AnA

Ár:   2990 Ft   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Erina, Módosítva: 2017. március 2.

Kategória:   Pakolások, Hámlasztók

"Vörösagyagpor, mandulaliszt, kókuszliszt, szezámliszt, tehéntejpor, banán gyümölcspor, algapor, őrölt zabpehely és mézpor teszi gazdaggá ezt a pakolást. Egy púpos kis kanálnyi porhoz keverj 2-3 teáskanál vizet, vidd fel az arcodra, hagyd hatni 10-15 percig majd langyos vízzel öblítsd le. Használd heti 1-2 alkalommal. Fontos! Ne várd meg, míg feszül a maszk a bőrön, mert annyira rászárad, hogy az ellenkező hatást éred el vele. Egy tégely kb. 33 alkalomra elég."

Antioxidánsok: Avena Sativa (Oat) Bran Extract
Gyulladáscsökkentők: Avena Sativa (Oat) Bran Extract

A banán gyümölcséből nyert kivonat. Bőrkondicionáló hatású összetevő. Valószínűleg némi antioxidáns hatása van a bőrre.

A Spirulina Platensis nevű fonalas cianobaktérium-faj szárítmányának őrleménye. A kozmetikumokban az algák sűrítő, vízmegkötő és antioxidáns összetevőként működnek. Az összetevő a CosIng szerint bőrvédő és a kozmetikumokat az UV-sugárzás hatásaitól védő szerepet tölt be. A Spirulina jelentékeny mennyiséget tartalmaz: K, Ca, Mg, Fe, Zn, Se, telítetlen zsírsavak közül pedig olajsavat, palmitoleinsavat, linolsavat és jelentős mennyiségű g-linolénsavat.

Forrás: Dr. Domokos János, Kiss Béla: Algák a kozmetikában

A zabkorpa kivonata. A kozmetikumokban bőrradírozó, térfogatszabályzó és felszívó anyagként használják. Paula Begoun szerint kiváló gyulladáscsökkentő és antioxidáns hatású összetevő. Kutatások kimutatták, hogy a helyi alkalmazása védi a bőrben található fibroblasztokat (a bőr kollagén- és elasztin-termelő sejtjeit) a szabad gyökök káros hatásaitól.