Goutal Paris

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: médea, Módosítva: 2012. június 20.

Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

A mágikus, olykor ember alakú mandragóragyökér illata egy vibrálóan izgalmas, citrus-aromás parfümben.
Bergamot, csillagánizs, borsmenta, zsálya, gyömbér, fekete bors, buxusfa, mandragóra, labdánum.

Fújós! Annick Goutal Mandragore
Ár: Leírás alapján , Eladó: Korsolya
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Miskolc, fizetés: Postán maradó, Foxpost, Személyes átvétel

Pajzs

2019. október 18.

Hermione Granger mentalevelet pottyant egy csésze citrusos gyömbérteába. Mielőtt belekortyolna, nagyot szippant a tenyerébe, hogy beszívhassa a gyógynövénytan óra után bőrén maradt fűszeres illatkavalkádot.
(2018. november 2.)

A Mandragore-t a tündérmesék mellett a Harry Potter inspirálta. Nálam bejött. Főleg, hogy egy olyan nő fejéből pattant ki, aki arról fantáziál, hogy milyen cipőben és pálcával venne részt a szereplők esküvőjén.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 18.

(2018. november 2.)

nagyediterika

2017. november 22.

Úgy írok most, mint aki előtt nemrég tárult ki a niche parfümök csodálatos világának kapuja, elég volt mindössze 1-2 illatolás, hogy mindörökre feledésbe merüljön a klasszikus, kommersz parfümök 95%-a.
Azt is észrevettem, hogy az általam eddig kedvelt parfümök nagy része gyömbért tartalmaz.
Nagyon kiváncsivá tettek a Mandragore-ról szóló leírások, így rendeltem egy kis fújós mintát.
Fogalmam sem volt, mire számítsak, nem tudtam milyen illata lehet a mandragórának.
Az első kifújáskor végem volt.
Fűszeres, friss, gyömbéres, gyógynövényes, pezsgős, kicsit sem lágy, kicsit sem törékeny nőknek való illat, sokkal inkább kemény, már-már férfias.
Nem bírtam elvenni a mintát, a csuklómat az orromtól.
Azonban a férfi kollégáim...nem díjazták.
Szerintük nem nőre való illat. Szerintük egy nő illata legyen puha, kellemes, finom, nem pedig férfias.
Ahogy telik az idő, úgy válik valóban, egyre férfiasabbá, csaknem arc-szesz-szagúvá a bőrömön. Emiatt "csak" 4 csillag.
Amúgy szerelem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 22.

Az első kifújáskor végem volt.
Nem bírtam elvenni a mintát, a csuklómat az orromtól.
Azonban a férfi kollégáim...nem díjazták.
Amúgy szerelem!

Krisztocska

2017. november 21.

Érdekes illat ez. Kifújáskor citrusos-kesernyés, szinte gyógynövényes. Ilyenkor elgondolkozom, tényleg kell-e nekem? Aztán viszonylag gyorsan eltűnik a kesernyéssége, és egy friss, citrusos illattá szelídül, amit nagyon szeretek és ami miatt újra és újra ezt veszem le a polcról reggelente. Egy csillagot a tartóssága miatt vonok le, de rajtam mindegyik Goutal így működik. Ettől még szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 21.

seen

2017. augusztus 14.

Próbáltam szeretni de nekem túl friss..ha ez a jó szó rá..
Szeretem a fűszeres illatokat, így nem ezzel van a problémám..a szúrós illatokat is szeretem.
Nálam talán a bors és a gyömbér dominál.
Rajtam elég tartós, a nap végén is érzem..talán pont azért mert nem illik hozzám és szagolgatom ki ez :-)
Bőrtől is függ..de nálam sokkal illanékonyabbak más Goutal parfümök, mint ez..
Azért nem pontoznám le mert nem az én illatom, mert valóban nagyon különleges és egyedi, csak meg kell találni ki viselje.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 14.

Próbáltam szeretni de nekem túl friss..ha ez a jó szó rá..
Nálam talán a bors és a gyömbér dominál.
Bőrtől is függ..de nálam sokkal illanékonyabbak más Goutal parfümök, mint ez..

Masnuci

2017. február 12.

Hú de nagyon fincsi illat ez! Nem különösebben szeretem a citrusos illatokat, végső soron őt nem is tekintem annak, inkább egy aromás gyógynövényes, mentás, bergamottos, gyömbéres frissítő tea jut eszembe róla. Fogalmam sincs milyen illata kellene, hogy legyen a mandragórának, de ha ilyen, akkor nekem nagyon bejön :o) Egyetlen csöppnyi probléma vele az, hogy ez a bombasztikus kezdés sajna hamar elcsitul és ami marad (ha marad) az egy jellegtelen kis semmiség. No de sebaj, újabb fújás, ismét csodafinom és újabb fújás, és újabb fújás........
Hát így sajnos csak 3 csillag

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 12.

Hát így sajnos csak 3 csillag

Klaunak

2017. január 28.

Mikor kijött ez az illat kaptam ajándékba, de valahogy tetszett-tetszett, de zavart mikor rajtam volt és akkor olyan töménynek, erősnek és nem nőiesnek éreztem, pedig aki érezte az mind dicsérte. Évekig dísznek használtam ... Pár hónapja beleszagoltam egy parfümériában és talán az emlékek miatt, de nagyon elkapott. Most ez lett a kedvencem. Én nem tudom, hogy az erős vagy kevésbé erős egyéniségen áll e jobban, bár magamat nem tartom egy félénk, szerény nőnek, de nagyon dicsérik mikor viselem. Plusz szeretem, hogy nem tudják milyen illat lehet. Nem az a tucat illat az biztos. Jól érzem magam mikor rajtam van, én szeretem (most már) hogy ilyen különleges, fűszeres, pikáns, mágnes illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 28.

egyboszorka

2017. január 15.

Egy csodaszép és egy perverz Goutal illat kergetett az ő karjaiba, lelkesen vetettem bele magamat az illatház parfümjeinek tesztelésébe, ez egy igen ígéretes darabkának tűnt. Olyannyira, hogy első körben mindjárt egy 100 ml- es teszter landolt a virtuális kosaramban a teljes ésszerűtlenség és hirtelen felindulás jegyében. Szerencsére a délutáni gyógyteám helyrebillentette a lelkivilágomat, és inkább rendeltem egy szokásos Black Pearls- t, mielőtt süllyesztőbe küldi őt is az Arden cég félelmetesen furán működő döntéshozó brigádja, ebből a kis varázsnedűből csak két mintát rendeltem ( amióta csiccsentet kaptam párszor, óvatos vagyok, inkább többször rendelek jóidőnyi különbséggel, hogy lehetőség szerint már újabb fújkodásból érkezzen a delikvens ). Megmondom őszintén, a marketingje, a köré kanyarított mágia, úgymint a mandragóra, az ördög almája, az emberke formájú gyökér, amit ha kihúznak a földből, sikoltó hangot hallat, ismert afrodiziákum és gyógyszer, boszorkányos főzetek oszlopos tagja, a kígyómarás ellenszere, az atropintartalom, szóval minden adott volt, hogy rácuppanjak arra az illatra, amit ez a fantasztikusan sokoldalú növény inspirált.
Ami kifújáskor történt, az valóban maga volt a varázslat. Csipős, fűszeres zöld mágia, fantasztikus elegy, amit biztosan éreztem, az a gyömbér, a zsálya, a menta és a csillagánizs volt borssal meghintve. Csípte az orromat szabályosan, olyan volt, mintha valami aromás szénsavas ital került volna a szaglókámba. Egyszerűen zseniális illatélmény, sajnos nem tartott tovább szűk negyed óránál. Ha ez a parfüm végig hozná ezt az illatélményt, esküszöm, nem keresgélnék tovább egy másodpercig sem aromás- zöld nyári illatot, ásó, kapa, nagyharang sem választana el bennünket, örök hűséget esküdnék ennek a gyönyörűségnek teljesen nyugodt lekiismerettel.
Sajnos azonban illanékony ez a kezdeti illatorgia, pici citrusos frissesség még érződik egy ideig, aztán rajtam leülepszik az illat a Goutal illatokra jellemző púderes, tompán pézsmás alapba. Pár óra elteltével ez sincs sehol. A véleményem az EDT variánsról szól, nagyon kiváncsi lennék az EDP- re is, hátha......
Az a szerencsétlen három csillag úgy jött össze, hogy az eleje az többszáz lenne, a tizenpáradik perc utáni rész pedig nagy nullácska. Átlagoltam, matekból pedig mindig rém szerencsétlen és reménytelen voltam....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 15.

dobolank

2015. november 19.

Nagy csalódás volt, rajtam semmivel sem tud többet, mint a 4011 vagy mi is volt a neve... Azért adok 1 pontot, mert egy Annick Goutal szaküzletben szagoltam meg, ugyanakkor ha arra gondolok, hogy akár egy nekem tetsző illatot is választhattam volna, ha elmondom a kisasszonynak inkább, hogy milyen illatokat szeretek....

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. november 19.

Vuk2

2015. április 5.

3tara2-vel értek egyet, ami a parfüm célcsoportját illeti.
Ha valaki valaki kevésbé erős egyéniség (= hatalmas EGÓ), az tudja igazán átengedni magán és sugározni azt az üzenetet, amit képviselni akar ez az illat.

Rajtam hűvös időben szerencsére egész tartós, ami meglepett, mert a fragrantica vélemények eléggé lehúzzák ilyen szempontból.
Meglátjuk, nyáron mit tud majd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 5.

3tara2-vel értek egyet, ami a parfüm célcsoportját illeti.

Meglátjuk, nyáron mit tud majd.

3tara2

2014. október 5.

A Goutal illatok mesterművek! Mindegyik kivétel nélkül más-más életstílust, hangulatot képvisel. Amikor használtam "Varázsországban" éreztem magam, elrepített a mesék, kalandok világába egy csodálatos bíborszín közepette. Az illat finoman belengi a légteret is, könnyed,citrusos frissességet árasztva. Ami nagyon tetszett benne, hogy végig nagyon enyhén kiérződik belőle egy hűsítő, mentolos, gyengéden gyógynövényes felhang, ami egyszerre nyugtatja és jókedvvel tölti meg az embert. De! Bármennyire is korosztály független a parfüm, nem fog jól állni egy erős egyéniségű nőn! Álmodozó lelkületű hölgyeknek ajánlom! Velem nem tudott mit kezdeni a parfüm, akármilyen jó az összetétele és a tartóssága - mert az - 5 perc után megszűnt a csoda!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. október 5.