Alverde

Ár:   1200 Ft   Kategória:   Szappanok
Kiszerelés:   100 g   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet feltöltötte: Anikovacs, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. június 19.

Kategória:   Szappanok
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Vízhiány

• Kézzel készült olívás arclemosó szappan
  • Bio glicerinből, olívaolajjal, őrölt olajfalevéllel és olívakivonattal
  • Ellenőrzött natúrkozmetikum, ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó alapanyagokból
  • Illatanyag-, színezék- és tartósítószer-mentes
  • Kíméletességét bőrgyógyászati tesztek igazolják

AyaDid

2020. március 27.

Beleszerettem a boltban az illatába, muszáj voltam megvenni. Azóta csökkent az ára, így már bánom, hogy nem vártam. Bár nem egy olcsó termékről van szó, nagyon lassan fogy, így ha tényleg csak arclemosóként használja az ember, sokkal jobban megéri az árát, mint egy átlag drogériás arclemosó.
A külleme meglepő: egyszerre vonzó és gusztustalan. Alapból imádom a glicerines szappanok átlátszóságát, és az egész szappan valamiféle naturságot sugároz. Ettől függetlenül a fehér maszatok nem túl gusztusosak, olyan, mintha penészes lenne a szappan. Ami továbbá érthetetlen számomra, azok a növényi alkotók. Leírás szerint őrölt olajfalevelek vannak belekeverve a szappanba, gyakorlatban 1-2 milliméteres növénydarabokba futok bele itt-ott, egyik helyen egy fél cm-es vaskos kis levélszár (?) is kilóg a szappanból. Ennek nem igazán látom értelmét, ellenben frankón eltömítheti a lefolyót.
Az összetevői szépek, a használata kellemes. A bőröm kicsit húzódik utána. Extra tisztító hatást nem érzek, smink leszedésre pl teljesen alkalmatlan. Reggeli arclemosóként használom el.
Alapvetően ez egy ilyen jó is hogy van, de nem érezném meg, ha nem lenne termék.
Messze nem tökéletes, főképp a bőszen hirdetett hidratáló hatás elmaradása miatt vonok tőle pontot, meg a teljesen felesleges aprított (nem őrölt!) levelek miatt. Alapból egy 3.5 csillagot adnék neki, még hosszabb távon megnézem, milyen hatást produkál, lehet feljavítom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 27.

Yette

2020. március 15.

Körülbelül már 3 hete használom. A bőröm, hajlamos pattanásokra, de emellett általánosságban, se nem száraz, se nem zsíros.
Minden este víz alá rakom, képzek egy kis habot a kezemen, és ezzel masírozom át az arcomat. Elég jól leszedi a koszt, és a sminket is,(Bár a vízálló spirállal enyhén meggyűlik a baja). Arctisztítás után minimálisan húzódik az arcbőröm, de semmiféle irritációt sem okoz.
Nem tuodom újta venném e, mert egyrészt szeretem, ugyanakkor viszont nem vagyok benne biztos hogy ez a lúgos ph, hosszabb távon mennyire ártana a bőrömnek.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. március 15.

RonjaR

2020. március 2.

Kedvelem, mert gyengéd és nem szárít, ami nálam fontos szempont, de tény, hogy egyáltalán nem csodaszer. Átlagos arctisztító szappannak mondanám. Nem habzik különösen jól, ami lehet, hogy valakinek probléma, engem viszont egyáltalán nem zavar. Még nem tudom, hogy újra fogom-e venni, mivel azonban lassan fogy, így még ráérek eldönteni. :)
(Nem tudom, mit kezdene problémás bőrrel. Az én bőröm elsősorban száraz/normál, különösen télen.)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 2.

Hidratálók: Sucrose

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.