal. Erőssé és rugalmassá teszi a hajat.

Emma Woodhouse

2019. november 22.

Gyártják ezt még? Na mindegy, végre elhasználtam, évek alatt. Hajmosás után csak úgy tudtam használni, hogy egy kicsit belekevertem belőle a balzsamomba, vagy a pakolásomba, aztán kiöblítettem. Fennhagyva nagyon zsírosít. Amikor használtam, szép fényes volt a hajam, de hosszútávú hatását nem láttam. Érdekes volt az illata.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 22.

Gwen

2018. november 5.

Mostanában már ezt használom, amióta megszűnt a Rossmannban az Alterra hajolaja. Ez is ugyanolyan jó, az illatával is kibékültem már (az Alterrás nekem sokkal jobban tetszett) szóval 5csillag. Ha nem lenne, a hajam mint a szalma....

2018.11.05.: A termék tuti meg fog szűnni itthon, mert már csak egy-egy db van belőle egy-egy dm-ben :( Ha ez az olaj is megszűnik ( a Rossmannos Alterra testvére már rég megszűnt) a kardomba dőlök! Enélkül a hajam szalma lenne! Nekem muszáj olajoznom. Ráadásul a festés színe is szebb a hajamban, ha rákenem, mint ha nem használnám és csak a száraz hajam lenne.
Több negatív kritikát olvastam. Nos, meglehet. De ezt a terméket tudni kell, hogy mi és ennek megfelelően használni. Ez nem tucat hajápoló, meg öblítést nem igénylő balzsam, meg nem hajvégápoló, amik többnyire tele vannak szilikonnal. Ez TÖMÉNY OLAJ. Szigorúan csak egy pumpálásnyit szabad használni és szerintem száraz hajon, nem nedvesen!! Ez az egy pumpa a félhosszú, közepes sűrűségű hajúakra igaz, akiknek száraz a haja! Nekem hajmosás után kb 3 napon keresztül mindennap kell használnom, utána elég két napona. (Én heti egyszer mosok hajat, mert erős kémiai folyamatokon megy át a mai samponoktól a haj - ezt egy mesterfodrász mondta nekem anno.) Amúgy amióta a Syoss Keratin hővédő sprayet használom, attól méginkább ki van száradva a hajam, tehát hajszárítás és vasalás után már egy pumpa édes kevés, 3 pumpálásnyi adag szükséges. Utána a hajam puha, fényes és olyan, mint a sztároknak. Következő napra szinte teljesen beszívja a hajam. Most még beszereztem két üveggel, még szeretnék venni azokban a dm-ekben, amikben még találni. Enélkül nem tudok létezni. Ha lehetne, 10-est adnék neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 5.

Sunnyvagyok

2018. szeptember 8.

Az összetevői a parfüm kivételével csodásak. Nagyon örültem, hogy van végre egy szép összetevőjű hajvégápoló, de az illata borzalmasan a Chemotoxra hajaz.

Mit hajvégápoló nálam megkapná a mínusz 1 csillagot, ugyanis nincs az a kis mennyiség amitől ne lenne zsíros hatású a hajam! Nem issza be, összetapad, ragacsos lesz a hajam.
Mindig újra meg kell mosni, így többé már ne ezt a funkcióját használom, hanem hajmosás ELŐTTI hajpakolásként teszek a hajam 3/4- ére és utána lemosom. Amit megjegyzek elég nehéz levarázsolni 2 samponozással is! :D

Hiába a szép összetevők, sajnos nálam Ő használhatatlan kategória! Elhasználom, mert nem szeretek pazarolni, de utána messziről elkerülöm! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 8.

abicicaaa

2018. augusztus 9.

Mosas utani hajvegapolokent eselytelen a hasznalat, egy cseppnyitol is zsirban uszo hajam lesz tole.
Mosas elott hagyom rajta kb 1 orat, nem mindig, neha kimarad, elfelejtem. Igazabol tul sok mindent igy sem csinal a hajammal. Lassan a flakon vegere erek, kicsivel puhabbnak erzem a hajam mikor hasznalom.
1000 ftert nem is tudom mit vartam, hozza amit ennyiert ellehet varni tole.
Az illata nagyon irrital, mint a citrusos wcillatosito.
Nem tudom ujra vennem-e, valamennyire megnyugtat a tudat, hogy azert megiscsak kenek valamit a hajamra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 9.

1000 ftert nem is tudom mit vartam, hozza amit ennyiert ellehet varni tole.
Az illata nagyon irrital, mint a citrusos wcillatosito.

Kattykatty

2018. június 16.

Nagyon szeretem! :) Én csak a hajvegeimre szoktam használni, de oda majdnem minden nap. Nagyon jól beszivja a hajam, és rengeteget segít a száraz hajon. Kis mennyiseg elég belőle, én egy pumpálásnyit szoktam egy bekeneshez. Kokuszolajat használok meg hajpakolashoz, előtte, vagy ha tudom, hogy otthon leszek 1-2 napot és utána hajat mosok akkor több pumpalasnyival is be szoktam kenni a hajam néha (de ilyenkor már zsíros érzetet kelt! Szóval óvatosnak kell lenni az adagolásnál.) De nekem nagyon bejött, ha elfogy, biztosan ujraveszem. És nem drága, 1000 Ft 50 ml, és nagyon sokáig elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. június 16.

Boriszka

2018. január 30.

Hajmosás után használva bármilyen keveset használok nagyon zsíros hatást kelt. Viszont mosás előtt bőven eloszlatva, pár órát, vagy egy éjszakát rajta hagyva csodát tesz. Alverde samponnal és balzsammal együtt használom. Így együtt nagyon széppé, selymessé varázsolták a szőkített végű hajamat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 30.

Orsika89

2018. január 11.

Kezdjük ott, hogy a pumpa nem működik, persze lehet, hogy én fogtam ki egy rossz darabot, de már alapból rosszul kezdtünk neki az ismerkedésnek. Számomra túlzottan citrusos az illata, ami nem feltétlenül kompatibilis a samponom, balzsamom illatával.
Ami nagyobb probléma: nem szívódik be, pedig tényleg száraz a hajam. Törülköző száraz hajra, illetve szerencsére csak a hajvégekre vittem fel minimális mennyiséget, de nem szívódott be és szárítás után nagyon igénytelen külsőt kölcsönzött a hajamnak (konkrétan zsírosnak tűnt). Pár órával később sem volt változás :( Szóval nem és nem. Max hajmosás előtti pakolásnak elhasználom, mert a benne lévő mandula és argánolaj azért szerintem jót fog tenni a hajamnak, de hajmosás után nem fogom tudni használni. Szóval hiába jók az összetevők, ha nem tudja azt, amit várok tőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 11.

Femme

2017. december 28.

Csodaszer a hajnak! Hatása és ára is abszolút tökéletes. A titka az hogy elég 1-1 csepp ( nem pumpa) a száraz részekre/hajvégekre. Nyílván nem olyan mint egy szilikonos hajvégápoló amit azonnal beszippant a haj, de hosszú távon ez sokkal jobbat tesz neki.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 28.

Naturbella

2017. október 29.

Nekem ez abszolút bevált minden téren!

Az illata kellemesen citrusos, ami a nyári forróságban kifejezetten frissítő volt, szerintem a hűvösebb időben is tetszeni fog - a tömény édes zavarna.

Hatásában is kiváló! Tény, h száraz hajra, hajformázás után óvatosan kell bánni vele, de teszi a dolgát, nem száll és nem sprőd a hajam. Tényleg csak egy pumpálásnyit nyomok a tenyerembe, összedörzsölöm a másikkal, h azon is legyen, az ujjvégeken is és óvatosan, csak a hajvégeket, illetve a problémásabb részeket érintem.

Kislámyom (2,5 éves) haját is be szoktam kenni vele, mosás előtt. Erős szálú, hullámos, dús és sprőd haja van, mind tőlem. :) hajat mosni viszont utál, így a balzsamozás ki van zárva. Ezért bekenem neki mosás előtt, kicsit rajta marad, majd samponozás és sokkal-sokkal puhább, illetve fényes hajkoronája lesz megszáradva. ;) (Nem zsíros kinézettel)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 29.

Nekem ez abszolút bevált minden téren!

rennih19

2017. június 13.

Az itteni vélemények alapján vettem, de semmi extrát nem tapasztaltam. Ha túl sokat kenek a hajamra zsíros hatása lesz tőle. Nem érzem ápoltabbnak tőle a hajam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 13.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate

közönséges bojtorján gyökerének a kivonata. A népi gyógyászat vértisztító orvosságnak használta, vizelethajtó és izzasztószerként. Serkenti az epe elválasztását, reuma és bőrbetegségek kezelésére is felhasználják. Olajokkal előállított kivonatait bedörzsölőszerként, fürdőolajként használják reumatikus fájdalmak ellen, de hajhullás, korpásodás kezelésére is alkalmazzák. Paula Begoun szerint a közönséges bojtorján gyökere antioxidáns és gyulladáscsökkentő hatású, ezért minden bőrtípus számára hasznos összetevő.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0