Amouage

Ár:   128 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2021. augusztus 31.

Ár:   128 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2019

Fejjegyek: olibanum, elemi, tinta

Szívjegyek: rózsavíz, olibanum, hasított bőr

Alapjegyek: mirrha, szantálfa, cédrus, vanília

Keresem Amouage Rose Incense
Ár: Meg.sz , Eladó: Lina6
Állapot: Fujos, Helyszín: Salgotarjan, fizetés: Banki ut

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Tarzicia

2021. május 11.

Végre hozzánk is megérkezett, nem tudom, mi tartott ilyen sokáig, ez az illat már 2019-ben megjelent.
Hát megérte várni rá. Sejtettem, hogy tetszeni fog, nagyon szeretem a rózsát az ilyen gyantás, balzsamos, füstös jegyekkel párosítva, de ez még annál is szebb, mint amire számítottam.
Már vagy a hatodik bőrpróbán vagyok túl, de ez az illat még mindig meg tud lepni, mindig kicsit más domborodik ki belőle. Az imént kimentem vele a kertbe is, és ahogy belekapott a szél az illatba...hát az egy élmény volt. És megint kicsit más. Többször rugaszkodtam már neki a véleményírásnak, rengeteg gondolat jutott róla eszembe, próbálom rövidre fogni.
Az Amouage nem arról híres, hogy tingli-tangli vagy faék egyszerűségű parfümöket adna ki. A Rose Incense olyan szempontból kicsit kilóg a sorból, hogy ő nem egy nagyágyú. Sokkal finomabbra van hangolva, mint a legtöbb illatuk. (Már az gyanús volt, hogy a három nerolis amouage mintafiola közül kívülről egyedül neki alig volt illata. Bezzeg a Material, az betöltötte az egész szobát, még mielőtt egyáltalán kinyitottam volna.)
A parfüm hivatalos leírásában ez áll: "A parfümőr kontrasztot teremtett benne a vörös és fekete, az ártatlanság és hatalom, a tisztaság és a füst, a ragyogás és a sötétség - a rózsa és a tömjén - között."
Igen. Ez nem csak marketingduma, ez az illat pontosan ilyen.
A hangulat kezdetben komoly, szinte sötét, ekkor érvényesül a legjobban a rózsa, bársonyos szirmú, érzéki és titokzatos, nekem ez a kedvencem. Közben megjelenik egy friss, tiszta szál, és lassan "kivilágosodik" az illat. Ahogy a tömjén, az elemi, a mirha és a szantálfa egymást kiegészítik, szinte kavarognak, és megadják az aláfestést a rózsának, az valami csoda. A tinta érdekes jegy, itt csak összekötő kapocs, annyira nem domináns, mint pl. a Comme des Garcons 2-ben. Kicsit tartottam attól, hogy az alapban a vanília alattomosan felerősödik, és jó szokása szerint majd mindent elnyom, de szerencsére nem így lett. A végefelé sem lesz túl édes, vagy homlokegyenest más az illat, csak egy kicsit felmelegszik. A lecsengése egy hosszan tartó, balzsamos, fás, krémes, enyhén púderes keverék, amelyet én naphosszat tudnék szagolgatni, annyira finom és van benne valami felettébb megnyugtató.
Tetszik benne, hogy változékony és érdekes, összetett, de nem zsúfolt. Itt nem kell azon agyalnom, hogy jaj, mit is akart ezzel mondani a költő. (Ez nem Ady, ez Arany János.) Itt olyan sincs, hogy jaj, mi ez, de fura, nem is tudom, tetszik-e vagy sem, de az biztos, hogy ha fele ennyire lenne intenzív, jobb lenne. Viszonylag egyszerű ötleten alapul ez az illat, nincs túlbonyolítva, itt az előadásmódon és az arányokon van a hangsúly. A minőségi alapanyagok megléte meg nem is kérdés.
Ami miatt pedig beleszerettem, az az, hogy ez egy decens, elegáns, szinte fennkölt illat, ami úgy komoly, hogy sose lesz nyomasztó. Kellemes, komfortos és bármikor hordható. A különlegessége nem szűkíti le a viselésére szánt alkalmakat. Ha egy illat nekem tetszik, nem évente kétszer szeretném magamra ölteni. Fürödni szeretnék benne. És ez az illat pont ilyen. Nem hangulatfüggő, és én se évszakhoz, se nemhez nem kötném. Korosztályhoz viszont nagyon is: 40+.
Ha valamihez hasonlítanom kellene, azt mondanám, ilyen lehetne Armani Myrrhe Imperiale és Rose d'Arabie szerelemgyereke. És talán az Opus X-ből van benne egy vékony szeletke. Látom, hogy valaki a F.-án a Portrait of a Lady-hez hasonlítja. Igen, van benne valami, de csak az első pár percben, a rózsa ugyanolyan, különben ég és föld a kettő. A Portrait of a Lady csodaszép, de számomra komor és élettelen. Nekem az egy műalkotás, síri csendben, áhítattal gyönyörködöm benne, de haza nem vinném. Nem tudnék vele mit kezdeni. A Rose Incense-t viszont nagyon szívesen elfogadnám. Számomra ez a "hordható művészet", amit nagyra értékelek, és amit mindig keresek. Ez az egész "parfümösdi" engem csak az ilyen illatok miatt érdekel.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. május 11.

Igen. Ez nem csak marketingduma, ez az illat pontosan ilyen.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Geraniol, Citronellol, Limonene, Eugenol, Citral, Linalool