Goutal Paris

Ár:   24 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Le Parfum   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2013. március 26.

Ár:   24 000 Ft
Lelőhely:   Le Parfum

Loncvirág gyengéd, nektáros illata, amelyet a petitgrain enyhe, frissítő, zöld jegyekkel finoman befolyásol.
Vadon élő nárcisz, egy csepp jázmin és a citrom petitgrain élénksége áttetsző, mosolygó parfümmé varázsolja ezt a mézes virágillatot.

Cocco

2020. december 28.

Tökéletes idő volt ma ehhez az illathoz! Kinéztem a nyitott ablakon, 14 fok, napsütés és közben esett az eső. A kicsit nyirkos de lelket melengető időben már érzed, hogy mindjárt itt a tavasz és vágysz a természetbe. Ez az illat pedig számomra nagyon természetközeli. Úgyhogy férfi létemre fújtam egy kicsit a kézfejemre otthon a menyasszonyom üvegéből, mondván úgysem megyek napközben most sehová. (sunyi módon én akkor már tudtam, h este írni fogok róla) Amit az elején leszögezek, hogy nem nagyon szagolgattam a természetben célzottan loncot. Azt viszont érzem, hogy ennek egy az egyben természet illata van. Ha van is benne valami szintetikus, hát én nem érzem. Ahogy írtátok előttem, a citrusok erősen jelen vannak. Rólam azt kell tudni nem nagyon rajongok a citrusos jegyekért, itt viszont valami olyan finom limonádé illatot érzek, hogy kb azonnal meg is innám. Nem karcol, nem szúr, hanem lágyan egészíti ki a lonc illatát. Tartósság és hatótáv átlagos, talán picit gyenge is. Semmilyen módon nem követi a fősávos női trendet. Zöld természetillatod lesz, ha ezt felfújod. Zöld is, édeskés is, savanykás és még picit nekem kesernyés is :DD Ja, és teásnak is érzem. Szerintem parfümök iránt nem érdeklődő orr nem igazán fogja ezt érteni. Akit viszont megfog ez az illat, az otthon egyedül is használni fogja, mert simogatja a lelket. Ezt nem mások lehengerlésére, vagy a személyiséged kifejezésére fogod fújkálni, hanem azért, mert vágysz az illatára. Azt olvastam a parfümőr a lányával készítette az illatot és a lány gyerekkori emlékeit igyekeztek felidézni vele. És tényleg van egy ilyen gyerekkor feelinged tőle. Megnyugtató. Elképzelem egy édesanyán, akinek pici gyereke van és a gyerek rendszeresen ezt az illatot érzi róla, majd egyszer 20 év múlva találkozik újra csak az illattal...nem csak természetközeli, de mintha egy történetet is mesélne. Az üveg letisztult francia könnyedség. Lehet, hogy van jobb lonc illat, én akkor is azt gondolom, hogy ez nagyon el van találva.

Nálam is 5 csillagos lett, az egyik legkellemesebb női illat számomra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. december 28.

Nálam is 5 csillagos lett, az egyik legkellemesebb női illat számomra.

Pajzs

2019. október 25.

Muskoka szelleme átnéz a válla felett, a karjában csokor vadszamócából és lucágakból. Sárga és zöld homály veszi körül az alakját. Hársvavirágkoszorús hajára ferdén süt a pollentől sűrű fény. Még ráhunyorog a festőre, mielőtt tovalibben, hogy a férjével feküdhessen a nedves páfrányok között.

A Le Chèvrefeuille olyan tündér, mint Valancy a Kék Kastélyból. (Lucy Maud Montgomery: The Blue Castle)
(2018. november 16.)

Közben nekem ez egy ötcsillagos illattá vált. Kedves szépséggel járul hozzá a napjaimhoz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 25.

(2018. november 16.)

googles

2018. augusztus 23.

Ez az Annick eltolta a lonc illatot. Az Yves Rocher ezerszer jobb chèvrefeuille illatot dobott össze még nagyon anno (most nem tudom, mikor adták ki, de sokáig kapható volt az YR illat). Az Annick Goutal illat pedig savanyú, mondom én, aki imádom a citrusos illatokat is. Szóval ez nálam nem nyerő.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. augusztus 23.

birdy70

2018. augusztus 16.

A citrom hangsúlyosan befolyásolja az illatot. Teljesen elveszi a lonc lágyságát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 16.

nekoSX

2018. augusztus 15.

Szóval ez a lonc illata?
Azt előre bocsátom, hogy Notino-s kis mintám van és persze nem pejoratív értelemben akarom ezt mondani, DE szerintem vagy az én mintám "romlott" vagy az orrommal van vmi gabesz.
Azért vettem meg, mert annyira jó véleményeket kapott és már oly régen vágyom egy nem kiskosztümös/elegáns/vaddögös illatra, csak hát az én mintám minden csak nem "frissítő-zöld jegyekkel ellátott mézes virágillat". És tulajdonképpen innentől kezdve a véleményem is csak erről a mintáról van alkotva, mert látom, hogy a többiek a leírásnak megfelelő minőséget kaptak. Az enyém az első 5percben még talán emlékeztet vmilyen virágra (?), de utána előjön egy szúrós / egysíkú szag, ami nem illat csak egy szag, semmihez sem hasonlítható: nem édes / nem férfias / nem zöld és nem citrom, nem alakul v fejlődik sehova. Sosem éreztem még ilyet és kb 1 hónapja fújkálom esténként ismerkedni és mindig csak ezt a beazonosíthatatlan UFO szagot érzem.
Azért vagyok szomorú, mert ez egyértelműen elriaszt a többi Annick Goutal-tól, és bár több mintát is (más márkáktól) rendeltem a Notino-tól és egyikkel sincs semmi gond, mind hozza a leírásban felsorolt illatjegyeket, csak ez az egy nem :o( szóval nem tudom, csak azért írtam mindezt le, mert talán nekem is itt kellene rendelni frissen fújt mintákat, ami biztosan az lesz, amit kérek....

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. augusztus 15.

Szóval ez a lonc illata?

daliah

2017. december 13.

gyenge próbálkozás. sokkal jobb loncos parfümök vannak a piacon, a töredékéért. rajtam kicsit gombaillatú lesz, nem értem, hogyan... csalódás

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. december 13.

CKNYL

2017. március 8.

Gondoltam előre hozom a tavaszt (ilyen hosszú és hideg telet követően úgy gondolom ez nekem - és mindekinek:-) - jár). Ezt a kis csodát eredetileg a lonc illat miatt választottam, és persze mert szépeket írtatok róla. A néhány próba fújás után viszont azt tapasztaltam, hogy a kezdeti citrusosság után rajtam inkább a jázmin és a nárcisz bontakozik ki, ami egyáltalán nem zavar, mert azt picit sem tolakodóan, hanem nagyon finoman és lágyan teszi. Tetszik, viszonylag tartós is, de majd meglátjuk hogyan viselkedik az igazi tavaszi jó időben. :-)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. március 8.

sky

2017. március 3.

Ismét megemelném a kalapom a cég előtt. A lonc parfümbe zárva, egy harmatos reggeli Cote D'Azur-i kertben. Friss, ártatlan, játékos, nyomokban sem mű.
Hihetetlen, hogy mennyire természet-illat, szappanszag, szúrós műanyag, kemikália felhangok nélkül.
Kifújáskor uralják a zöld tónusok, és a citrusos illatok, (de nem wc illatosító kiadásban!) hanem egy májusi reggelen egy citromfa mellett érzel ilyet, ami egyszerre virágzik és terem (volt hozzá szerencsém Villefranche-sur-Mer-ban). Majd fél óra múlva, nektáros, friss lonc-ot kapsz, enyhe nárcisz illattal és pici grapefruit/petit grain-nel, ropogós, friss, profi kombináció. Zseniális...
Kislányos, (ebben az illatban semmi dög, femme fatale nincs) kacér játékos parfüm, annak ellenére hogy egy illatkomponensre van hangolva. Nem nagyközönségnek szánt illat, sillage-a elenyésző, ezt az illatot csak az érzi, aki átölel vagy igen közel engeded. Ruhákon extratartós, sajnos bőrőn 1-2 óra után elillan, de nem érdekel, inkább pótlom és vigyorgok egyet minden kifújáskor, mert egy illatos-virágos tavaszi kertbe varázsol, ahol már vár a párom, a meleg croissant, a pikáns málnalekvár, és a habos latte egy nagy adag frissen préselt narancslével. :)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. március 3.

bobherceg80

2017. február 8.

A tökéletes HÁRSFA illatú parfüm!!!!!!!!!!!!!!!!!!Hihetetlen,mintha a természetben lennék nyár elején...
Aki hársfa illatot keres,ne kergesse tovább,ez tökély!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 8.

Aki hársfa illatot keres,ne kergesse tovább,ez tökély!

bombi19

2016. március 3.

Ebből a drágából, csak mintám van. Féltve őrzöm minden cseppjét, különleges csoda. Rajtam inkább a zöld jegyek hangsúlyosabbak.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. március 3.